Sayfa 266/430 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Çalıştığım işyeri, EYT kapsamında işten çıkmak için ikale sözleşmesi imzalatmak istiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
    Pandemiden beri kullanılan bir durum değildir. Pandemide hatırlarsanız işten çıkarılma yasaklanmıştı.Şirketlerde çıkartmak istedikleri elemanlarıyla ikale sözleşmesi imzalayarak ileride çıkabilecek muhtemel hukuki yaptırımlardan kaçmışlardı.

Şimdi deprem dolayısıyla işten çıkarmalar, 11 il için yasaklandı.

Ama sizin durumunuz farklı. Siz kendiniz emeklilik dolayısıyla istifa ediyorsunuz.

Şirketiniz niye sizinle ikale sözleşmesi yapmak ister bilemiyorum.

Kidem tazminatiniz ve diğer haklarınızı tam olarak verdikten sonra bir sorun yok ama gene de siz bir avukata danışın.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mavipenguen Yazıyı Oku
    kıymetli arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olan olursa minnettar olurum...
    işe giriş tarihim 1995
    halen çalışmaktayım aynı işyerinde...
    8630 prim günüm var...
    fakat çalıştığım şirkette 2012 yılında başlamış halen devam eden ortaklığım var..
    benim eyt mde sıkıntı olur mu...teşekkürler cevaplar için...
    https://www.nkmalimusavirlik.com.tr/...gusirkettessk/
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Pandemiden beri kullanılan bir durum değildir. Pandemide hatırlarsanız işten çıkarılma yasaklanmıştı.Şirketlerde çıkartmak istedikleri elemanlarıyla ikale sözleşmesi imzalayarak ileride çıkabilecek muhtemel hukuki yaptırımlardan kaçmışlardı.

Şimdi deprem dolayısıyla işten çıkarmalar, 11 il için yasaklandı.

Ama sizin durumunuz farklı. Siz kendiniz emeklilik dolayısıyla istifa ediyorsunuz.

Şirketiniz niye sizinle ikale sözleşmesi yapmak ister bilemiyorum.

Kidem tazminatiniz ve diğer haklarınızı tam olarak verdikten sonra bir sorun yok ama gene de siz bir avukata danışın.
    Teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Buna bizde erisebilecek miyiz dostlar..

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. Selamlar... ilk maaşı hesabınıza geldi diyelim. Daha sonra promosyon için başka bankaya geçebiliyor musunuz yoksa önce banka ile anlaşıp sonra mi devlete hesap numarası veriyorsunuz?
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Sube olan alana yapistirdim hesap no ve sube ismini, emin olamadim cunku sube isminden..
    banka secince subeleri de getirebilirler di aslinda yani ona bagimli bir islem bu onun yerine manuel yazdirmislar... bende dedim hesap no yazayim da kesin olsun, once IBAN yazayim dedim sonra vazgectim...

ama simdi pdf ten kontrol ettigimde duzgun olarak gorunuyor bu bilgi
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Buna bizde erisebilecek miyiz dostlar..

Bu ne saçmalık böyle ? Birikmiş maaşları almak için neden Ziraat Bankasına gitmek zorundayız? Hangi çağda yaşıyoruz? E-devletten gireceğimiz banka hesabına gönderemiyor mu SGK? İş göremezlik ödemeleri bu şekilde gönderiliyor, emekli maaşı niye gönderilmesin?

Sanirim ilk bankayi biz ne yazarsak yazalim sevgili SGK bunu ziraat bankasina geciyor biz orada ilk parayi aldiktan sonra istedigimiz bankaya gidip promosyon anlasmamizi yapip ordan cekelim paralari...

Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Selamlar... ilk maaşı hesabınıza geldi diyelim. Daha sonra promosyon için başka bankaya geçebiliyor musunuz yoksa önce banka ile anlaşıp sonra mi devlete hesap numarası veriyorsunuz?

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. Teşekkürler... Hele şu Ekim ayı gelsin promosyon promosyon gezeceğim
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Sanirim ilk bankayi biz ne yazarsak yazalim sevgili SGK bunu ziraat bankasina geciyor biz orada ilk parayi aldiktan sonra istedigimiz bankaya gidip promosyon anlasmamizi yapip ordan cekelim paralari...

Sayfa 266/430 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •