Special Days Image
Sayfa 134/1003 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Tartışma başlatmak için yazmıyorum ama katılım bankalarının konut yada taşıt finansmanının normal bankalardan hiçbir farkı olduğunu düşünmüyorum.

Siz beğendiğiniz evi, arabayı alıyorsunuz, onlar da gerekli teminatı alıp krediyi veriyorlar. Bizim meri hukukumuza göre gayrimenkullerin mülkiyeti tapuda tescil ile el değiştirir. Katılım bankalarının gayrimenkulü alıp müşterisine vadeli satması için önce tapuda kendi adına tescil ettirmesi gerekiyor. Kendim katılım bankasından kredi kullanmadım, fakat etrafımda kullananlardan öğrendiğim bu yönde bir uygulama yapılmadığı yönünde.

Kredi ve faiz meselesi ile ilgili olarak da Osmanlıda ki para vakıfları hakkında okuma yapmalarını tüm forum ahalisine tavsiye ederim.

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ben teşekkür ederim.

Katılım bankalarının konut finansmanı da benzer bi mantık üzerinedir. Sizin almak istediğiniz evi, önce banka alır, sonra üzerine koyarak size taksitle satar.

Genelde katılım bankacılığı ve ürünleri ticaret üzerine kuruludur. Katılım fonları da , islami hassasiyeti olanlar için basiretli bir tüccar gibi değerlendirilmesi gerekir.

Dini hassasiyetleri nedeniyle, yastık altı dolar, altın yatırımları yapanlara tavsiyem, döviz katılım ve altın katılım fonlarına yatırım yapmaları ve tasarruflarını ülke ekonomisine kazandırmalarıdır.

Hatta tüm yastık altı yatırım yapanlara burdan fırsat bulmuşken çağrı yapmış olayım, yastık altı yatırım yapmayın, Bankacık yada finans sisteminde yerinizi alın.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    Tartışma başlatmak için yazmıyorum ama katılım bankalarının konut yada taşıt finansmanının normal bankalardan hiçbir farkı olduğunu düşünmüyorum.

Siz beğendiğiniz evi, arabayı alıyorsunuz, onlar da gerekli teminatı alıp krediyi veriyorlar. Bizim meri hukukumuza göre gayrimenkullerin mülkiyeti tapuda tescil ile el değiştirir. Katılım bankalarının gayrimenkulü alıp müşterisine vadeli satması için önce tapuda kendi adına tescil ettirmesi gerekiyor. Kendim katılım bankasından kredi kullanmadım, fakat etrafımda kullananlardan öğrendiğim bu yönde bir uygulama yapılmadığı yönünde.

Kredi ve faiz meselesi ile ilgili olarak da Osmanlıda ki para vakıfları hakkında okuma yapmalarını tüm forum ahalisine tavsiye ederim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Katılım bankalarının sözcüsü değilim ama, bilgilenmek isteyenler için ufak bir açıklama yapma gereği hissettim. Katılım bankalarının finansmanlarinda(konut,araba, eşya vs) meri hukuk değil, islam hukukuna göre murabaha denen bir yöntem temel alınıyor, vekaletle.

Konuyu dağıtmayayım ilgilenenler bakabilir;

https://sifirfaizli.com/katilim-bank...sistemi-nedir/

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BYF'lerde bu normal.
    Altın ve gümüş BYF'lerde hatta dolar BYF'sinde bile öyle olabiliyor zaman zaman.
    BYF'nin bir gerçek değeri var ki biz buna net aktif değer diyoruz,
    Birde o BYF'nin alım satımla oluşan piyasa değeri oluyor

Dolar BYF'si üzerinden bakarsak
    Bu BYF'yi borsaya çıkmış dolar olarak düşünün
    Doların gerçek fiyatı düşmeye başladığında bir anda birisi dolar BYF'sinde alıma başlarsa gerçek dolar düşerken dolar BYF'sinin fiyatı artıyor.
    Yani bir BYF'nin gerçek değerini gösterir net aktif değeri ile piyasa değerini gösterir değeri farklı olabiliyor.
    Sorduğunuz husus bundan kaynaklı
    Peki o zaman piyasa fiyatından byf alım emri verirsek muhtemelen pahalı almış oluruz değil mi?

BYFyi ideal fiyattan almak için ne yapmalı?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

4.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Peki o zaman piyasa fiyatından byf alım emri verirsek muhtemelen pahalı almış oluruz değil mi?

BYFyi ideal fiyattan almak için ne yapmalı?
    BYF'yi alırken gerçek dğeri olan net aktif değerine en yakın fiyattan almaya çalışacaksınız.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BYF'yi alırken gerçek dğeri olan net aktif değerine en yakın fiyattan almaya çalışacaksınız.
    O değeri nereden görebilirim?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

6.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    O değeri nereden görebilirim?
    Ziraat Portföy fonları için ziraatportfoy.com.tr ana sayfada;
    GMSTR için gumustr.com sitesinde.

Benim takip ettiklerim bunlar sadece.

7. Bir çalışma için farklı, ufuk açıcı yaklaşımlara ihtiyacım var.

A ve B şirketi düşünelim.

İkisi de 100 bin tl 'lik bir mülk sahibi, ve işini bu mülkte yapıyor. İçindeki mal 50 bin tl.

A şirketi tüm giderler vergiler düşüldükten sonra aylık net 10 bin tl kar ediyor.
    B Şirketi yine tüm giderler vs. düşüldükten sonra 1000 tl kar ediyor.

Önümüzdeki dönemde de böyle süreceğinden eminiz varsayalım.

Duran/dönen varlıkları eşit. Ticari yükümlülükleri , borçları, alacakları vs. gibi diğer tüm değişkenleri eşit.
    Yani özetle, bu veriler dışında her şey eşit /sektör dahil.

A Şirketine ve B şirketine değer biçer misiniz ? A şirketi 350 bin, B şirketi 160 bin vs. gibi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. dünya ve türkiye finansal piyasalarının son durumu itibariyle hangi fonlara giriş yapmalıyız.

Sayfa 134/1003 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •