Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 672/1002 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,369 - 5,376 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan ortak açıklamada, "Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının belirtilen açıklamalara rağmen fiyat artışları yaptıkları görülmüştür." denildi ve bu firmaların kredi paketi kapsamından çıkarıldığı duyuruldu.

Ne desek boş.
    Helal olsun bu ekonomistler e )

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Geçtiğimiz hafta iki aracımdan birini satılığa çıkartacağımı ve sonucunu paylaşacağımı yazmıştım.Aracı beklentim dahilinde sattım.Şuanki karşılığı 22.000 dolar ( tl duruyor).Bunu dövize çevirip bir müddet ( yıl sonu max olmak üzere ) sonra yeniden araç almayı hedefliyorum.Kar/zarar ne olur sonucu burada paylaşacağım.
    Kredi çoşkusunun zirvesindeyiz düşüncesindeyim...
    Hak geldi batıl zail oldu

3. Merhaba Arkadaşlar;

2013 yılında babam bir eve kredi ile girmişti ve şu an tapu alma sürecindeyiz, tapuyu alıp iki sene sonra satarsak gelir vergisi konusuna giriyor mu?

Ev Kiptaştan olduğu için tapu değeri nispeten makul olarak gösterilir diye düşünüyorum.

Veya evi kendi üzerime alıp 2 sene sonra satsam bana vergi çıkar mı?

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar;

2013 yılında babam bir eve kredi ile girmişti ve şu an tapu alma sürecindeyiz, tapuyu alıp iki sene sonra satarsak gelir vergisi konusuna giriyor mu?

Ev Kiptaştan olduğu için tapu değeri nispeten makul olarak gösterilir diye düşünüyorum.

Veya evi kendi üzerime alıp 2 sene sonra satsam bana vergi çıkar mı?
    Çıkar sn thron.Tapu üstünüze geçtiği günden 5 yıl sonrasına kadar gelir vergisi söz konusu maalesef .

5. Otomotiv fiyatlarinda dusus kacinilmaz!

Altı otomotiv firması kredi kampanyasından çıkarıldı

https://www.sozcu.com.tr/2020/otomot...i-5952645/amp/

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan ortak açıklamada, "Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının belirtilen açıklamalara rağmen fiyat artışları yaptıkları görülmüştür." denildi ve bu firmaların kredi paketi kapsamından çıkarıldığı duyuruldu.

Ne desek boş.

İşin komik yanı,donanım haber,0km araç başlığında veya çevremde hiç kimse bu oranlardan kredi kullanıp araç almamış,hiç bir firma bu oranla araç satmamış,çoğu insan ihtiyaç kredisi kullanmış veya mesela reno,orfin aracılıyla 30 bin tl 0 faiz veriyor,buda bir takım yandaşlara özel kullandırılmış olabilir.

Dahada komik olan bu faiz oranından yararlanacak firma kaldı mı?hepsini çıkarmışsınız,adam gibi yandaşlarımıza kullandırdık,tulumbada su bitti,o yüzden faiz oranını yükseltiyoruz demiyorlarda...

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan ortak açıklamada, "Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının belirtilen açıklamalara rağmen fiyat artışları yaptıkları görülmüştür." denildi ve bu firmaların kredi paketi kapsamından çıkarıldığı duyuruldu.

Ne desek boş.

Bu bankaların yurtdısından kredı bulamadıgı anlamına gelmektedir. İşlem soyle olur bahsı gecen arabaların ülkeleri size ucuz kredi verir ama soyle bır sart koşar sıze verdıgım ucuz kredı ıle yalnızca araba kredısı vereceksınız. ben sımdı bankaya gıtsem 100 bın tl kredı ver ıs kuracam desem vermez ama gıdıp araba alacam 600 bın ver desem şakdanak verir olay bundan ıbaret....vermezsen bana kredı sizde araba satamazsınız demiş

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Otomotiv fiyatlarinda dusus kacinilmaz!

Altı otomotiv firması kredi kampanyasından çıkarıldı

https://www.sozcu.com.tr/2020/otomot...i-5952645/amp/
    fiyatı düşürecek bi hamle değil fiyatlar arz eksikliğinden artıyor arz ne zaman artar fiyatlar düşmez sadece daha stabil olur zira döviz farkları gecikmeli oalrak fiyatlara yansıyor daha biz yılbaşından bu yana dövizdeki artışı fiyatlara tam yansıtamadık bu fiyatların bir kısmı ötv indiriminden ve hurda imndiriminden gelen fiyat artışları yani hurda indiirimi ve ötv deki indirimler kalkınca yapılan artışlar bir kısmıda özellikle reno ve fiyat tarafından kredi kullanacakalra yansıtılan artışlar honda ve ford bu kredi indirimlerinden yararlanamıyorlardı zaten çünkü üretimleri (fordun ticarisi hariç) yurt dışında idi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 672/1002 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •