Sayfa 637/1002 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,089 - 5,096 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Teşekkürler Sn. Blackmirror emeğinize sağlık.

Ayrıca arkadaşlar burada doğrudan hisse/fon adi vererek yatırım tavsiyesi istemek sıkıntılı bir durum değil mi?

Tkf nnf ve mps cuma günü endekse yenilmişler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Ben de çok az %1 NNF var.

Ağırlık %20 AFS de ve %5 GBC.

%70 Altın fonları karması (Altın fonlarının tamamını 2015 Q1 de aldım hiç dokunmadım)

%2 TDG %1 IPV %1 PPZ

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Tkf nnf ve mps cuma günü endekse yenilmişler

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben de çok az %1 NNF var.

Ağırlık %20 AFS de ve %5 GBC.

%70 Altın fonları karması (Altın fonlarının tamamını 2015 Q1 de aldım hiç dokunmadım)

%2 TDG %1 IPV %1 PPZ
    2015 den bu yana bileşik getiriniz ne civarda?

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Borsada bu yıl zarar eden şirketlerin ortalama yıl içi getirisi %264 iken karlı şirketlerin ortalama getirisi %111 olmuş.

FK Oranlarına Göre Getiriler:
    0-10 arası: %53,7
    10-20 arası: %129,4
    20-30 arası: %121,7
    30 ve üstü: %258,6

kuşlu sitede degeryatirim hesabından alıntıdır.

6. Aft icerisinde tencent holdings ltd var. Bu sirket sizce amerika piyasasinda mi yoksa hong kong piyasasinda mi islem goruyor ? Aft nin kap a gonderdigi 2. dagilim raporunda fonun alis yaptigi doviz cinsleri eur ve usd olarak yaziyor. Fonun hic yuan aldigi gozukmuyor dagilim raporlarinda. Buradan yola cikarak aft icerisindeki tencent holdings ltd amerika piyasasinda islem goruyor diyebilir miyiz ? Hong kong piyasasinda islem goren tencent holdings ltd yi satin almis olsa yuan sahibi olmasi gerekmez mi ?

7. Cepten tam hesaplayamadım ama sanırım %200 üstünde görünüyor.

Altın fonlarımı defansif tutuyorum üstüne ekleme yapmıyorum artık.

AFT YAY TTE haricinde en iyi getiri son 4-5 senedir ALTIN fonlarındaydı. En iyisi olmasa da getirileri idare eder.

AFT YAY TTE trenini kaçırdık maalesef. Bu sebeple hatamı telafi etmek için belki başka treni yakalarım diye AFS ye girdim. Girerken sanırım burada da yazmıştım. AFT ve YAY yi de alacaktım ama herkes aldığı için ve çok aşırı tavsiye edildiği için içim gıcıklandı. Çok dillenen enstrümanlara nedense ısınamıyorum.

GBC yi de çok beğeniyorum açıkçası.

Yeni fonları sizin sayenizde takip ediyorum. Mesela NNF yi en başında alabildim. Az da olsa bereket versin. NNF yi çok dillendiryorlar. İçim gıcıklandığı için ekleme yapmadım.

Bu başlık ve Webster üstadın öteki başlığı çok faydalı. Ufkumuz açılıyor. Hergün yeni faydalı bilgiler var.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    2015 den bu yana bileşik getiriniz ne civarda?

8. Yanında ADR yazanların hepsi ABD deki hisseler. TEBCENT ALIBABA bu türden ADR hisseleri olarak ABD de işlem görüyorlar.

Yanında HK LI vb ülke kodu yazarsa o zaman ABD dışı hissedir.

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Aft icerisinde tencent holdings ltd var. Bu sirket sizce amerika piyasasinda mi yoksa hong kong piyasasinda mi islem goruyor ? Aft nin kap a gonderdigi 2. dagilim raporunda fonun alis yaptigi doviz cinsleri eur ve usd olarak yaziyor. Fonun hic yuan aldigi gozukmuyor dagilim raporlarinda. Buradan yola cikarak aft icerisindeki tencent holdings ltd amerika piyasasinda islem goruyor diyebilir miyiz ? Hong kong piyasasinda islem goren tencent holdings ltd yi satin almis olsa yuan sahibi olmasi gerekmez mi ?

Sayfa 637/1002 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •