Sayfa 159/612 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 4894 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. İyi seyredin iyi yine yaźiyorum pgsus bereket versin bu sepet işini birgün cözecek bu yatirimci tecrübe edinecek ne darbeler krizler olaylar gördük neyi ne zaman uygulayacağıni bileceksin burdaki arkadaşlara demiyorum genel gidisat bu hesabi herkes yapar uygulamayi bilenler yapar .

2. Sen merak etme bende şimdi tek hissedeyim senin dediğini yapsam mesela 3 hisseye bağlasam şu an kazandığım parayı asla kazanamazdim. Mühim olan ne zaman hangi hissede olduğun gerisi lafı guzaf...örnek veriyorum bir hisse bı başlar tavan yapmaya diğer olduğun hisselere lanet edersin. Benim için konu kapanmıştır. Herkese kolay gelsin
     Alıntı Originally Posted by KARTAL41 Yazıyı Oku
    İyi seyredin iyi yine yaźiyorum pgsus bereket versin bu sepet işini birgün cözecek bu yatirimci tecrübe edinecek ne darbeler krizler olaylar gördük neyi ne zaman uygulayacağıni bileceksin burdaki arkadaşlara demiyorum genel gidisat bu hesabi herkes yapar uygulamayi bilenler yapar .

3.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Sen merak etme bende şimdi tek hissedeyim senin dediğini yapsam mesela 3 hisseye bağlasam şu an kazandığım parayı asla kazanamazdim. Mühim olan ne zaman hangi hissede olduğun gerisi lafı guzaf...örnek veriyorum bir hisse bı başlar tavan yapmaya diğer olduğun hisselere lanet edersin. Benim için konu kapanmıştır. Herkese kolay gelsin
    Hocam bu istisna sen tecrübe edinmisin bilmişin tek hisse burda okadar çok sitem eden varki aslında yazamiyo almış eline polhoyu dünyayi gözü görmuyo bi haber gelcekde gitcekte tavan tavan hayele kapılmaya gerek yok sermayemin tamamıni niye bağlayayım bir hisseye çokmu kar ediyo varliklarinin degerini hesaplatiyomu nesi var bakiyomu arsa ev yapılacakda gitcekmis ne zaman biliyonmu sor bilmez bilemezsin 8 yıl olmus pgasus aldik niye aldık adamların ayağina metro geldi 4 ay sonra açıliyo en yakın hizli ulaşım alani buraya iş yaptımi bu hafta yapti dahada yaparmi biz aldik alacagimizi bunun gibi bilmiyosaniz sepet yapın noldu pol eksi 1 hepsiyle kaybettin bunun gibi keşke biz böyle diyoruz diye daha çok alan olsa oda yok biyerleriyle inatlaşan altına yapar bol kazançlar herkese.

4. İki ay kadar önce bir senedir taşıdığım polhoyu zararına satıp 6.17 bmsch aldım 8.20 sattım.. Geldim yine polho aldım, bikaç hafta önce yine zararına sattım : ) 8.70 den ceoem aldım, iki tavan yaptı şuan 10.72. Biraz daha orada kalıp yine gelicem buraya : ) iki hareketle şimdilik yüzde altmış kar ettim. Aldığım karların bir kısmını kripto aldım bekliyorum, büyük çoğunluğu hala ceoem de. Şu an buraya gelsem geri ilk sattığumdaki miktarın yüzde kırkındandan fazlasını alıyorum. Boşuna bir seneden fazla zamanımı heba etmişim burada. Bakalım zaman ne gösterecek.
    Ama şuda bir gerçekki dolar karşısında neredeyse çöp oldu fiyatı, patronun hoşuna gidiyor sanırım bu durum. Fakat son bir haftalık alış satış kademelerine yazılan milyon lotlar ilk girdiğimden beri görmediğim şey. Farklı bi hareket var ama hayırlısı. Birileri yğkseltmek istiyor birileri yükselmesin diye engel oluyor gibi görüntü var, satış kademesine yazılan milyon lotlar ver hepsini bu kademeden der gibi, alış kademesine yazılan milyon lotlarda karşı tarafın tepkisi gibi alabiliyorsan yukarıdan al gibi. Kim galip gelecek görücez hep birlikte

Polho hissesinde deger yatirimcisi risk almak istemeyen artan birikimini faizde fonda emlakta degerlendiren bir profil oldugunu dusunmustum...ne o adi sanini duymadigim hisseler coinler 🤣 bu tip hisselerin ve coinlerin hepsi sizin olsun biriniz bin ama benden uzak olsun
    Hafta ici bir arkadasimin dedigi gibi cektim parami alt coine koydum x100 bekliyorum sende bi bak ) arkadas diye laf edemedim ama burada arkasindan konusayim)) lennn dostum bizim bet yapacak kadar kucukmu paramiz sen 40-50 bin sifirlamayi goze alip benim x portfoye akilmi veriyon demek geldi icimden ama yemedi ))

6. Madem burada da konu buna geldi biraz önce başka yerde paylaştığım yazıyı burada da paylaşayım ;)

Yerli yatırımcı inanılmaz düzeyde coin piyasasına girdi ve girmeye devam ediyor. Borsaya girmeye tereddüt edenler yada terreddut ettikleri miktarları biste koymayanlar gözleri kapalı kriptoya basıyorlar.
    Geçen gözümün önünde bir arkadaşım aldığı coin aldıktan 1 saat sonra %60 yaptı öyle küçük miktarlarda değil. Bana dediki "bunu bana hangi hisse verir" bistteki şirketlerin sahiplerinden dem vuruyor. Arkadaşın gibi teknikcilerin çoğu oraya gitti ama kripto piyasası asla teknik dinlemez daha doğrusu dinler ama işine geldiği zaman işine geldiği miktarda..

Neyse sadete geleyim tabi ki bizim borsamizi yerli kaldıramaz hele hele bu saatten sonra illlaki yabancı gelmeli rahmetliyi kaldırmak için çünkü kambersiz düğün olmaz. Ama sanki yabancida Türkiye olacağına o riskin biraz fazlasını alırım kriptoya girerim diyor. Bistin onlarda uyandırdığı risk algısı değişmeli yada risk iştahını kabartacak şeyler olmalı.

Yoksa bizim bildigimiz eski borsa kesinlikle artik yok.. bizler o kriptosuz eski borsayı bekliyoruz yani aslında galiba bizler eskidik.. kabul edin yada etmeyin bizler yaşlı ihtiyar kafasindayiz eskiye bağlı yeniliğe kapalı.. genç yatırımcılar bize şu an ister benimsiyelim ister gülüp geçelim eski kafalı diyor.. mesela ben ve sizler muhtemelen kriptoya asla girmeyiz. Bence kesinlikle doğru olan girmemek beni kesseler girmem ama işte belkide bu bizim en büyük hatamız. Zaman değişti ve biz bu zamana öyle yada böyle doğru yada yanlış ayak uyduramadik..

Bakın yazımda kesinlikle kriptoyu savunmuyorum ben asla girmem benim hayat felsefeme ters, ama biz bu borsamizi eski borsa olarak mı görüyoruz acaba yanlisimiz o mu acaba? Acaba gerçekten yabancı bir gün gelecek mi? Yoksa yabancı günlük al satla hergun toplamda 2 milyon bize yeter al sat yaparım robatla mi diyor?

7.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Madem burada da konu buna geldi biraz önce başka yerde paylaştığım yazıyı burada da paylaşayım ;)

Yerli yatırımcı inanılmaz düzeyde coin piyasasına girdi ve girmeye devam ediyor. Borsaya girmeye tereddüt edenler yada terreddut ettikleri miktarları biste koymayanlar gözleri kapalı kriptoya basıyorlar.
    Geçen gözümün önünde bir arkadaşım aldığı coin aldıktan 1 saat sonra %60 yaptı öyle küçük miktarlarda değil. Bana dediki "bunu bana hangi hisse verir" bistteki şirketlerin sahiplerinden dem vuruyor. Arkadaşın gibi teknikcilerin çoğu oraya gitti ama kripto piyasası asla teknik dinlemez daha doğrusu dinler ama işine geldiği zaman işine geldiği miktarda..

Neyse sadete geleyim tabi ki bizim borsamizi yerli kaldıramaz hele hele bu saatten sonra illlaki yabancı gelmeli rahmetliyi kaldırmak için çünkü kambersiz düğün olmaz. Ama sanki yabancida Türkiye olacağına o riskin biraz fazlasını alırım kriptoya girerim diyor. Bistin onlarda uyandırdığı risk algısı değişmeli yada risk iştahını kabartacak şeyler olmalı.

Yoksa bizim bildigimiz eski borsa kesinlikle artik yok.. bizler o kriptosuz eski borsayı bekliyoruz yani aslında galiba bizler eskidik.. kabul edin yada etmeyin bizler yaşlı ihtiyar kafasindayiz eskiye bağlı yeniliğe kapalı.. genç yatırımcılar bize şu an ister benimsiyelim ister gülüp geçelim eski kafalı diyor.. mesela ben ve sizler muhtemelen kriptoya asla girmeyiz. Bence kesinlikle doğru olan girmemek beni kesseler girmem ama işte belkide bu bizim en büyük hatamız. Zaman değişti ve biz bu zamana öyle yada böyle doğru yada yanlış ayak uyduramadik..

Bakın yazımda kesinlikle kriptoyu savunmuyorum ben asla girmem benim hayat felsefeme ters, ama biz bu borsamizi eski borsa olarak mı görüyoruz acaba yanlisimiz o mu acaba? Acaba gerçekten yabancı bir gün gelecek mi? Yoksa yabancı günlük al satla hergun toplamda 2 milyon bize yeter al sat yaparım robatla mi diyor?
    Hocam olay bu 👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼

8. Yeni dünya düzeninde gelecek kripto parada bence. Digitalleşmede artık fiziki para olmayacak gibi. Dolar euro yerel para birimleri gidecek ve bitcoin, etheryum ana birimi, ülkelerde kendi kripto parasını çıkarmaya başyacak fibi. Zaten bazı ülkeler kendi digital para birimini çıkarmaya yavaş yavaş başladı, Türkiye de de bununla ilgili altyapı çalışmaları var. Evet şuan biz kestirrmiyoruz ama olacak olan bu. Borsamızdaki fiyat belirlemeleri de bu digital birime göre yapılacaktır. Yani bence her kripto para değilde projesi ve geleceği olanlara bir miktar yatırım yapılabilir diye düşünüyorum. Bitcoin 2010 da kaç dolardı, 2017 de 7000 tlye 1 bştcoin alınabiliyordu, şimdi 570 bin lira 1 bitcoin. Yavaş yavaş bitcoinle işlemler yapışmaya başlandı dünyada, eft yapılabiliyor, geçenlerde bir futbolcu bitcoin karşılığı transfer oldu, araba alınıp satılıyor vss

Sayfa 159/612 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •