Sayfa 894/1002 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bir siyasi irade yüksek kur/düşük faiz gibi bir ekonomik sonucu hedefleyebilir ve buna göre kurgulayabilir tüm ekonomik değişkenlerini. Bence doğru değil, ama saygı duyarım, sonuçta seçilmiştir ekonomi /politik karardır , ve bir tercihtir.

Ancak öyle ise; çok basit 2 soru var ortada.
    Eylül toplantısında faiz 200 baz puan niye artırıldı ? Eğer böyle bir hedef var ise 8.25'te sabit bırakılsaydı ?
    Dolar fiyatını stabilize etmek için neden hazine, kamu bankaları aracılığıyla milyarlarca dolar sattı ?

Çuvalla çelişki var ortada. O yüzden ortada gerçekten planlı ve amaçlı bir hedef mi var, çok emin konuşmamak lazım. Eldeki veriler öyle olduğunu söylemiyor.
    Yok tabi ki üstad. Tamamen beceriksiz ve işbilmezlerin önemli pozisyonlara gelmelerinden dolayı ana strateji ve uzun vadeli planlama yok. Onun yerine durumsal ve operasyonel yönetim tarzı. Ortaya çıkan olumsuz durumlara da yeni senaryolar yazılıyor. Ne de olsa bunları yiyen ciddi bir kesim var. Şimdi de rekabetçi kur, ithalatı bitirme, üretim vs vs.
    Hiçbir strateji yok , altı dolu hiçbir aksiyon maalesef. Bu her alanda geçerli.
    Ayrıca neden Çin oluyoruz şimdi de anlamıyorum? Hani biz AB ye tam üye olacak bir ülke oluyorduk. Çin olmaya ne zaman evrildik?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Bir Kuşak Bir Yol projesinde bize biçilen rol nedir?

İstanbulda son 6 aydır pandemiye rağmen global ekonomik küçülmeye rağmen en çok gayrimenkulü kim alıyor? ÇİN liler.

Çinliler, Türkiye den konut alımında rekor kırdı

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/cinli...M0qnN3fLVw4xJA

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Yok tabi ki üstad. Tamamen beceriksiz ve işbilmezlerin önemli pozisyonlara gelmelerinden dolayı ana strateji ve uzun vadeli planlama yok. Onun yerine durumsal ve operasyonel yönetim tarzı. Ortaya çıkan olumsuz durumlara da yeni senaryolar yazılıyor. Ne de olsa bunları yiyen ciddi bir kesim var. Şimdi de rekabetçi kur, ithalatı bitirme, üretim vs vs.
    Hiçbir strateji yok , altı dolu hiçbir aksiyon maalesef. Bu her alanda geçerli.
    Ayrıca neden Çin oluyoruz şimdi de anlamıyorum? Hani biz AB ye tam üye olacak bir ülke oluyorduk. Çin olmaya ne zaman evrildik?

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bir Kuşak Bir Yol projesinde bize biçilen rol nedir?

İstanbulda son 6 aydır pandemiye rağmen global ekonomik küçülmeye rağmen en çok gayrimenkulü kim alıyor? ÇİN liler.

Avrupa’ya yakın olduk, bir dönem Ruslara yakın olduk, Araplar a çok yakındık, Katar ile kanka olduk, şimdi ye Çin e mi yakınlaşacağız? Başım döndü cidden

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku

Attığınız linkten;
    "Son 3 yıldır listede yer alamayan Çinliler, ocak-eylül döneminde 659 adetle tüm zamanların yıllık rekorunu kırdı ve Türkiye'den en çok konut alan 12. millet oldu."

Gördüğünüz gibi en çok onlar almıyor, beton para edecek, bire beş kazanacağız diye gelen çinli (wanda vista gibi) yatırımcıların kriz sebebiyle projelerini yeni bitirmeleri sebebiyle daha yeni satış yapmaları kaynaklı.

Doğruları büküyorsunuz ama gerçek değişmiyor.

Bu projede ulkemiz yok diye biliyorum hatta gectigimiz sene yapilan toplantiyada cagrilmamisti yanlis hatirlamiyorsam.
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

6. Biz bu felsefeye "Çevir kazı yanmasin" diyoruz.Ortam neye elverisliyse o şekilde yorumlayan bir kitle var.Dolar düşerse, bunu başari gibi gosterir, dolar cikarsa rekabetci kur der yine başari gibi gosterir.
    Bu bukelemun tarzina uygun yazilacak cok karsilastirma var fakat topigin disina cikmak istemiyorum.
    Şahsi düşüncem; MB baskani degismesi hic bir soruna cozum olmayacaktir.Komplo teorileri olusturmaya gerek yok.Sorunlari bu raddeye getiren birisi nasil çözüm uretebilir?Başına saksı mi düştü ? Hep bildigimiz adamlar.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Fonların 5 yıl öncesinden daha eski verilerine ulaşmanın bir yolu var mı acaba ? Tek tek bulunabiliyor kendi sitelerinden falan bazen ama genel olarak görmek mümkün mü ? O dönemde defansif değişkenlerin o dönemin mevduatına göre nasıl bir performans gösterdiklerini merak ediyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Fonların 5 yıl öncesinden daha eski verilerine ulaşmanın bir yolu var mı acaba ? Tek tek bulunabiliyor kendi sitelerinden falan bazen ama genel olarak görmek mümkün mü ? O dönemde defansif değişkenlerin o dönemin mevduatına göre nasıl bir performans gösterdiklerini merak ediyorum.
    bildigim kadar fon dige bir sey 2015 den zaten one cikti ondan once bir getiri felan yokmustur dusunuyorum
    zaten o zaman da bugun gibi olseydi kimse simdi bankada para yatirmazdi!

mesela tte ye bakin!
    2001 den baslamis ama devir tarihi 2015. performansi tiklayin orada graf var

https://www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/TTE/TRL
    Canlar gider heyyyy

Sayfa 894/1002 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •