Sayfa 43/177 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 337 - 344 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostlar vergi ile ilgili bisi sormak isterim.
    Diyelim ki zeytin bahceniz var ve bu sene kilosu 20tl den 8 ton zeytin topladiniz, 20 x 8 bin kilo eşittir 160 bin lira gelir elde ettiniz yada 8 bin kilo zeytin den 1/5 oranı ile 1600 lt sızma zeytinyağı elde ettiniz bunu litresi 100 liradan sattınız gelir 160 bin lira oldu ...
    ayni sey uzum icin, findik icin yada incir icinde olabilir..

Peki bunun vergisini nedir...
    (Eurobond icin 2023 te 160 bin limit olacagini tahmin ettigim icin bu soruyu sormak istedim.)
    Bu yukarıdaki örneğimizde vergi çıkmaz ,adam zaten zararda.
    Şu an zeytinin kilosunu 3-4 liradan topluyorlar. 8 ton zeytin almak için min 400 ağaç olmalı bakım,budama gübre sulama , nakliye hepsini koyarsanız zaten zarar ,
    Zetinler ağaçtan çiftçiler in bir yerine kaçtı. Mahsul de çok az. Yağmurda yağmadı. Seneye 200 lira olur inşallah zeytinin kilosu.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostlar vergi ile ilgili bisi sormak isterim.
    Diyelim ki zeytin bahceniz var ve bu sene kilosu 20tl den 8 ton zeytin topladiniz, 20 x 8 bin kilo eşittir 160 bin lira gelir elde ettiniz yada 8 bin kilo zeytin den 1/5 oranı ile 1600 lt sızma zeytinyağı elde ettiniz bunu litresi 100 liradan sattınız gelir 160 bin lira oldu ...
    ayni sey uzum icin, findik icin yada incir icinde olabilir..

Peki bunun vergisini nedir...
    (Eurobond icin 2023 te 160 bin limit olacagini tahmin ettigim icin bu soruyu sormak istedim.)
    ÜRETİCİ İLK ELDEN SATIŞTA HİÇ BİR TARIM ÜRÜNÜNDE VERGİYE TABİ DEĞİLDİR. Zeytini üreten ilk elden sattığı için vergi vermez. Çünkü mükellef değildir. Ama yağını üreten mükelleftir ve ürettiği yağ satımından vergi vermesi gerekir.

3.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Ebeveyni her şekilde o hesaptan sorumlu. Vergi, hesaba giren çıkan, yapılan işlemler vs. Vakıfbanktan açılan muhtemelen Vibox'tur. Adı ne olursa olsun tüm bankalarda ebeveyn üzerinden sistem yürüyor.
    banka/yatırım kurumu vs nezdinde her türlü hareket vs den reşit olmayan çocuk adına hesap açan ebeveyn yetki sahibi, mesul ve sorumlu muhakkak. ancak eurobond gibi yatırımlarda vergi konusu bankayı/kurumu ilgilendirmiyor bildiğiniz(?) gibi. gelir vergisi konusunda ise eşlerin ayrı mükellefiyeti olduğu gibi çocuklarınınkinin de ayrı olduğu şeklinde paylaşımlar oldu burada zamanında. benim de bilgilerim bu yönde.

aksi, yani dediğiniz gibi çocukların adına hesaplardan elde edilen eurobond faiz vs gelirlerin velisi/hesap sahibi vb. tarafından beyan edilmesi gerekliliğine dair net güvenilir bilginiz, bildiğiniz kanun ya da yönetmelik var ise paylaşın lütfen. öğrenelim. faydalanalım. yanlış bilgilere sahip olmayalım.
    Son düzenleme : shorts; 15-11-2022 saat: 03:47.

Dogru girdileri hesap etmeden tum gelir kar gibi hesapladim...

Dostum ama biz 156bin eurobond kupon geliri alirsak catir catir vergi cikiyor, kupon kazanc ta hic mi maliyetimiz yok ama...

Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    Bu yukarıdaki örneğimizde vergi çıkmaz ,adam zaten zararda.
    Şu an zeytinin kilosunu 3-4 liradan topluyorlar. 8 ton zeytin almak için min 400 ağaç olmalı bakım,budama gübre sulama , nakliye hepsini koyarsanız zaten zarar ,
    Zetinler ağaçtan çiftçiler in bir yerine kaçtı. Mahsul de çok az. Yağmurda yağmadı. Seneye 200 lira olur inşallah zeytinin kilosu.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. MERHABALAR kuveyt turk bankasinin eurobond ile bir alakasi var mi? calisan vs bu banka ile? bugun subede eurobond dedi, bana uzayli gibi baktilar;

6. Uzaylıların işlettiği bankalarda eurobond satılmaz ondan öyle bakmışlardır. Asıl uzaylılar kendileri.

Banka şubelerindeki portföy yöneticilerine, bankalar genelde kredi,mevduat,kredi kartı vb. ürünler satmaları için hedefler veriyor. Zaten genelde gelen müşterilerin büyük çoğunluğu bu işlemlerle ilgili oluyor. Eurobond gibi ürünlerde genelde bilgileri olmuyor. Olsada pek işlerine gelmiyor. Misal 1 milyon tl parası olan bir müşteriye her ay vadeli mevduat satmak PY ve banka için daha karlı. Eurbondu ise 1 kez satabilir.

İstisnalar olabilir tabii, ama genelde portföy yöneticilerinden bilgi alırken onların satıcı olduğunu ve o an banka ondan neyi satmasını istiyorsa, sizi ona yönlendireceğini unutmamak gerekiyor.

8. Katılım bankalarında faize dayalı ürün bulamazsınız. Varlık mantığına aykırı.

Mevduat bankalarından alım yapabilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by Gupilya Yazıyı Oku
    MERHABALAR kuveyt turk bankasinin eurobond ile bir alakasi var mi? calisan vs bu banka ile? bugun subede eurobond dedi, bana uzayli gibi baktilar;

Sayfa 43/177 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •