Onemli Gunler Banner
Sayfa 338/672 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon
Arama sonucu : 5373 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Olay iyice boka sardı.

Muhasebeci diyor ki parayiı bırsaya yolladigindaki gun kur ile beyan donemi arasindaki kur farki varsa o da bu 2600tl limitine giriyor şirket varsa (ki benim var) gelir vergisine dahil oluyor diyor.

Böyle birşey hiç duymadım yaw var mı bunun doğruluk payı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Olay iyice boka sardı.

Muhasebeci diyor ki parayiı bırsaya yolladigindaki gun kur ile beyan donemi arasindaki kur farki varsa o da bu 2600tl limitine giriyor şirket varsa (ki benim var) gelir vergisine dahil oluyor diyor.

Böyle birşey hiç duymadım yaw var mı bunun doğruluk payı?
    sizde beyan etmeyin, ceza geldiginde odeyin ? nasil mantik ?
    wallahi biktirdilar bu ne kardesim, ulkende yatirim yapamiyorsun, cunku borsan yabanciya muhtac dilenci gibi
    yurt disi yatiriyon ama ordan kesiyor burdan kesiyor

3. Muhasebeci bilmiyor. Benimle beraber öğreniyor. Beyan etmeme diye birşey yok. Adamlara hepsi otomatik bildiriliyor zaten.

Kambiyo vergisi diyor. Çok iyi biliyorum var böyle bişi diyor.
    https://medium.com/mali-m%C3%BC%C5%9...i-f673bdfa6c28

Bu makaleyi örnek gösteriyor bu makalede al -tut ile alakalı hiç bir vergiden söz etmiyor hatta tam tersini söylüyor:

""Hisseyi aldınız 10 Usd maliyet ile 20 Usd oldu ama satmadıysanız herhangi bir beyan vermenize gerek yok. Sadece değeri arttı diye beyan verilmiyor. Satar ve kazanç elde ederseniz beyana tabi.""
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 29-03-2021 saat: 16:33.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
    Muhasebeci bilmiyor. Benimle beraber öğreniyor. Beyan etmeme diye birşey yok. Adamlara hepsi otomatik bildiriliyor zaten.

Kambiyo vergisi diyor. Çok iyi biliyorum var böyle bişi diyor.
    https://medium.com/mali-m%C3%BC%C5%9...i-f673bdfa6c28

Bu makaleyi örnek gösteriyor bu makalede al -tut ile alakalı hiç bir vergiden söz etmiyor hatta tam tersini söylüyor:

""Hisseyi aldınız 10 Usd maliyet ile 20 Usd oldu ama satmadıysanız herhangi bir beyan vermenize gerek yok. Sadece değeri arttı diye beyan verilmiyor. Satar ve kazanç elde ederseniz beyana tabi.""
    dostum benim bildigim araci kurumlar- garanti- isbank- maliyeye bisey bildirmiyorlar, olay tamamen sizin beyaninza kalmis , alis satis bilgilerinin beyan edildigine eminmisiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
    Doviz geliri icin en iyi secenek eurobond...

TL geliri icin en iyi secenek yuksek temettu odeyen bist sirketleri...

Bunun disindakilerle ilgilenemiyorum malesef cagdisi vergi yasalarimiz nedeni ile..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    dostum benim bildigim araci kurumlar- garanti- isbank- maliyeye bisey bildirmiyorlar, olay tamamen sizin beyaninza kalmis , alis satis bilgilerinin beyan edildigine eminmisiniz?
    Son bir kaç sayfadaki görüş birliği bunların bildirildiğini söylüyor. Benim muhasbeci de aynısını söyledi.

Tabi muhasebeci bu konuda mimli olduğu için güvenip güvenmemek size kalmış ama önceki sayfalarda da diğer forum üyeleri aracı kurumların hesap bilgilerini vergi daireleri ile paylaştığı konusunda hemfikirler sanıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Doviz geliri icin en iyi secenek eurobond...

TL geliri icin en iyi secenek yuksek temettu odeyen bist sirketleri...

Bunun disindakilerle ilgilenemiyorum malesef cagdisi vergi yasalarimiz nedeni ile..

Syg,
    Eurobond da yapmak lazım. O da farklı bir çeşit. Hisse/Borsa macera arama yeri biraz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
    Son bir kaç sayfadaki görüş birliği bunların bildirildiğini söylüyor. Benim muhasbeci de aynısını söyledi.

Tabi muhasebeci bu konuda mimli olduğu için güvenip güvenmemek size kalmış ama önceki sayfalarda da diğer forum üyeleri aracı kurumların hesap bilgilerini vergi daireleri ile paylaştığı konusunda hemfikirler sanıyorum.
    Ben bir keresinde vergi dairesinde bi is icin bulunuyordum..

Hem de yillar oncesinde sahit oldugum bu olayda yan masada bir memur girmis bireysel hesaplara bakiyordu banka sisteminden...

Tum hesap hareketlerine bakabiliyorlar.

E-haciz koyabiliyorlar aninda..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 338/672 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz