Sayfa 251/589 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon
Arama sonucu : 4708 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Çok doğru..15 yıl olmuştur sanırım,benim merakım hissenin yükselişinden niye rahatsız oluyor bu Adnan...
    Sorduğunuz sorunun cevabı takas dağılımında ayan beyan ortada. Adam şirketi halka açmış ama tahminim 2008 deki operasyonla halka açık kısmı çok düşük fiyatla tekrar toparlamış ve burada da benim borum öter, kontrolüm dışında kimse birşey yapamaz diyor. Dolayısıyla oluşan fiyatın tek belirleyicisi. Hissenin işlem gördüğü en yüksek ve en düşük fiyatı kolayca belirleyebildiğinden trade ederek buradan da ciddi kar kaldırıyordur.
    Benim tahminim bu.
    Ancak bu kez son bir ayda kağıda city 437 bin lotla 1.alıcı olarak girerek payını %7 ye yaklaştırmış. Bu durum bana ümit vermiyor değil. Olası bir kapışmada Adnan elindekileri kelepir fiyattan kaptırmış olmakla kalır.
    Takasta 1.Ünlü ve 2.Emeklilik fonlarında toplam 35M lot var. Tamamını tavana (7,35) -ki bu bilanço açıklanmadan son kapanış 6,69 da ilginç yapıldı, bilanço sonrası tavanı kağıdın gördüğü ₺ zirvesi- yığsalar 29M$ eder. Bu City için çerez olur.

2.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Şu bilanço ile en az 3 gün tavan gitmesi lazım,ama geçmiş egser performansları nedeniyle 2 tavandan bile umudum yok...neyse her gün tavana satış yazardım cuma için yazmıyacağım..bakalım ne olacak?
    hocam kagıt bende yok cok guzel kar ama vesbe tarıhı bılancoda taban yedı bu ara bıst kar gelen fırmayı cezalandırıyor zarar acıklasaydı o deıdıgın 3 deıl 5 tavandı

3.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    hocam kagıt bende yok cok guzel kar ama vesbe tarıhı bılancoda taban yedı bu ara bıst kar gelen fırmayı cezalandırıyor zarar acıklasaydı o deıdıgın 3 deıl 5 tavandı
    Bu dediğiniz kağıdın bilançoyu fiyatlayıp fiyatlamadığına göre değişir. Egser bilançodan önce de iskontolu idi şimdi daha da iskontolu hale geldi. Vesbe'nin bilançosu ile fiyatlanmıştı. Daha önce de dediğim gibi piyasa çok bozulmazsa Egser'in sert yukarı hareket etmesini beklerim.

4.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    Yanlış tesbit...
    Buraya uymaz...

5. Gözlerim yaşardı...tavan gördük...

6. Devamı da gelir belki. Gözlerimiz yaşarsın, ağlamayalım da...

7. Şirket değeri : 65,8 M$

8. Tavanda kac lot ile kapandı ? Görebilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Teşekkürler.

Sayfa 251/589 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •