Sayfa 1170/1312 İlkİlk ... 17067010701120116011681169117011711172118012201270 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,353 - 9,360 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Türkiyedeki günü birliklerin çoğu kayıtlı her gelen jandarmaya ve maliyeye bildiriliyor.
    Maliyeden kaçsalar bile jandarmaya bildirmekten kimse kaçamıyor.
    Malşyede zaman zaman o listeleri jandarmadan alıp kaçak çalışanlara vergiyi kaptırıyorlar.
    Aynen airbnb zaten kayıtlı. Vergini otomatikman veriyorsun. Ama sarı sitelerde günlük kiralayanların bazısı kayıt dışı çalışıyor.
    Onları da kimse engelleyemez.. İş oraya gelene kadar hangi usta, esnaf vb işyerleri fiş veriyor önce onu sorgulasınlar.

"Beceriksiz otelci suçu airbnb ye atar" diye bir söz vardır turizmde belli ki Turizm bakanı bu sözü duymamış...

Turizm bakanı otel sahibi olunca otellerin neden pahalı olduğunu sorgulayamamış belli ki..

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2. Diğer şehirleri bilmem ama istanbulda konut satışları baya kötü, fiyatlar sadece kağıt üzerinde artıyor.

parasal sıkılaşma daha seçim öncesi böyle ise yerel seçimlerden sonra konut için işler baya kötüye gidebilir.

sn vivatrader' 6 ay sonra tüm konutları sattım X yatırımına geçtim, X yatırımı dünyanın en iyi yatırımıdır, konut bir daha almam mesajını okuruz

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Diğer şehirleri bilmem ama istanbulda konut satışları baya kötü, fiyatlar sadece kağıt üzerinde artıyor.

parasal sıkılaşma daha seçim öncesi böyle ise yerel seçimlerden sonra konut için işler baya kötüye gidebilir.

sn vivatrader' 6 ay sonra tüm konutları sattım X yatırımına geçtim, X yatırımı dünyanın en iyi yatırımıdır, konut bir daha almam mesajını okuruz
    Sen nasıl bir insansın yahu?

Bana özelden evimi sattım X milyona 4+1 Kuşadası'ndan yazlık müstakil nerede tavsiye ediyorsun... diye soru sorup hemen akabinde burada "ev fiyatları düşecek" minvalinde yazılar yazıyorsun. Madem düşecek neden ev arıyorsun?

Rezil etmeye hiç niyetim yoktu ama yeter artık bu kadarı fazla Utanmaz adam

-------
    Son düzenleme : vivatrader; 01-08-2023 saat: 15:49.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4. Utanmaz sensin özel mesajda sorduğum soruyu çarpıtarak yazman bile karakterini ortaya koyuyor. karaktersiz herif.

Benim sana attığım özel mesaj finansal bir soru değildi bölge ile alakalı idi, daha bunu anlamışsın konuşuyorsun.
    al koy mesajı buraya, mesajın neresinde sattım aldım v.s ne yazıyor herkes görsün.

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Parasını eve yatıracak insanları vazgeçirip borsaya yöneltmeye çalışan tipler uğrar bazen buraya.
    Şanslarını deneyip sonra çekip giderler.
    Onlar normalde burada hiç görmediğimiz kişiler oldukları için niyetleri açık açık belli olur.. Hemen göze batarlar..
    Bir de aynı amaçla "sürekli" burada olup yıllar boyunca aynı "emlak düşmanı davranış"ı sergileyenler var.
    Öngörüleri tutmasa da yüzsüzce yazmaya devam ederler.
    Zaten yazdıkları şey öngörü falan değil, propagandadır.
    Konut piyasasında şartlar değişse de onların kara propagandası değişmez.
    "Ev alacağıma temettü hissesi alırım" diyenler genelde buradan çok twitterdalar.

Orada organize çalışıyorlar resmen tarikat gibiler. Şöyle gelişmiş ülke olsak bunların arkasını araştırılar ne manipülasyonlar dönüyor foncularla birlikte ama SPK nedense pek etkili değil.
    İşin komik tarafı bu arkadaşlar ömürlük diye aldıkları hisseleri 3 aydan fazla tutamamaları. Aslında çoğu temettü yatırımcısı kılıfı altına gizlenen hisse spekülatörleri.
    Nereden mi anlıyorum. Her ay farklı hisse konuşurlar. Sözde ömürlük temettü hissesi yatırımcıları ama nedense her dakika ekran başındalar.
    Arada "höstadım peki geçen ay başka hisseyi söylüyordunuz" dediğinizde ise sizi engellerler..

Misal çoğu birkaç yıl önce zirvedeyken; "ev alacağıma ereğli hissesi alırım" diye spekülasyon yapıp milletin kafasına hisseyi yıktılar. Genelde hisseleri en tepelerde konuşmaya bayılırlar...

----
    Son düzenleme : vivatrader; 01-08-2023 saat: 15:45.

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Utanmaz sensin özel mesajda sorduğum soruyu çarpıtarak yazman bile karakterini ortaya koyuyor. karaktersiz herif.

Benim sana attığım özel mesaj finansal bir soru değildi bölge ile alakalı idi, daha bunu anlamışsın konuşuyorsun.
    al koy mesajı buraya, mesajın neresinde sattım aldım v.s ne yazıyor herkes görsün.
    Terbiyesiz adam burada evimi sattım dedin genelden yazarak

Ardından bana özelden sordun bir de benden nokta atışı bölge istedin bütçeni söyledin, 4+1 müstakil yazlık dedin, ben de emlakçı değilim dedim hadi başka kapıya...

Buradan senin ev arayışında olduğun besbelli. ama 2-3 gün sonra ev fiyatları düşecek yaprak kımıldamıyor diye spekülasyon yapıyorsun...

Herkesi saf kendini akıllı sanıyorsun
    Son düzenleme : vivatrader; 01-08-2023 saat: 15:52.

7. Özellikle 2015-2020 arası konutta bearishtim(döviz-altın bazlı)
    2 yıl önce konut yatırımı yaptım ve yapar yapmaz dürüst olduğumdan burada yazdım.
    Ama bu arkadaş ve avanesi "2-3 ay sonra satar konut fiyatları düşer der" deyip durdu.
    Bearish olduğum yıllardaki yazılarımı alıntılayıp aklınca itibar suikastçiliği yaptı..

(bu arada 2015-2020 dönemindeki döviz bazlı konut fiyatlarını herkes biliyor, dibi tam tutturamasam da yanılmadım çok şükür)

Bu arada hani satıyordum? N'oldu hala konut yatırımcısıyım. ve satmadım 2030 a kadar da satmayı düşünmüyorum. allah sattırmak zorunda bırakmasın ki satarsam anında yazarım.
    Sizin gibi 3 ayda bir hisse değiştirenlerden değilim yani..
    aklınca algı kasacaklar...

----
    Son düzenleme : vivatrader; 01-08-2023 saat: 15:58.

8. Ankara deprem göçü almıştı, bu yüzden hem kiralık hem de satılık fiyatları Türkiye ortalamasının üzerinde bir artış göstermişti.

Sarı site verileri:

Ankara. Kozmopolit ama iyi bir semt.
    Temmuz2022,
    Satılık konut sayısı:220, Kiralık:76
    Temmuz 2023
    Satılık konut sayısı:355, Kiralık:131

Aynı tarihlerde Ankara: Üst gelir grubu bir semt (3+1 ve daha büyük konut sayısı baz alınmıştır) bu semtte satılık fiyatları Ankara ortalamasının da üstünde arttı:
    Temmuz2022,
    Satılık konut sayısı:310, Kiralık:92
    Temmuz 2023
    Satılık konut sayısı:437, Kiralık:76

Sanırım 1 hafta içinde fiyat endeksleri de yayımlanacak, döviz bazlı olarak fiyatlar nereye gelmiş bakarız.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 1170/1312 İlkİlk ... 17067010701120116011681169117011711172118012201270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •