Sayfa 25/53 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Arama sonucu : 417 madde; 193 - 200 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    siz aracı kurumu arayın muhasebeden operasyondan birileri ile görüşün izah ederler size... neticede sizin cari bakiyeniz ne kadar azalmış artmış yaptığınız işlemler neticesinde siz onu kontrol edeceksiniz...
    Pazartesi iple çekiyorum. Bu arada çalıştığınız aracı kurum hangisi?

2. yahu aracı kurumda öyle madiklik iş olmaz ya siz kafayı takmayın ...isterseniz şunu yapın gidin bir muhasebeciye danışmanlık ücreti ödeyin , izah edin derdinizi size muhasebede maliyet hesaplama türlerini anlatsın ... ama neticede ne kadar para koyduk ne kadar mal kaldı elimizde kaç para geri aldık ... bununla aracı kurumun cari bakiye hesabı mutlaka birbirini tutar ... tutmuyorsa siz bi yerlerde hata yapıyorsunuz demektir...

mesela şöyle düşünelim diyelim ki ben X hissesinden 20 tl fiyattan 10bin lot aldım 3 gün sonra 15 tl fiyattan 20bin lot aldım diyelim... nedir maliyetim ? 16,666 ... şimdi aracı kurumda da portföy kısmında maliyetim 16,666 görünecek di mi .... sonra ben diyelim ki 15 tl den aldığım X hisselerini aynı gün 15,50 den sattım lifo ya göre 10 bin lira kazandım ... peki satınca aracı kurumun maliyet sekmesindeki 16,666 değişiyor mu ? yooo sabit kalıyor... peki gerçekten halen maliyetim 16,666 mı ? HAYIR ! Benim hesaplama göre elimdeki 20 bin lotun maliyeti ne oldu lot başına ? 19 tl !!! son gireni sattım oradaki kar kadar maliyet düşürdüm ... Fifoya göre hesap yapsaydım , ilk giren ilk çıkar kuralına göre zararına satmış olacaktım ... onun için aracı kurumun kar zarar kısmına değil , hisse gerçekleşen işlemler kısmındaki giren para çıkan paraya bakacaksınız... bi de elinizde ne kadar lot kalmış ... sürekli al sat sat al yapıyorsanız mutlaka kendinizin not günlük tutması gerekir seans içinde ya da olmadı seans sonunda ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3. amatör yatırımcıların bir çoğu düzgün hesap kitap tutmadıkları için , ellerindeki hisselerin bir kısmını ortalama maliyet fiyatının altında ! sattıkları zaman üzerinden zaman geçip , geçmişte ne işlem yaptıklarını da kurcalamazlarsa , maliyet hesaplarını aracı kurumun ekranındaki maliyet sütununda görünen rakam sanıyorlar... ahaha felaket ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.

4. Algoritmik işlemlerde ilk giren ilk çıkar, yada son giren ilk çıkar kuralı uygulanamaz, benim kafama yatacak aracı kurum bulmam gerek, sanırım banka kokenlilere yonelmeliyim.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Algoritmik işlemlerde ilk giren ilk çıkar, yada son giren ilk çıkar kuralı uygulanamaz, benim kafama yatacak aracı kurum bulmam gerek, sanırım banka kokenlilere yonelmeliyim.
    Reis robotu yanlış kurmuşsun aracı kurumda öyle hata olmaz

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Reis robotu yanlış kurmuşsun aracı kurumda öyle hata olmaz

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    robotta bir hata olduğunu düşünmüyorum, zira burada karlı işlemler gerçektede yapıldı aracı kurumdanda kontrol ettim gerçekleşmiş ama karlılık oranında hesaplara aktarılmamış sorun bu, yarın anlarım inşallah.

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Algoritmik işlemlerde ilk giren ilk çıkar, yada son giren ilk çıkar kuralı uygulanamaz, benim kafama yatacak aracı kurum bulmam gerek, sanırım banka kokenlilere yonelmeliyim.
    yahu ben algoritmik işlemlerle ilgili bi şey demiyorum ... aracı kurumun işi sizin bakış açınıza göre muhasebe tutmak değil... bunu hiç bir aracı kurum yapmaz işi değil ... siz basitçe borç alacak kısmındaki giren çıkan TL ile elde kalan malın değerine bakacaksınız ... cari bakiyeniz önemli olan ... cari bakiye ile sizin hesaplamanız tutar ...

8. yarın anlayın buraya da yazın problem neymiş ...

Sayfa 25/53 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •