Sayfa 178/388 ÝlkÝlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 3101 madde; 1,417 - 1,424 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

1. Bir sen, bir de o yetim hakký yiyen arsýz hýrsýzlarýn ülkenin kurucusu hakkýndaki felsefesine alenen destek veren meczup.

Yazmak için enerji býrakmadýnýz þu baþlýkta !

Genel kurul toplantý sonucuna kadar yokum. Belki de hiç yazmam, bilmiyorum.

Herkese bol kazançlar...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiðinizde ortadan kaybolmayan þeydir.

Bizim toplumumuzda niyet okuma gibi bir hastalik var. Hemen hemen her konuda, birinin ne dedigi degil, neden dedigi ile ilgili spekulasyon yapiliyor hep. Somut doneler uzerine konusmak yerine, niyet okuyouz.

Dogrudur belki de okunan niyet ama buna gore karar almamak gerek. Alacagimiz karar, somut doneler uzerine, olasilikla yapilmalidir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/415653

--yaklaþýk 9 sene geçti...bu sahadan hiç kömür satýþ oldu mu?...FAVÖK ü hiç sormaya gerek yok ...

--2022 yýlý sonunda yasal kayýtlara göre geçmiþ yýl zararý=981.471.551 TL; EPÝAÞ ýn el koyduðu yaklaþýk 1 MÝLYAR 500 milyonu eklediðimizde geçmiþ yýl zararý 2.5 milyarý buluyor?..ocak yerine aralýkda da el koyabilirdi...

Son düzenleme : ft-2; 03-12-2023 saat: 15:06.

4. Õzetle küçük yatýrýmcýya þemsiyenin açýlmama durumunun ampirik çalýþmasý mý kaldý aðalar...selâmlar

Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku

--DÝP NOTLARDA AYRINTI ÇOK; GÖRMEK ÝSTEYENE...

--elektrik satýþlarýnýn hepsi devlete gözüküyor...devlet PTF nýn epey üzerinden satýn almýþ.

--3. çeyrekte brim elektrik üretiminin maliyetini 7.47 cent/kwh olarak hesapladým...epiaþ da 3. çeyrekte piyasa takas fiyatýnýn ortalamasý 7.774
    https://seffaflik.epias.com.tr/trans.../gop/ptf.xhtml

--ÝZDEMÝR kurulu güç 370 MWh;
    -ÇAN-2 de kurlulu güç 330 MWh
    fark %12; ama üretim farký %54
    --izdemir de birim elektrik maliiyeti= 5.450 cent

--4. çeyrekte (1ekim 2 aralýk arasý) epiaþýn sitesinde 7.64 cent....

--üretim maliyetlerinin düþme ihtimali var mý dýr?
    ÇATALPINAR ENERJÝ (cates)

2023/2.ÇEYREK (6 aylýk
    Toplam Üretim: 853.812,01 MWh; ciro 1.817 milyar..

1. ocak 30 haziran arasý PTF ortalamasý=2.274.765

CATES; elektriði 1 MW ý 2.128.103 ortalama ile satmýþ...

AYDEM enerjiye kýyak geçmemiþler mi?, devlete satýþý yok mu?...

not:2022 yýlýnda devlete satýþý olmamýþ, 2023 yýlýnda bir bilgi yok, 2023 de kapasite mekanizmasý geliri yok (ithal kömür kullandýðý için)...brüt kar marjý %16; (yüksek amortisman ayýrmýþ o nedenle)
    Son düzenleme : ft-2; 03-12-2023 saat: 16:20.

6. Hisse senedi piyasalarý beklentiyi önceden fiyatlar.Bu durumunfiyatlanmayacaðýný düþünen ya malýný kaptýrmýþtýr ya da Tecrübesiz bir acemidir.Venezuella meselesi birilerinin çok önceden bildiði, bizim gibi KY nin ise habere þaþýrdýðý bir durumdur. 150-200 milyon lotu alan grubun, kiþinin bunu bilmediðini düþünmek abesle iþtigaldir.Belli ki büyük bir hesap var ortada.Aykardýr enerji hisselerinin yükseliþine seyirci kanan hisse bu habere saðlam tepki verir .Ýzleyerek göreceðiz .YTD

7. Özallarýn odaþ enerji sahiplerinin turk milletine ve borsa yatirimcilarina kaç kuruþlul hayri olmuþ...??? Venezualada çikan petrol ve gazlarin venezuala halkima kaç pezotoluk bir hayir dokunmuþki cantedeki kap ve alda kadapralarin faydasi dokunur...muhafakazar þirket ve anlayislarinin neyi muhafaza ettiklerini hep tecrube ile ogrenmi olduk..vatan ahyr olsun))
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldýðýn hisse düþerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sýðýr aleyhisselam

8.  Alýntý Originally Posted by Hissedarxd Yazýyý Oku
    Açýk söylemek gerekirse, ben mahþerin yani piyasanýn 4 atlýsý olarak bilinen (B & M & E & N) taraftan altýn ile ilgili haberler bekliyordum ve hatta bir kaç yerden buna iliþkin kar suyu da kaçýrýlmýþtý kulaðýma...Açýklamalardan anladýðýmýz kadarýyla konuyla ilgili süreç ABD'nin ambargo kararýnýn hemen arkasýndan baþlatýlmýþ yani yaklaþýk 1,5 aydýr bugüne kadar hiç bir sýzýntý olmadan...Hiç bir yerde konuþulmadý, yazýþýlmadý, birilerinin kulaðýna üflenilmedi...

Hassaten tebrik ederim hem sayýn yönetimi hem de malum 4 lüyü...Tertemiz iþ.
    Kesinlikle doðru.

Burasý borsa her ihtimale açýk olmak gerekir ancak þu gerçeði þuraya eklemek lazým;

Bu arada bu haber; Gübre Fabrikalarýný 300 TL'nin üzerine taþýyan "altýn" haberinden en az 10 kat daha büyük bir haberdir !

Eðer bu Venezual'la olayý gerçekleþirse; bu þirket Türkiye'nin en büyük þirketleri arasýna girer ve sadece petrolle de kalmaz...

Adamlarýn 2024 gibi zor geçecek bir sene öncesi; Mayýs ayýnda % 70'i bulacak enfslayon ve dolar kuru beklentilerine raðmen apar topar 3 milyar TL'yi tahsisli sermaye artýþýna gitmeleri niyetlerini gösterdiðini düþünüyorum....

----
    YTD DEÐÝLDÝR.. YORUMLARIMA BAKIP HAREKET ETMEYÝN. SADECE ÞAHSÝ GÖRÜÞÜM VE BEKLENTÝMDÝR. BU ÝÞLERDEN ANLAMAM
    Son düzenleme : ertunga77; 03-12-2023 saat: 22:36.

Sayfa 178/388 ÝlkÝlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •