Sayfa 58/182 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon
Arama sonucu : 1453 madde; 457 - 464 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar. bu eurobond'ların da hisseler gibi grafiği var mı acaba ? yani eurobond faiz grafiği ?
    bir de her bankanın eurobond faizi aynı mı oluyor ? x bankasında faiz % 6 iken y bankasında faiz % 7 olabilir mi ?
    https://www.bourse.lu/issuer/Turkey/26760

Ben bu siteden takip ediyorum genelde. grafiğide güzel. cds gözükmesede grafikten kabaca anlıyorum.

Bankalar arasında fark vardır muhtemelen en güzeli kirli fiyat üzerinden 1000 nominal bond ne kadar onları karşılaştırarak alabilirsin. Ancak anlamlı fark olduğunu sanmıyorum. Esas önemli olan cds ler yüksekken alabilmek. Ozaman ciddi kar ediyorsun. Mesela 2 ay önce 700 dolara satılan 2033 vadeli bond şuan 840 dolar. O zaman almak lazımdı. Bankalar arasında 3-5dolar oynar fazla oynamaz diye düşünüyorum.

Bir eurobond u sattigin anda SAK SAK SAK diye vergi beyan etmeniz gerekir
    Saygilarimla

Bu on uyaridir, biliyor isen cevaplara gecebiliriz....
    Simdi sattiginda bu donemdeki KURU baz alirsin
    Ocaktan sonra sattiginda da o donemi, ama ne olursa olsun bir satis islemi var ve VERGI vermelisiniz...

Alıntı Originally Posted by auzdil Yazıyı Oku
    Elimde XS1623796072 var, İşbankası usd %7 faizli 21000 nominal.. 29-12-2022 de %7 kupon ödemesi var. Bunu şimdi satmak, veya Ocak ayında satmak arasında elime geçecek toplamda ne gibi farklar olur ? Siz olsanız ne yapardınız ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ek olarak banka satisi eurobond larda satis ve alis fiyatlari mevcuttur diyelim, incelesinler

Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    https://www.bourse.lu/issuer/Turkey/26760

Ben bu siteden takip ediyorum genelde. grafiğide güzel. cds gözükmesede grafikten kabaca anlıyorum.

Bankalar arasında fark vardır muhtemelen en güzeli kirli fiyat üzerinden 1000 nominal bond ne kadar onları karşılaştırarak alabilirsin. Ancak anlamlı fark olduğunu sanmıyorum. Esas önemli olan cds ler yüksekken alabilmek. Ozaman ciddi kar ediyorsun. Mesela 2 ay önce 700 dolara satılan 2033 vadeli bond şuan 840 dolar. O zaman almak lazımdı. Bankalar arasında 3-5dolar oynar fazla oynamaz diye düşünüyorum.

4. Eurobond için bir excel yapıp forumda paylaşsak güzel olacak sanki.
    sn Servetbey siz bu konularda çok bilgilisiniz.
    Eğer destek olursanız bir şablon paylaşıp herkesin faydalanmasını sağlayabiliriz.
    Excel de yapılacak olan her şeyi ben yapmaya hazırım...

5. Eurobond bence al-sat yapmak icin alinacak bir deger degil.

Bunlar kacmaya karar verdiklerinde, caldiklarinin cogu dolarda oldugu icin, bir anda 30 TL. ye cikarmi ?

Yaparlar mi ?

Neleri yapmadilar ki.

DIKKAT

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Tüm ücretli çalışanlar, yıllık 120.096 liraya isabet eden ücretlerinden gelir ve damga vergisinden muaf olacak..

#SONDAKİKA | Gelir vergisi tarifesinin ilk dilimi 32 bin liradan 70 bin liraya, ikinci dilimi 70 bin liradan 150 bin liraya, üçüncü dilimi 250 bin liradan 550 bin liraya, dördüncü dilimi ise 880 bin liradan 1,9 milyon liraya çıkarıldı.

Buna gore 2023 icin ilk 150bin liralik kupon getirisine vergi yok, uzeri cikarsa dilimlerdeki datalara tabiyiz.....
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    DIKKAT

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Tüm ücretli çalışanlar, yıllık 120.096 liraya isabet eden ücretlerinden gelir ve damga vergisinden muaf olacak..

Merhaba, banka web ve uygulamarinda zaten guncel degerler kirli - temiz fiyatlar veriliyor. Buradaki degerleri ben kendi excelimde bulunan kagitlar ile guncelleyip gunluk durumuma bakiyorum, bunu herkes yapabilir

Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Eurobond için bir excel yapıp forumda paylaşsak güzel olacak sanki.
    sn Servetbey siz bu konularda çok bilgilisiniz.
    Eğer destek olursanız bir şablon paylaşıp herkesin faydalanmasını sağlayabiliriz.
    Excel de yapılacak olan her şeyi ben yapmaya hazırım...

Sayfa 58/182 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •