Sayfa 239/582 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
Arama sonucu : 4653 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. Kredi kullanimi ile ilgili bircok regulasyon cikti son zamanlarda. Doviz bulunduran sirketler belli bir orani gecince yeni kredi kullanimiyorlar. Belki de o yuzden yapmislardir. Neredeyse net aktifin yuzde 25 i doviz olarak tutuluyordu. Bu degerlemelerle orani asagi cekmek istemis olabilirler. Baska sirketlerde benzer seyler gordum. 9 uzerinde yabanci satislari devam ediyor. Bugun genelde yerli tarafi alici gordum. Buna gerekce olarak hisse uzun zamandir likit degildi kademer cok zayifti dolayisiyla buyuk mal verme imkani yoktu. Olumlu haberlere alici geldikce hisseden cikis firsati yakaladilar. Hissede alicilar oldukca guclu. Bu satislarin kisa surede bitecegini dusunuyorum cunku bu fiyatlardan kuvvetli alici geliyor.yerli taraftan alici gelmesi tahtanin dengesini olumlu tarafi cevirmis oldu.

2. Ben özaktan turizm yatırımları ile ilgili bir açıklama bekliyorum. Turizm tesislerime yönelik döviz getirici faaliyet olduğu için çok cazip kredi imkanları olduğunu duyuyorum. Patron böyle bir fırsatı kaçırmayacaktır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,978
    çokta önemli degil ama günü söyle 10 tl üzerine kapatsa fena olmaz
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

4.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    çokta önemli degil ama günü söyle 10 tl üzerine kapatsa fena olmaz
    Geçmişte gördüğü 9.26 tepesini bugün hızlı geçti, tabi ki kapanışı da üstünde yaparsa menzile girer artık.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Gelişimini her dakika sürdüren, kendine bağımsız hareket eden, bir holding yönetilen bir şirketten bahsediyoruz. Emlak konuttan kazanılan ihalelerin yer teslimleri yakında yapılıyor, yeni ve en az büyükyalı kadar etkili cepheler açılıyor. Güzel bir turizm sezonu kapanıyor, piyasa özak için sayısız fırsatlar üretiyor. Bu fırsatları yakalamayı bilen de bir patron var, eee bu güzelliği oturup izlemek lazım dostlar ...

6. tüik inşaat artış endeksi aylık bazda yüzde 117 oranında artmış durumda, elinde bitmiş satılmayı bekleyen büyükyalı hazinesi, gelecek yaz sonuna doğru teslim edilecek olan göktürk 2 projesi bulunmakta. Yeni başlayacağı projeleri ise emlak konuttan başlayarak sıralayacak... Konutun arz kısmında istanbul için oldukça sıkıntı bulunmakta, markalı konut projeleri halen talep görmekteki konut kredilerinin olmadıĞı bir dönemde. Yabancı yatırımcı ve yatırım yeri bulmakta sıkıntı yaşayan büyük yerli yatırımcı güruhu halen gayrimenkule yatırım yapmakta. Bunlar henüz hisse fiyatına yansımadı, yavaş yavaş yansıyacaktır elbet...

Bir yıl önce OZKGY hissesi alan dolar bazında %85 kar yapmış.
    Yılbaşında alan ise dolar bazında %117 kar yapmış...

Parayı dolara gömmenin manası yok demek ki.
    Temeli sağlam, iyi yönetilen bir şirket hissesi alınıp sabredilince, eninde sonunda kar edilebiliyor. OZKGY gibi birçok hisse bulunabilir....
    Küçük yatırımcı hisseyi alıyor, sonra hemen yükselecek diye bakıyor. Yükselince seviniyor daha da yükselir diye hırslanıyor, düşünce de karamarlığa kapılıyor. Dalgalarda sevinç, üzüntü, sevinç üzüntü derken sonra tekneden atlayıp borsanın dalgalarında boğuluyor.....

8. Dunde yazdigim gibi alicilar artik kuvvetli… yabanci satisi azaliyor. Eskiden yukselislerde ortaya cikan yerli yatirimcilar artik satamiyor cunku mallari bitti. ))) satmak istiyorlarsa once mallari geri almalari gerekecek. Takasin cogu isyatirim ve kurumsallarda. Profesyonellerde defter degerini takip ediyor. Onun da ne olacagi grcen hafta aciklandi.

Sayfa 239/582 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •