Sayfa 246/1002 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    gözüne tavşan tutulmuş gibi kalakala kalan adı değişken kendi sabitken fonlar hele hiç cazip gelmiyor.
    Değişken fonlar adlarını aylık portföylerindeki varlık alım oranlarındaki değişkenlikten alıyor. Yoksa günlük trende göre al-sat yapacakları anlamına gelmiyor. Bildiğim kadarı ile bunu Serbest fonlar yapıyorlar ve onların da sadece TEFAŞ'ta işlem görmeyenleri ciddi olarak bu işi yapıyorlar. Komisyonları da ona göre tabii ki...

2. En kral borsa Tadawul borsası.
    Tüm dünyanın aksine habire yükseliyor.
    https://tr.investing.com/indices/tasi

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Değişken fonlar adlarını aylık portföylerindeki varlık alım oranlarındaki değişkenlikten alıyor. Yoksa günlük trende göre al-sat yapacakları anlamına gelmiyor. Bildiğim kadarı ile bunu Serbest fonlar yapıyorlar ve onların da sadece TEFAŞ'ta işlem görmeyenleri ciddi olarak bu işi yapıyorlar. Komisyonları da ona göre tabii ki...
    benim dediğim günlük al sat değil. farklı bir şey söylüyorum.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. Yeni bir fon geliyor

*Ak Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi
    Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Yeni bir fon geliyor

*Ak Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi
    Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

Güzel düşünmüşler. Herhalde İş Bankasından kalan hangi alanlar var da aynısını çıkarmadan farklılık yaratabiliriz diye boyuna kafa patlatıyorlar.

Bu kadar çok serbest fonun çıkarılması aslında ülkede gelir dağılımının dengesizliğine de bir işaret değil mi? Demek ki talep var, demek ki bir yandan çöp karıştıranlar bir yandan milyon liralarını değerlendirecek yer bulamayanlar. Çoğu da Erdoğan'a nispet yapar gibi döviz fon.

Bu arada bu sanatçılar üzerinden gelişen olaylar, ülkenin geleceği ve bizim uzun vadeli yatırımlarımız açısından da bir tehdit gibi geliyor bana.

6. Twitter -> Sadi Kaymaz

Not:

Nasd** haftanın her işlem günü yüzde 1'den fazla düştü.

Dotcom balonundan beri ilk kez oluyor. (2000/2001)

Toparlayamazsa aylık tarafta da 2008'le boy ölçüşebilir, şimdilik kayıp %12'ye yakın.

7. nasd** için mart ayına kadar 12-13 bin hatta 10 bin seviyelerini bekleyenler var, pazartesi bir miktar satmayı düşünüyorum, uzun vadeli düşünüyordum ama düşüş devam ederse alttan alırım artık, iyi ki bir yabancı fonlara girdik, hem dolar hem nasd** tarafından darbe yedik.

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    nasd** için mart ayına kadar 12-13 bin hatta 10 bin seviyelerini bekleyenler var, pazartesi bir miktar satmayı düşünüyorum, uzun vadeli düşünüyordum ama düşüş devam ederse alttan alırım artık, iyi ki bir yabancı fonlara girdik, hem dolar hem nasd** tarafından darbe yedik.
    Nasd** haftalik gorunumu asagida gorebilirsiniz

*Gunlukte alim bolgelerinde

*Haftalikda marjinal bir durum olusmaz ise o da bir iki haftaya alim bolgelerine gelirsek yukari tepkiler gelecektir ancak trendin bozuldugunu gozardi etmeyelim

Sayfa 246/1002 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •