Special Days Image
Sayfa 454/593 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. bir de aklımda söyle bir şey var hissenin kapanış fiyatını okuyup sonraki gün kü fiyatı bir öncek fiyata göre yüzdesel olarak ne kadar değişmiş yani alacağı degeri ona göre hesaplatmak istiyorum. diyelim ki hisse yeni halka arz oldu vebugün %1.97 yükseldiveo değeri alacak ertesi gün% 2.12 yükseldi alacağı değer bir önceki değer ile bugünkü değeri toplamı olacak yani 4,09 ertesi gün 0,80 düştü ve bu değerden düşülecek 3,29 olacak onuçizdirmek istiyorum yüksekiçin 1 cizgi olacak aynısını düşük içinde hesaplayıp düşüş olarak da aynı çizgiyi yüzdesel olarak hesaplamak ve onu çizgilere yansıtmak istiyorum teşekkür ederim hesaplamalarda kullanmak istediğim en yüksek değeri en düşük değeri ve kapanış fiyatları yapabilen olur mu şimdiden teşekkür ederim

2.  Alıntı Originally Posted by sosyete1206 Yazıyı Oku
    bir de aklımda söyle bir şey var hissenin kapanış fiyatını okuyup sonraki gün kü fiyatı bir öncek fiyata göre yüzdesel olarak ne kadar değişmiş yani alacağı degeri ona göre hesaplatmak istiyorum. diyelim ki hisse yeni halka arz oldu vebugün %1.97 yükseldiveo değeri alacak ertesi gün% 2.12 yükseldi alacağı değer bir önceki değer ile bugünkü değeri toplamı olacak yani 4,09 ertesi gün 0,80 düştü ve bu değerden düşülecek 3,29 olacak onuçizdirmek istiyorum yüksekiçin 1 cizgi olacak aynısını düşük içinde hesaplayıp düşüş olarak da aynı çizgiyi yüzdesel olarak hesaplamak ve onu çizgilere yansıtmak istiyorum teşekkür ederim hesaplamalarda kullanmak istediğim en yüksek değeri en düşük değeri ve kapanış fiyatları yapabilen olur mu şimdiden teşekkür ederim
    Hazır indikatörlerin içerisinde price roc percent, anladığım kadarıyla istediğin işi yapıyor..
    Pardon, tam incelemedim ama yapmıyormuş..

Calculation
    ROC is the percentage change between the current price with respect to an earlier closing price n periods ago.

ROC = [(Today’s Closing Price – Closing Price n periods ago) / Closing Price n periods ago] x 100
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Merhaba,

İdeal içindeki hazır sistemlere dair kodu yapabilir miyiz.

https://ibb.co/NjxktTh

İdeal kodlama konusunda yeterli bilgim yok. içinde izleyen stop yüzdelik kar al ve karlı işlem filtresi ekleyebilir miyiz. bunların hepsini bir kodda yapabilir miyiz.

4. hayırlı bayramlar aşağıdaki kodda nerede hata yapmaktayım. yeni başladım kusura bakmayın... sorunu çözdüm
    Son düzenleme : eldrago; 01-08-2020 saat: 21:38.

5. Merhaba hayırlı bayramlar.
    Öğrenmek istediğim bir hesaplama var bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hisse fiyatının bir üst kademesini kod ile nasıl buluruz.? Örneğin hisse son fiyat 2.73 ben bunun bir üst kademesini kod ile bulmak istiyorum.Veya idealde böyle bir fonksiyon var mı ? (Seans içinde değil ofline zamanlarda)

6.  Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    Merhaba hayırlı bayramlar.
    Öğrenmek istediğim bir hesaplama var bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hisse fiyatının bir üst kademesini kod ile nasıl buluruz.? Örneğin hisse son fiyat 2.73 ben bunun bir üst kademesini kod ile bulmak istiyorum.Veya idealde böyle bir fonksiyon var mı ? (Seans içinde değil ofline zamanlarda)
    Yuzeysel verilerden pricestep verisini kullanabilirsiniz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by C.SAK Yazıyı Oku
    Merhaba,

İdeal içindeki hazır sistemlere dair kodu yapabilir miyiz.

https://ibb.co/NjxktTh

İdeal kodlama konusunda yeterli bilgim yok. içinde izleyen stop yüzdelik kar al ve karlı işlem filtresi ekleyebilir miyiz. bunların hepsini bir kodda yapabilir miyiz.
    KarAl ve izleyen stop icin eski forumdan arsivime aldigim kod ornegi asagida. Bildigim kadariyla Karli islem filtresinin acik kodu paylasilmadi.

Kod:
    //Al sat izleyen stop kar al sablon

var V = Sistem.GrafikVerileri;
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

//indikatorlerını tanımla
    var X1 = Sistem.MA(10, "Exp", "Kapanis");
    var X2 = Sistem.MA(150, "Exp", "Kapanis");
    //boş liste
    var IZLEYENSTOP = Sistem.Liste(0);
    var KARAL = Sistem.Liste(0);

var SonYon = "";
    var FlatOncesiYon = "";
    for (int i = 1 ; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    { 
    // indikatorlerın kesişim stratejisi
       var IndikatorAlis = X1[i] > X2[i]; 
       var IndikatorSatis = X1[i] < X2[i];

IZLEYENSTOP[i] = Sistem.IzleyenStopYuzde(1, i); // %1 stop
       if (IZLEYENSTOP[i] == 0) IZLEYENSTOP[i] = C[i];

KARAL[i] = Sistem.KarAlYuzde(5.5, i);//%5,5 e kar al
       if (KARAL[i] == 0) KARAL[i] = C[i];

if ((C[i] < IZLEYENSTOP[i] || C[i] >= KARAL[i]) && SonYon == "A")  // alıştan flate
       {
          FlatOncesiYon = SonYon;
          SonYon = "F";
          Sistem.Yon[i] = "F";
       }
       else if ((C[i] > IZLEYENSTOP[i]  || C[i] <= KARAL[i]) && SonYon == "S")  // satıştan flate
       {
          FlatOncesiYon = SonYon;
          SonYon = "F";
          Sistem.Yon[i] = "F";
       }
       else if (IndikatorAlis && SonYon != "A" && FlatOncesiYon != "A") // alış
       {
            FlatOncesiYon = "";
            SonYon = "A";
            Sistem.Yon[i] = "A";
       }    
       else if (IndikatorSatis && SonYon != "S" && FlatOncesiYon != "S") // satış
       {
           FlatOncesiYon = "";
           SonYon = "S";
           Sistem.Yon[i] = "S";
       }
    }

Sistem.Cizgiler[0].Deger = X1;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = X2;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = IZLEYENSTOP;
    Sistem.Cizgiler[4].Deger = KARAL;
    twitter @AlgoTrd

8.  Alıntı Originally Posted by dombayci Yazıyı Oku