Onemli Gunler Banner
Sayfa 62/842 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 6729 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by ozgur cocuk Yazıyı Oku
    Geçen faizde 5 puan artmıştı ama mevduata yansıması olmadı
    Bilmem kaç puan daha artırılar ama zaten %30 da hadi bi %2.5 artısalar yine etkisi olur bence mevduata.. Özellikle küçük bankalarda..

2. Arkadaşlar altın yatırımı için tavsiye ettiğiniz platform var mı yoksa fizikiye mi yöneleyim? Vadelide bir miktar longladım fakat bir miktar daha para geçti elime onunla da altın alayım diyorum fakat banka makasları çok açık.. Önerilere açığım

3.  Alıntı Originally Posted by Abnormal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar altın yatırımı için tavsiye ettiğiniz platform var mı yoksa fizikiye mi yöneleyim? Vadelide bir miktar longladım fakat bir miktar daha para geçti elime onunla da altın alayım diyorum fakat banka makasları çok açık.. Önerilere açığım
    zaman zaman Altın.S1 mantıklı olabilmekte. yatırım hesabından hisse alır gibi alabiliyorsunuz

YTD.

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bakan Mehmet, TL değerinde, fazla devale gerek yok gibi yorum yapmış. (paranız dolardayken, KKM deyken getiri kaybederken bak yüzde 30-40 TL faiz var, aptal olma çağrısı mıdır?)

Meali, enflasyonu düşürmek için doları yapabildiğimiz kadar sabit tutmaya devam edeceğiz midir?

Zaten de mevduatçılara ne versek seslerini çıkaramıyor, yaratılan enflasyonun bedelini aldığımız SERBEST PİYASA MANTIĞINI UYMAYAN kararlarla SERVETLERİNİ ERİTEREK tasarruf yapanlara ödeteceğiz mantığı mı yatıyor?

Gerçi bu açıklamayı Çiller den bu yana her iktidarın ünlü söylemi olan "dolar alanın eli yanar" şeklindeki açıklamaya benzetenler de var.
    Bu senaryo tutarsa yerel para birimi olarak Bovespadan 8 kat değerli olan ve popülist olmayan gelire sahip halkının alım gücü ve düşen enflasyon ile BİST teki düşecek olan şirket karları ile nerelere gelir?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5. Düz usd mevduata 3ten fazla oran alabilen var mi?

6.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Düz usd mevduata 3ten fazla oran alabilen var mi?
    Mundi bugünden itibaren Ziraat Bankası %4. Aylık düz.

7. aslında söylemek istediğinde yanlış bir şey yok, reel faiz beklenen enflasyona göre hesaplanır, doğrusu bu.
    burada sorgulamamız gereken beklenen enflasyonun doğruluğu

8.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    aslında söylemek istediğinde yanlış bir şey yok, reel faiz beklenen enflasyona göre hesaplanır, doğrusu bu.
    burada sorgulamamız gereken beklenen enflasyonun doğruluğu
    beklenen enflasyon 20 yıldır bir türlü tutmuyor onu ne yapacağız..?

Sayfa 62/842 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •