Sayfa 720/2139 İlkİlk ... 22062067071071871972072172273077082012201720 ... SonSon
Arama sonucu : 17105 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

https://www.dunya.com/kuresel-ekonom...-haberi-614208

ABD'nin hazine tahvil getirilerinin yükselmesi ile dolar endeksinde görülen artış sonrasında piyasaların gözü gelecek hafta gerçekleştirilecek ABD Merkez Bankası toplantısından gelecek tahvile ilişkin değerlendirmelerde olacak.

2. İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, uluslararası bir kuruluş adına yapılan anketin sonuçlarını açıkladı. Çıray ankete göre, AKP'nin oy oranının yüzde 17 - 20 aralığında, MHP'nin oyunun ise yüzde 4 - 6 aralığında olduğunu söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...eridi-6312489/

3. Çok iyi analiz. Az, öz, temiz, anlaşılır, aktarılabilir/anlatılabilir, uygulanabilir.

Elinize emeğinize sağlık.

Sağlıklı güzel bir pazar dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Bizde çıkan tüm ekonomik krizler ödemeler dengesi kaynaklıdır.ABD'de ise varlık balonları nedeniyle oluşur.Varlık fiyatları reel ekonomik büyümenin çok üzerinde artış gösterdiğinde,bu sürdürülemez bir denge olduğu için,herhangi bir tetikleyici neden olduğunda,bir yerde kırılma olur,varlık fiyatları çöker olması gereken yere gelir,hatta ilk panik anında gelmesi gereken yerin de altına düşer,iflaslar iş kayıpları olur makroekonomik dengeler yeni şartlara göre oluşur.
    Öncü göstergeler,emlak fiyatlarının reel ekonomik büyümenin çok üzerinde artması,şirketlerin F/K larının istatiksel olarak tarihi zirvelerinde olması,borsa şirketlerinin piyasa değerlerinin toplamının/gsyih'ya oranının istatistiksel olarak tarihi zirvelerinde olması gibi göstergeler sayılabilir.
    Krize girilirken nakit pozisyonda olmak,fiyatları ilk anda olması gerekenin de altına düşen varlıklara yatırım yapmak için fırsat yaratabilir.
    Türkiye'de ise ödemeler dengesi krizi devalüasyon üreteceği için döviz cinsinden varlıklar güvenli liman vazifesi görür.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Kanada'da emlak sektoru o kadar canli ki, inanilmaz.

Konutlar, satisa kondugunda 2 saat icinde satiliyor, emlak satislarinda yeni bir model cikti simdilerde, mezat seklinde yapiliyor.

Avustralya'da boyledir, ben buna Avustralya modeli diyorum.

De ki evi 500.000 dolardan satisa koydun, teklif icin bir tarih saat konuyor, en yuksek teklifi veren 3 kisi'ye, ilk 3 icindesin, artir deniyor, onlardan en yuksek fiyati veren aliyor.

Ben evi 500'e satisa koydugumde, insallah 550'yi gorur diyordum, ev 600'e gitti.
    Kripto paralar ponzi balonu gibi patlamayıp böyle giderse bugün 600 e giden eviniz 6 ay içinde 1 milyonu geçer belki de seneye 3 e katlar..

5.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Kripto paralar ponzi balonu gibi patlamayıp böyle giderse bugün 600 e giden eviniz 6 ay içinde 1 milyonu geçer belki de seneye 3 e katlar..
    Alanda kazansin diyecegim ya, kripto paralar ponzi balonu gibi patlar.

ABD ve Kanada'da her kisinin 3 hesabi var, ikisi yatirim icin.

Dunyada toplam kripto yatirimcisi 3 Milyon hesap.

ABD'de nufus 240 Milyon, Kanada'da 40 Milyona yakin.

Eger kripto bir deger ifade etse, on milyonlarca yatirimci, hisse vs.almazdi diye dusunuyorum.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku

Eger kripto bir deger ifade etse, on milyonlarca yatirimci, hisse vs.almazdi diye dusunuyorum.
    Balon şiştikçe, alternatif balon üretilerek patlaması engelleniyor. Yeni balon, telif mania

NFT nedir: İnternetten kolayca indirilebilen bir dijital eser, nasıl 70 milyon dolara alıcı buldu?

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-56385962

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. NTF için bakış açım:

https://twitter.com/ugusek1/status/1...319532032?s=21

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Balon şiştikçe, alternatif balon üretilerek patlaması engelleniyor. Yeni balon, telif mania

NFT nedir: İnternetten kolayca indirilebilen bir dijital eser, nasıl 70 milyon dolara alıcı buldu?

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-56385962

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku

Size katılıyorum.. Ancak kripto paralardan ciddi para kazanan bi kitlede var.. Pek ihtimal vermiyorum ama bu kitlenin bu kazançlarla amerika, kanada, avustralya, isviçre gibi ülkelerde yaşamak isteyebileceğini bu da konut piyasasını daha da yukarı itebileceğini düşünüyorum Ayrıca konut piyasası kara paranın aklanabileceği önemli bi piyasa.. Avustralya, kanada asla bu konuda bi ingiltere değil ama bi ihtimal diyorum

Sayfa 720/2139 İlkİlk ... 22062067071071871972072172273077082012201720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •