Sayfa 945/1044 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. 31.5 tl nin önemi hem yeşil son trend olması hem de aylık pivotlarda son direnç olduğundan idi.
    O nun için yarın ki kapanışı görelim.

Haftalık pivotlar da ise son direnç 34.56 görüldüğü gibi. Buraların üzerine çıkarsa eğer.

Yıllık pivot ilk direnci 38.50 de. Tabi diğer göstergeler de takip ederek bakılacak.
    Bende olmadığı için rahat yorum yapıyorum bu arada.

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    En güzel yorumlar içerisinde olmadığın, para bağlamadığın hisselere yapılırmış. Nedeni ise; işin içine duyguların karışmayacağı olmasıdır...

Yarın kapanışı bir görelim, ona göre daha net haftalık bir analiz yapabiliriz. Hem yanılmıyorsam yarına Genel Kurul Toplantısı olması gerekiyor. Oradan çıkan netice nasıl etkileyecek onu da görmekte fayda var...
    Sayın T/A daha önce yanlış hatırlamıyorsam değeri verilmeden verilcek hisse yok sandık kitli buradaki rakamı unuttum gibi cumleleriniz vardı ? Malınizin değeri bu rakamlar mi ? Sizin gibi tecrübeli birinin para kazanmadan hisseden çıkmasının sebebleri neler ? Saygılar...

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

INTEM bu zamana kadar bakmadığım bir hisse, Önceki zirvesi olan 121.9 üzerinde kaldıkça fibo seviyelerini takip edebilirsin.

Aylık pivot rakamların da 130 da bir direnci var.

129.7 görmüş 130 direncine takılmış aşağıda 114.5 pivot desteği ve 115 düşen çizgi altı kapanışlara dikkat edilmeli.

4. sn. Dandanakan artık elimde intema kalmadı yinede teşekkürler

Alıntı Originally Posted by Dream28 Yazıyı Oku
    Sayın T/A daha önce yanlış hatırlamıyorsam değeri verilmeden verilcek hisse yok sandık kitli buradaki rakamı unuttum gibi cumleleriniz vardı ? Malınizin değeri bu rakamlar mi ? Sizin gibi tecrübeli birinin para kazanmadan hisseden çıkmasının sebebleri neler ? Saygılar...
    Bildiğiniz gibi benim maliyetim çok düşük. Alalı yıllar oldu ve birkaç defada al/sat ile maliyetim bayağı aşağılara gelmiş durumda. O nedenle beklediğim değerlere ulaşmamış olsa da, maliyetime göre değerine ulaşmış sayılırım. O nedenle bu fiyatlardan satmış olmanın bana zararı yok. Sadece kâr etmiş olmuyorum. Kendini korumuş oluyor...

Yine de sandıkta her şekilde bir miktar evladiyelik bırakmak gibi bir alışkanlığım var. O kısım zaten GEDZA ve diğer hisselerde de benzer şekilde devam ediyor. Bedavanın bedavası olan mallar yani...

Fakat hisseye yük olan malları elden çıkartmadan hisse gitmeyeceği için ihtiyacım olmayan fazla malları elimden çıkartıyorum. "Piyasaya mal vermezsen, gitmez!" diye bir söz vardır. O nedenle piyasayı beslemek gerekiyor. Öte yandan PKART 'ın sağı solu belli olmuyor. Fazla güven vermediği için hafiflemekte fayda var...

Yeni alım zaten yapmayacağımı söylemiştim. Şimdi hisseye zarar vermeden fazlalıkları ufaktan ufaktan elden çıkartıyorum. Elde kalan mallar miktar olarak beni düşündürecek boyutta olmadığı için hisseye yıllarca bakmaya gerek kalmayacak. Ne zaman sona ulaştığımıza inanırım; hayatta isek, o zaman gereğini yapar satarım.

Belki hatırlayanlar vardır, son 2 yılda 2 defa ailecek ölümden döndük. Birisi Covid-19 ile, diğeri de deprem ile. O nedenle yarın ne getirir bilemeyiz. O nedenle zaten yoksak, evlatlar ne yapar onu bilemem...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Hayırlı Cumalar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

Hayret, bugün kimsecikler uğramamış...

Cuma tatil günü müydü, ben mi karıştırdım...?

8.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hayret, bugün kimsecikler uğramamış...

Cuma tatil günü müydü, ben mi karıştırdım...?
    Üstad ben burdayım Saygılar…

Sayfa 945/1044 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •