Sayfa 885/1000 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1. L.Elvan: Kasımdan beri döviz satışı yapılmadı.

Hadi bakalım...

Halk 8,50 ye yaklaşınca elindekileri boşaltıyor anlaşılan.

Hele, adamlar 1 milyona kılçıksız 365 günde GARANTİLİ 200 bin kazanç verirken,

Bu dolar nasıl çıkacak?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. AKP li belediyeler aracılığıyla insan kaçakçılığı iddiası.

Malatya Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya ya gidenlerin Türkiye ye dönmediğinin ortaya çıkması ile başlayan insan kaçakçılığı iddiası, diğer AKP li belediyelere de sıçradı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...ddiasi-1829139

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan:
    -Bütçede yer almayan ancak COVİD-19 nedeniyle harcama yapma zorunluluğu olan alanlar ortaya çıktı, şu an 2021 yılı için 46,5 milyar TL ekstra bir harcama yapılmasını bekliyoruz
    -Kamu maliyesi alanında oldukça disiplinli bir şekilde hareket ediyoruz

Elvan:
    -Bütçe açığı hedefiyle mali disiplin alanındaki kararlılığımızı net bir şekilde ortaya koymak istedik
    -Bütçemizde kalıcı gelir artışını sağlayıcı bazı tedbirler aldık

Elvan:
    -Enflasyonla mücadeleye kararlı bir şekilde devam edeceğiz
    -Güven ortamını tesis etmek bizim en temel ilkelerimizden biri, kısa vadeli kazanımlar uğruna asla orta ve uzun vadeli kazanımlarımızdan vazgeçmeyeceğiz, asla popülist yaklaşım içinde olmayacağız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Bu kadar mı yüzsüzlük olur?

https://www.memurlar.net/gazeteler/2021/4/19/turkiye/

Hala betoncular devlet desteği bekliyormuş...

Yine 2022 de 064 lü faizlere geri dönüş yaşanır mı?

Şimdi parayı yüzde 20 den faize yatır.

Vadeli gayrimenkul al.

2022 de 0,64 gibi bir oran olursa bu gayrimenkulu iyice şişmiş fiyattan sat ve dolara geç .

Yüzde 20 den kazan+ sonra gayrimenkul değer artışından kazan + ve finalde seçim sonrası devalüsyondan kazan.

Ülke ne hale gelmiş...

BU ARADA GAYRİMENKUL de HER TÜRLÜ TİCARETTE de FİYATLARI ŞİŞİRENLER ARSA SAHİPLERİDİR.

Hükümetin bunlara ağır vergiler getirmesi gerekir.

5. https://www.memurlar.net/gazeteler/2021/4/19/turkiye/

Morgage ile kredi kullanalar için saadet zinciri sona eriyor.

300 milyar kredide geri ödeme oranı yüzde 9 muş.

6. Pegasus yurtdışı tahvil ihracı için bankalarla anlaşma imzalamış.
    Diğer yandan yeni halka arz olan şirket sayısı artış gösteriyor. Halka arz olan olana.
    Bazı şirketler de bedelli sermaye artırımına gidiyor.
    Tüm bunlar canlıya ulaşmak için. Tahvil ihraç et gelsin para, halka arz et gelsin para, bedelli yap gelsin para.
    Nakit’in kral olduğu bir dönemdeyiz bana göre.

Elvan: Fiyat istikrarının olmadığı bir ortamda sağlıklı büyümeden, yatırımdan, üretimden, istihdamdan bahsedemezsiniz

Elvan:
    -Temel problemimiz büyümenin finansmanında yatıyor, iç tasarruflarımız yatırımlarımız için yeterli değil
    -Bunu dış tasarruflarla sağlamak durumundasınız, herhangi bir aksaklık olduğunda kurlarda bir oynaklık görüyorsunuz, bu da enflasyon üzerinde bir baskı oluşturuyor

Elvan: Artık bölgesel tedarik merkezleri oluşturulması yönünde bir kanaat oluştu, Türkiye burada çok önemli bir avantaja sahip

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Elvan : Merkez Bankası Rezerv Tartışması) Hazine ile Merkez Bankası arasında yapılan protokol ve yapılan işlemler tamamen yasaldır

Elvan: Burada kesinlikle yasal olmayan bir durum söz konusu değil, kesinlikle bir yolsuzluk söz konusu değil

Elvan: Bu işin gerçek sahibi Merkez Bankasıdır, teknik düzeyde bir açıklama yapmadan Benim bir açıklama yapmamın MB'nin bağımsızlığı üzerinde bir gölge oluşturabileceğini düşünerek açıklama yapmadım, MB'den teknik açıklama geldiği için ben de açıklama yaptım

Elvan: Döviz satışı ile oluşan TL, APİ ve swap üzerinden bankalara kullandırıldı

Sayfa 885/1000 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •