Sayfa 475/1013 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon
Arama sonucu : 8103 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. VF mevcut haliyle bulabileceği borç miktarının sonuna dayanmış olacak ki, içine altın işletmelerini de katıp teminat değerini arttırma derdine düşmüşler.

Bunu müjde gibi verebilmek de ayrı bir yetenek.

2. Yollusun biliyoruz....
    Grama 500ü de vereceksin, çok sürmez 1000i de vereceksin..
    Öyleyse ne bu işve ne bu naz, illa ki kudurtmak mı istiyorsun!

3. Geleceğini ipotek altına alan, henüz doğmamış nesillere dağ gibi borç bırakan hangi ülke olursa olsun, parasının değeri düşmeye mahkumdur.

George Washington.jpg
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Gram altın 484 lira seviyelerinde, çeyrek altın 795 lira, Cumhuriyet altını 3.245 liradan satılıyorAltının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 484,3 liradan işlem görüyor.Dün, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,3 altında 483,6 liradan tamamladı. Ben tüm altın fiyatlarını buradan canlı olarak takip ediyorum arkadaşlar.

5. Faiz haramdır deyip ev alırken altın ile borçlananlar var,
    bu damardan "Altın Vuruş" demektir ama farkında değiller..
    Evin yarısını alacak paraları varsa onu altına çevirip bekleselerdi o altınla tamamını alırlardı..

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Faiz haramdır deyip ev alırken altın ile borçlananlar var,
    bu damardan "Altın Vuruş" demektir ama farkında değiller..
    Evin yarısını alacak paraları varsa onu altına çevirip bekleselerdi o altınla tamamını alırlardı..
    Herhangi bir şeye borçla sahip olma zihniyeti zaten kafadan yanlış bir zihniyet. Hele ki döviz borcu, altın borcu, tam geri zekalılık. 1994'ü 2001'i hiç yaşamamışlar sanki. Hiç ders almamışlar.

O borçla harçla krediyle evlere hücum edenler yüzünden fiyatlar roketlemişti, elimizde nakit parayla bile ev alamaz olmuştuk.
    Her fiyattan deli gibi alıyorlardı, penceresi hiç bir yere bakmayan boktan yerlerin bile fiyatı fezaya vardı ama o şuursuzlar halen "borç ile" almaya devam ediyordu.
    Burası Türkiye kardeşim, burada yarın ne olacağını bilemezsin.
    Ben elimdeki nakiti eve yatırarak zaten riske giriyorum, adamın cebinde epi topu 30-40 bin lirası var, o da evlere hücum edip fiyatların yükselmesine sebep olarak benim riskimi iyice arttırıyor.

Kumar oynadılar resmen. Bilinmeze zar attılar.
    Borcu ödeyebilen paçayı kurtardı ev sahibi oldu, ödeyemeyen de batsın abi bana ne.

Eskiden anamız babamız yamalı bile giyse birikim yapardı. Kenara üç beş parça altın koyardı. Herkesin iyi kötü altını olurdu. Alınan her şey de o birikimlerle alınırdı.
    İnsanlar borç yapmayı bırakıp tasarruf yapmayı "seve seve" öğrenecek, başka yolu yok.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Herhangi bir şeye borçla sahip olma zihniyeti zaten kafadan yanlış bir zihniyet. Hele ki döviz borcu, altın borcu, tam geri zekalılık. 1994'ü 2001'i hiç yaşamamışlar sanki. Hiç ders almamışlar.

O borçla harçla krediyle evlere hücum edenler yüzünden fiyatlar roketlemişti, elimizde nakit parayla bile ev alamaz olmuştuk.
    Her fiyattan deli gibi alıyorlardı, penceresi hiç bir yere bakmayan boktan yerlerin bile fiyatı fezaya vardı ama o şuursuzlar halen "borç ile" almaya devam ediyordu.
    Burası Türkiye kardeşim, burada yarın ne olacağını bilemezsin.
    Ben elimdeki nakiti eve yatırarak zaten riske giriyorum, adamın cebinde epi topu 30-40 bin lirası var, o da evlere hücum edip fiyatların yükselmesine sebep olarak benim riskimi iyice arttırıyor.

Kumar oynadılar resmen. Bilinmeze zar attılar.
    Borcu ödeyebilen paçayı kurtardı ev sahibi oldu, ödeyemeyen de batsın abi bana ne.

Eskiden anamız babamız yamalı bile giyse birikim yapardı. Kenara üç beş parça altın koyardı. Herkesin iyi kötü altını olurdu. Alınan her şey de o birikimlerle alınırdı.
    İnsanlar borç yapmayı bırakıp tasarruf yapmayı "seve seve" öğrenecek, başka yolu yok.
    Işınlama çoktan icat edildi!
    Evet, kredi vermek paranın gelecekten bir ücret(faiz) karşılığı ışınlanmasıdır.

Ama tek bir sorun var: gelecekte o para sizde var olacak mı? Olmuyorsa, battın!
    Evin, ödediklerin elinden gidebilir ve buna rağmen hala da borçlu kalabilirsin!

Alana bir şey diyemem, ama bana gelmez böyle risk!
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

8. Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Sayfa 475/1013 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •