Sayfa 608/670 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658 ... SonSon
Arama sonucu : 5359 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    Kanada’da temettü verimi %7 üzerinde olan şirketler ve çarpan iskontoları
    @İşyatırım

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. Saxobank, vergisel işlemlerden dolayı bundan sonra "Limited partnership" statüsündeki şirketlerin hisselerini saklamayacakmış. Aracı kurumuma bu şekilde bilgi aktarmışlar. Elimde "energy transfer" hissesi var ve kurum bana iki alternatif sunuyor. Ya en geç cuma günü satın, ya da ABD kaynaklı başka bir aracı kuruma aktarın. Midas'a aktarım sanırım mümkün değil, hangi altyapıyı kullanıyor bilmiyorum zaten. Sizce bu süreçte interactive brokers'da hesap açımı yapıp virman işlemi yapılabilir mi?

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim de yillardir feryat figan ederek anlatmak istedigim bu idi.
    3 ayri yerde yerli yabanci yurtdisi hesabim var ama yatirimim sembolik.
    Ne varsa bistte var..
    Bir de isme saklama yok. Havuzda saklaniyor. Bu da bir risk. Ayrica veraset vergisi isi de var, olumun ne zaman gelecegi belli olmaz.
    Abd non residentlerdan %6O aliyormus.
    Isvicre resident olmayanlardan hic almiyormus.
    Yerli araci kurumda acilinca saklama havuzda kurumun adina.
    Yerlilerin yurtdisi fonunu alinca vergi getiriden %10 ama fon yonetim gideri de yillik fon buyuklugu uzerinden %2.5
    Temettu alsan burada mahsup edemezsin.
    Yani yine en guzeli bistten bluechip alip uzun vade tutmak.

Syg,
    Bakanımız emekliye memura fakir fukara diyip dilenci muamelesi çekmese bist süper bir yer de böyle atraksiyonlar yatırımcının canını sıkıyor.

Bunun gibi başka onlarca can sıkıcı olay var tabi. Sadece o değil. Bunları mideye kabul etmenin karşılığında temettüye az vergi veriyoruz ama. Süper

Gelişmiş ülkeye para koyunca kar az, muz cumhuriyetinde işi bilene para çok ama yiyebileceğinin garantisi yok. Bu işler böyle. Risk/Getiri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Babadağlı Yazıyı Oku
    Saxobank, vergisel işlemlerden dolayı bundan sonra "Limited partnership" statüsündeki şirketlerin hisselerini saklamayacakmış. Aracı kurumuma bu şekilde bilgi aktarmışlar. Elimde "energy transfer" hissesi var ve kurum bana iki alternatif sunuyor. Ya en geç cuma günü satın, ya da ABD kaynaklı başka bir aracı kuruma aktarın. Midas'a aktarım sanırım mümkün değil, hangi altyapıyı kullanıyor bilmiyorum zaten. Sizce bu süreçte interactive brokers'da hesap açımı yapıp virman işlemi yapılabilir mi?
    Slm Sn.Babadağlı,
    Midas abd kaynaklı hizmet aldığından virman kabul edebili,IBKR doğrudan Abd kaynaklı aracı kurum olduğunda bi görüşün derim. IBKR'ye virman işlemi olur ama süreç konusunda emin değilim. İletişim ticket açmadan ileriye gidemiyor. Telefon açmadım hiç.
    Siz direk Saxobank'tan hizmet alıyorsunuz o zaman. TR anlaşmalı olanlardan değil ?
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Slm Sn.Babadağlı,
    Midas abd kaynaklı hizmet aldığından virman kabul edebili,IBKR doğrudan Abd kaynaklı aracı kurum olduğunda bi görüşün derim. IBKR'ye virman işlemi olur ama süreç konusunda emin değilim. İletişim ticket açmadan ileriye gidemiyor. Telefon açmadım hiç.
    Siz direk Saxobank'tan hizmet alıyorsunuz o zaman. TR anlaşmalı olanlardan değil ?
    Merhaba Sn. Trade Shark,
    cevabınız için teşekkürler. İşyatırım ile çalışıyorum yurtdışı işlemlerim için. Midas'a sordum, altyapı ve saklama bilgisi için oradan cevap bekliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    Godfather filminin ilk sahnesi "I believe in America" sözü ile başlar.
    2023 yılında çok konuşulacağına eminim.

"FED'S MESTER: NEXT YEAR, THE FED WILL HAVE TO KEEP THE FUNDS RATE ABOVE 5%."
    "FED'S MESTER: WE ARE SEEING PRELIMINARY SIGNS THAT INFLATIONARY PRESSURES ARE LEVELLING OFF, BUT I AM NOT DECLARING A PEAK."

Son düzenleme : Trade Shark; 17-12-2022 saat: 00:03.

7. Şöyle amerikan iç piyasasına hitap eden. Bildiğiniz güzel şirket var mı ?
    Çin amerika kavgasının küresel şirketlerin potansiyellerini kısıtlayacağını düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Vonovia emlak hissesine baktımda sene başı 50€ olan hisse şimdi 21.5€ en son 2014'de görmüş bu rakamları. Temettü vs verimide güzel sıkıntısı ne tam çözemedim Almanya'da yaşayan @samreit hocanın bir bilgisi varsa öğrenmek istedim. kira artışı yeterince yapamadığı için mi sıkıntı acaba ?
    türkiye seçime girerken biraz riski dağıtma niyetim var. Bu şirket gözüme çarptı.

YTD

Sayfa 608/670 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •