Sayfa 89/1002 İlkİlk ... 3979878889909199139189589 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 705 - 712 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum kusura bakma.
    %50 ppf
    %25 Lüks Kadife
    %25 TCD.
    Portföy böyle şua an.
    İlk önce Lüks Kadife'den kurtulacağım.
    Sonra ne yapacağımı bilmiyorum zaten.
    sizin yatırımcı profilini göz önünde bulundurduğumuzda lüks kadife, tcd'ye oranla kat ve kat tehlikeli. bu tür hisselerde ciddi para kazanabileceğiniz gibi çok fena da para kaybedip Allah korusun yıllarca da zararınızı çıkaramayabilirsiniz. bir tarafta her an ne yapacağı kestirilemeyen bir yan hisse, diğer tarafta da ülkemizin en başarılı fonlarından biri. demek istediğim zamanınız olduktan sonra borsa yüzbine de inse tcd de iner ama bir zaman sonra illa ki toparlar. bırakın lüks kadifeyi falan millet 2017'de 35'ten 40'dan ülkemizin göz bebeği denilen aselsan hissesi aldı. aradan geçen 4 yıla rağmen aselsanımız bölünmüş haliyle 15,350, eski fiyattan baktığımızda ise 30,700 civarından işlem görüyor. yani 4 yıl önce 35 liradan, hem de 3 buçuk liradan dolar bozarak, devlet büyüklerimizin tl'ye ve ülkemizin geleceğine güvenin çağrılarını yanıtsız bırakmayan canım yatırımcılarımın içine düştükleri durumu siz düşünün. üç buçuklardan bozulan dolarda kalsalardı paraları yüzde 140 civarı değerlenecekken şu an yüzde on zarardalar. ama enflasyon ve dolara göre baktığımızda paraları yarı yarıya değer kaybetti diyebiliriz. bizim gibi gariban ve bu işi profosyonelce bilmeyenlere hisse senedi aldırmak, silahı çekip öldürmek gibi bir şey bana göre. ama tcd gibi profosyonel fonlar tek hisseye bağlı olmayıp güzelde yönetildiklerinden düşseler de eninde sonunda toparlarlar. size tavsiyem, asla ve kat'a ahmedin mehmedin demesiyle veya twitter ve telegram gruplarının pazarlamasıyla hisse almamanız. bu işleri iyice öğrenmeden de kesinlikle doğrudan hisseye girmemeniz. avrupada da insanlar borsa yatırımlarını genellikle fonlar aracılığıyla yapıyorlar. bizde iyi yönetilen fonlar, iki elin parmak sayısını geçmese de var. bu açıdan borsa getirisinden yararlanmak için fon diyorum, başka bir şey demiyorum. asla ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Rica ederim foruma ufak bir katkı sağlayabiliyorsam mutlu olurum. Mac'ı elde tutuyorum ama Haydar beyi de eleştirmeden geçemeyeceğim felsefesi değerini bulacak sıkıntı yok modunda.
    Neden bu kadar ısrar ediyorsunuz anlamıyorum. Zararına satış olmaz diye bir şey yok. İyi giden hisse fonlar var. onlara geçiş yapılıp en azından zarar telafi edilebilir.

3. [QUOTE=ozbek;5280233]
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Bu arada kullanmadığınız vadesiz hesaplar varsa, hesap işletim ücreti de alınabilir. Bu konuya da dikkat etmeli, edevlet, emkk gibi siteler üzerinden üzerinizde kayıtlı açık vadesiz hesap olup olmadığı kontrol edilebiliyor sanırım

Hesapta para olmaz,aktif kullanılmaz ise eskiden hesap işletim ücreti alınmıyordu.
    En güzeli direkt bankaya sormak

4. [QUOTE=Black Mirror;5280299]Hesap isletim ucreti kesmeden once bankalar tarafimiza su tarihten itibaren hesap isletim ucreti alinacaktir gibisinden bir sms veya mail gonderir herhalde degil mi ?

Mkk internet sitesinde yapikredinin yazdigi oranlar mevcut.Yapikredi dogru gozukuyor mkk ya gore su an icin. Vakifbank oranlari neye dayanarak yuksekten yazmis henuz bilmiyoruz.[/QUOT

Tahminim sessiz sedasız keserler.

5. Hesap işletim ücreti ile ilgili verilen karar eski maddeye dayanıyor, ilgili madde iptal edilmişti kısaca yeni bir düzenleme olmazsa şuan ki uygulama devam edecek panik yapmayın.

6. Merkez Kur % - 1,65

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    02 Nisan Cuma günü, kesin olmayan getiri oranımız:

NNF -0,25%
    Bist100 +0,25%
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Elz % + 0.56