Sayfa 652/750 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702 ... SonSon
Arama sonucu : 5994 madde; 5,209 - 5,216 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Vesbe artı 6 da bu lanet olası niye eksi bela okucam günaha girecem

2.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    başka kağıt satıp bunu almıştım perişan etti. yani biraz dursam çok iyi alım fırsatı sunuyor endeks şu anda. ne yapalım elde ki duracak ilave alabilirim. ama para azaldı. satıp kenarda biraz beklemeyi öğrenemedim.
    aefes portföyümün yarısını satıp vestele dönüştürdüm. beklentim geçen yılki temettü ödemesinin az çok demeden alışkanlık haline getirmesidir. eger bu beklentim gerçekleşirse uzun vadede fonların radarına girer aksi halde vestl gene belirsizlik taşıyan bir hisse olmaya devam eder

3.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    aefes portföyümün yarısını satıp vestele dönüştürdüm. beklentim geçen yılki temettü ödemesinin az çok demeden alışkanlık haline getirmesidir. eger bu beklentim gerçekleşirse uzun vadede fonların radarına girer aksi halde vestl gene belirsizlik taşıyan bir hisse olmaya devam eder
    bende aefes, enjsaları verip başka hisseler ve bunu artırdım. ama vestlin işyatırım raporu var kuşlu sitede paylaşanlar olmuş temettü beklemiyorlarmış 2022 de. ben verir diye düşünüyorum ama neyse bakacağız. yıl sonu karını merak ediyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    bende aefes, enjsaları verip başka hisseler ve bunu artırdım. ama vestlin işyatırım raporu var kuşlu sitede paylaşanlar olmuş temettü beklemiyorlarmış 2022 de. ben verir diye düşünüyorum ama neyse bakacağız. yıl sonu karını merak ediyorum.
    ben aefesi 20,60tl den aldığımda vestel 34 tl idi. 2tl temettüyü düş yani 32tl. aefes 30,60 ortalama ile verdim vesteli ise 24,32 ortalama ile aldım. kısaca karlı bir alışveriş yaptıgımı düşünyorum

5.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    ben aefesi 20,60tl den aldığımda vestel 34 tl idi. 2tl temettüyü düş yani 32tl. aefes 30,60 ortalama ile verdim vesteli ise 24,32 ortalama ile aldım. kısaca karlı bir alışveriş yaptıgımı düşünyorum
    aefes 24,08 al 32,44 gibi sattım. sizin daha iyimiş. bunu 30 üstünden aldım birazda bugün aldım 30 üstünden aldım çünkü endeks düzeltme yese de yani tarihi zirveyi kağıtların geçip katlayacağını düşünüyordum. aefes mesela iyi gitti. neyse kısmet birazda. açıkcası cuma öğlen baya iyidim. karlar gitti zarara geçtim elimdeki portföyde. almadan dursam iyi olacaktı. ama bazı yan kağıtlarım gitmemişti çokta düşmedi. yüzde 6-7 çıksa genel zarar çıkar. vesteli tutmak istiyorum temettü verirse güzel olur ben bir kez al ver yaptım yıl içinde ama temettü almadım hiç.

6. Herkes kendi bildiğinden şaşmasın lakin ben kendi adıma temettü değilde bedelsiz sermaye artırımına gideceğini düşünüyorum.

7. Vestl ödenmiş sermaye 335.45 milyon TL.
    Sermaye tavanı 2 milyar TL ve süresi ay sonunda bitiyor diye biliyorum, hatam varsa düzeltin..
    Yani tekrar bir sermaye tavanı belirleme yoluna gitmeden yıl sonuna kadar artırmak isteyebilir mi, ne dersiniz?

Artırsa ne olacak ki bedelsiz

Sayfa 652/750 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •