Sayfa 73/413 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 3304 madde; 577 - 584 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Tabi misal bugün hava tatsız ,ama gsdho 2.85 de 6 milyon lot işlemde ,aslında aşağı basmak isteseler basarlar,ama sanırım bu seviye altında yeni yatırımcı maliyet yapsın istemiyorlar,bir dönüş zamanı geldi gibi duruyor.Açıkçası bilançoya doğru 2.60 falan basarlarsa ben yeni alım yaparım ya herro ya merro derim.Baskı falan tamam da o kadar da değil.850 milyon yıllık kar misal 1.1 milyar civarı piyasa değeri ve palavra kar değil denizcilikte yıllık olarak patlama yapmış bir kar artışı falan olursa ben global kriz falan dinlemem bilançoya kadar alıma devam ederim,martdan sonra ise bambaşka bir dünya olacak onu o zaman analiz ederiz,ama genel olarak karamsarım o tarihler tatsız geçecek gibi,tüm borsalara çakabilirler.

2. Arkadaşlar lütfen kırıcı olmayalım. Borsada çok karamsar olmakta hata, çok iyimser olmakta hatalı olur. Ayrıca Patron sıkıntılı kabul ediyorum. Sizleri yanıltmış olmak istemem, benim araştırmalarıma göre gemilerin günlük kirası 27500 dolardan, navlun endeksinin düşmesine paralel 21000 dolara gerilemiş vaziyette.
    27500x8.80(usd)=242000 TL (günlük)
    21000x13(usd)= 273000 TL (günlük) yani dolar kuru burada kalsa bile ciro yine harika.
    Şirket ile ilgili son birşey yazayım, gsdho piyasa değeri 95 milyon usd den işlem görüyor.
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/685395
    KAP ta belirtildiği üzere bir gemiyi 22.135.000,00 USD ye almış. Filoda 7 tane gemisi var. Daha bunların dünyadaki fiyat artışlarını göz önüne alırsak değerlemesini düşünemiyorum.

Buralar kalabalık olunca, spek dikkat çekmesin istiyor...

Bence, epey süre susmak lazım...

Söylenecek her şey söylendi bana göre...

Baltıc endeksini de takip etmeyi herkes öğrendi...

Bana,bilançoya kadar elveda...

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tabi misal bugün hava tatsız ,ama gsdho 2.85 de 6 milyon lot işlemde ,aslında aşağı basmak isteseler basarlar,ama sanırım bu seviye altında yeni yatırımcı maliyet yapsın istemiyorlar,bir dönüş zamanı geldi gibi duruyor.Açıkçası bilançoya doğru 2.60 falan basarlarsa ben yeni alım yaparım ya herro ya merro derim.Baskı falan tamam da o kadar da değil.850 milyon yıllık kar misal 1.1 milyar civarı piyasa değeri ve palavra kar değil denizcilikte yıllık olarak patlama yapmış bir kar artışı falan olursa ben global kriz falan dinlemem bilançoya kadar alıma devam ederim,martdan sonra ise bambaşka bir dünya olacak onu o zaman analiz ederiz,ama genel olarak karamsarım o tarihler tatsız geçecek gibi,tüm borsalara çakabilirler.
    Polyanna kardeşim senin yaptığın siyasetin bende karşılığı yok. Yanına yancı çekmeye çalışmanı gülerek karşılıyorum. Farkındamısın bılmıyorum ama hisse 2.84. Hala analızlerin haklı çıkmış gibi konuşuyorsun utanmadan pes. Gerçi bu ulkede normal
    bir durum . Utanması gereken insanlar daha çok bağırıyor.Son mesajım olacak malum benim senin kadar boş vaktım yok . İspanyol paçası modası gibi umarım azalarak bitersin

5. Hadi sizi kırmayayım bende bilançoya kadar yokum... Vasiyetimdir Hkm ve Chevron 'a dikkat Kendinize iyi bakın...

Dıpdıp boş vaktin yok ha))))))))))) Yahu sen bu topiğin bekçisisin bir yere gitmezsin,günlerce yazmadım,defalarca bana laf çarptırtın hem de manasız yere.Daha yeni yazdın kağıdı satsam da gelir yazarırm diye,chevron forumdaşın dediği doğru sende herhamgi bir şekilde parayı yirmibeşe katlayacak borsacılık asla yok,o kısım da karanlık.Sen borsacı falan değilsin,bu topikte de bekçiliğe devam edeceksin.

Neyse madem dıpdıp ve ft 2 yok aha ben de yazıyorum ben de bu iki forumdaş yazmazsa bana atfen yazı olmazsa bilançoya kadar ben de yazmıyacağım.

8. Bu hissede olan herkes kesinlikle borsadan çok iyi anlıyordur. Bu hissede para kazanamayabiliriz, zarar da edebiliriz ama bu sayfada yazan herkesin borsadan çok iyi getiriler elde ettiğine eminim ve bu gelirleri daha da artacaktır ileride, bundan şüphe duymuyorum. Takip tuşu olsa keşke de sizlerin yazılarını sürekli takip edebilsem. Mutlaka başka hisselerde de karşılaşacağız ileride.

GSDHO patronunu bilmiyorum. Ama kağıtta bir maraz olduğu da aşikar. Bazen sadece yenilgiyi kabul edip gerçekten de önümüzdeki maçlara bakmak gerekiyor. GSDHO için de bilanço ile birlikte "o zaman" geldi diyebiliriz eğer hala bu fiyatlarda takılırsa. En azından ben kendi adıma yenildim deyip başka kağıt arayışı içinde olacağım.

Bu arada Yatırım fonlarının elinde 17.8 milyon lot kaldı. INFO dün ve bugün pek aktif değildi bu fonların malını satmak için. Şu an için belki bu fon da elindeki malı satmak için bir yukarı hareket bekliyordur. Ya da daha az agresif olacaktır satış için bilinmez. Tahtaya baktığımızda ise kilitlenmiş durumda olduğunu görüyoruz. Aşağıda da yukarıda da kalın kalın lotlar var günlerdir olduğu gibi. Ne dolar ne enflasyon ne de başka bir şey ile korelasyon içinde değil. Şubat 14'te VUK bilançosu gelir, ancak çok bir şey ifade etmiyor bize bu vuk bilançosu. SPK bilançosunu ise geçen yıl 11 Mart'ta göndermiş. Bu yıl da konsolide bilançolar için son gün 11 Mart. İşin aslı neredeyse daha 2 ay var. Süre uzun. Bekliyoruz bakalım.

Sayfa 73/413 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •