Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 769/1002 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Olay şunda ,basılan paranın bir şeye endekslenmesi şart.İlla altın olması şart değil,ama sınırlı bir şey olması şart.Yoksa misal monopol oynuyoruz ,saatlerce ev alıyoruz otel alıyoruz,kiralar ,hapisler,hastalıklar borçlar,oyunda kazanan oluyor kaybeden oluyor ama hep oyun ortadaki parayla oynanıyor,aniden biri gelse ben ortadaki parayı 3 katına çıkarıyorum alın size üç katı para dese her şey değerlemeler kurallar alt üst olmaz mı.Şu anda yapılan da bu merkez bankası durup dururken ortaya para saçıyor,oyunun kurallarını bozuyor.Altın endeksi gene en mantıklısı.Bir sıfır noktasında altına endekslersin her şeyi.Yeni para lazım oldumu altının en küçük birimi gram olmaz da yarım gram olur çeyrek gram olur,ama gene her şey altına endeksli olur değerlemeler sağlıklı olur.

Tersi durumda emisyondaki parayı bir yılda iki katına çıkarırsın,ortadaki her şeye ulaşım gücü iki katına çıkar,benim maaşı çakma enflasyonla yüzde 15 yıllık artırırsın,aradaki yüzde 85 lik alım gücümdeki düşüş bana atılan kazık olmaz mı.Ama misal benim maaşım 10 tane çeyrek altın olsa her şey o çeyrek altına bağlı olduğundan ben alım gücümü aşağı yukarı her zaman bilirim,zammım da anlamlı olur birikimim de fiyatlamalar da.

3. Bu dusuk getirili hazine kagitlarini MB'na satiyor, karsiliginda yeni basilmis TL.aliyor.

Enflasyon %8.5 de, hazine kagidi %11 versin, gercek enflasyon hizi en az %25, kim alacak bu hazine kagidini ?

Tuketici Kredi faiz vadelerini 36 aya indirdiler, bankalarin verdigi kredinin yillik toplam faizi en az %24'e geliyor.

Bu rakamlar gercegin ne oldugunu asagi yukari soyluyor gerci ya, dinleyen kim ?

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu dusuk getirili hazine kagitlarini MB'na satiyor, karsiliginda yeni basilmis TL.aliyor.

Enflasyon %8.5 de, hazine kagidi %11 versin, gercek enflasyon hizi en az %25, kim alacak bu hazine kagidini ?

Tuketici Kredi faiz vadelerini 36 aya indirdiler, bankalarin verdigi kredinin yillik toplam faizi en az %24'e geliyor.

Bu rakamlar gercegin ne oldugunu asagi yukari soyluyor gerci ya, dinleyen kim ?
    Sn tınaz bu tezgah dünyanın heryerinde böyle,fed de aynısını yapıyor.Merkez bankalarına vermişsin yetkiyi,yüzde 10 değil yüzde 1 bile faizle sana para verse gene karda.Verdiği şeyin maliyeti yok ki,şu anda fiziki para basımı bile pek yok, kağıt masrafı bile yapmıyorlar nerdeyse,bir tuşla devletleri kendilerine borçlandırıyorlar,al şu kağıdı karşılığında senden gelecek yıl daha fazla kağıt isterim ona göre.Tezgah mükemmel ve hepimizi soymak üzere programlı.Merkez bankasının enflasyon derdi yok,ürettiği şeyin maliyeti yok veya sıfıra yakın,alıcısı her zaman var)))))))))))

Merkez bankaları devletlerin olsa hadi bir derece,e hepsi özel banka ,ne anladım bu işten,soyguncu serseriler.

Ve dünyaya söylenen yalan da para basma yetkisi devletlere verilse kafalarına göre çok para basarlar.FED in bilançosu 2008 de 800 milyar dolardı bugün 7 trilyon dolar,1.5 trilyon dolarlık para da bu yıl içinde ek olarak basılacak.)))))))))))Bizim merkez de geçen yıldan bu yıla benim bildiğim yüzde 80 oranında para bastı,ama bizim merkez bankasının tam rakamlarına vakıf değilim yanlış bilgi olmasın onu da belirteyim

7. Bütün dünya devletleri gerçek enflasyonu gizlemek için istatistik formüllerini değiştirdiler.

Misal ABD de gerçek enflasyon bu aslında; Yani paranızı dolara göre hesaplıyorsanız bile sitedeki rakamı dikkate alın, FED in dandik hesabı bir aldatmacadır. Altın aslında size para kazandırmaz, sadece gerçek enflasyon kadar artar, bu sayede alım gücünüzü korursunuz gerçek enflasyona karşı!

http://www.shadowstats.com/alternate...flation-charts

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ve dünyaya söylenen yalan da para basma yetkisi devletlere verilse kafalarına göre çok para basarlar.FED in bilançosu 2008 de 800 milyar dolardı bugün 7 trilyon dolar,1.5 trilyon dolarlık para da bu yıl içinde ek olarak basılacak.)))))))))))Bizim merkez de geçen yıldan bu yıla benim bildiğim yüzde 80 oranında para bastı,ama bizim merkez bankasının tam rakamlarına vakıf değilim yanlış bilgi olmasın onu da belirteyim

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tersi durumda emisyondaki parayı bir yılda iki katına çıkarırsın,ortadaki her şeye ulaşım gücü iki katına çıkar,benim maaşı çakma enflasyonla yüzde 15 yıllık artırırsın,aradaki yüzde 85 lik alım gücümdeki düşüş bana atılan kazık olmaz mı.Ama misal benim maaşım 10 tane çeyrek altın olsa her şey o çeyrek altına bağlı olduğundan ben alım gücümü aşağı yukarı her zaman bilirim,zammım da anlamlı olur birikimim de fiyatlamalar da.
    Dünyada 8.5 milyar insan var. Bunların çok büyük bir bölümü merkez bankalarının yarattıkları hayali para ile borçlandırılıp yaşam şansı bulabiliyorlar.
    Altın ile bu tür bir parasal genişlemeyi yapmak mümkün olamayacağı için çok geniş kitleleri de banka üzerinden altın bazlı borçlandırmak para teorisi açısından pek mümkün değil.

Eğer parasal sistem altına indirgenirse tüm varlık en güçlü 100 milyonun elinde toplanabilir. Daha da kötüsü belirttiğim gibi bu altın varlığı ile daha az nitelikli katma değer yaratan ve devletler tarafından dummy ve hayali işlerde çalıştırılan milyarların finanse edilmesi mümkün olmaz.

Altın güçlülerin varlığıdır. Ancak dünya 8.3 milyar güçsüzün yaşam savaşı verdiği bir ortam.

Altın para politikası olarak o nedenle uygun bir enstruman değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 769/1002 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •