Sayfa 261/572 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon
Arama sonucu : 4570 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Sayın hazirun,
    fon değerlerini önceden veren bir arkadaş vardı yazmıyor artık. Ondan kopya çekiyorduk.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    haklısın: ) teşekkürler, de sen ve ersunan kardeş dışında yorumlarımı destekleyen yok, eleştiren çok..para almıyorum ki desteğim için o halde manevi destek gerekiyor en azından. ya misal siteye yeni gelmişsin o kadar faydalanıyorsun beğendiğin yorumda alt soldaki yıldıza tıkla bi reputation comment yap en azından elin kırılmaz yani. son 3 ayda tek bir yıldız aldık. bunu söylediğim için ben utanmam empati kurmayı bilmeyenler utansın. ben o konuda 2 yıldır asla cimri davranmadım.
    friendly kardeş üzüldüm şimdi, birkaç kişi eleştirdi diye gitmenin anlamı yok bana kalırsa ama işlerin vardır, yoğunsundur daha seyrek yazarsın onu anlarım, zaten şurada bilgi paylaşan çok az kişi kaldı, ben buraya en çok senin yazdıklarını okumak için giriyorum, araştırıyorsun yazıyorsun değişik fonlar öğreniyoruz, strateji paylaşıyorsun, güncel portföyünü paylaşıyorsun fikir ediniyoruz yoksa fonların eski tadı kalmadı, ne alsak aylardır enflasyon altındayız bir ileri bir geri yerimizde sayıyoruz, hisselerde de zararım çok onun için eskisi gibi yazasım gelmiyor ama her gün buraya girmek alışkanlık olmuş, bakmadan geçemiyorum.
    sen biraz daha düşün bence böyle gitmek olmaz, en azından arada bir gelip paylaşımda bulunursan sevinirim.

3. Para Piyasası Fonları / Dolar Analizleri

15 Ocak 2024 - 14 Aralık 2023 arası 32 günlük vadeli mevduat faiz eşleniği

PPF fonlarda en yüksek getiri (ilk üç fon)
    FSF 49.73%
    BGP 45.58%
    RPP 45.47%

Dolar (TCMB saat 11:00 kurlarına göre)
    USDTL 43.69%

4. En çok açık sözlü oluşunu seviyorum yazmaya devam edin
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Ben de bazen yeni şeyler öğreniyorum, stratejimi değiştiriyorum ve burda samimiyetle paylaşıyorum, sense ilk fırsatta bunu zayıflık olarak yüzüme vuruyorsun. Paramı 1 yılda %80 artırdıysam bu stratejimi arada bir geliştirip değiştirerek oldu. Bistte hata yapmasam çok daha yüksek olacaktı. Son değişikliklerle sistemim baya oturdu diyebilirim. Siz zamanla değişim geçirmiyorsanız kendinizi sorgulayın. İçinizde belli kaliteli bir fon tutturup yıllık %120-150 kazanan çok az da olsa vardır belki ama yıllar sonra enflasyon düşüp bist yine yıllık %30-40 getiri bandına döndüğünde bu fonlar o getiriyi veremeyecek. bense yine %80 devam edeceğim, aramızdaki fark bu.

Herkes olmasa da büyük çoğunluğunuz için söyleyim, bu bilgi seviyesiyle ve disiplinsizlikle sizden kısa vadecinin k'sı bile olmaz, mecbur uzun vadeci olacaksınız. Uzun vadenin adresi borsadır, siz buraya rengarenk havalı bir portföy yaratmaya değil direk para kazanmaya geldiniz. Kısa-orta vade için de borsaların önü açık zaten, tahminim bist 12k olana, nasdaq 25k olana kadar her düşüş alım fırsatı. Kendime bu aralar yeni bir iş bakmayı düşünüyorum, foruma uğramam zor. Antalya merkezde ikamet eden, maaş ile çalışabileceğim bir iş konusunda gerçekten cazip, güzel teklifi olan arkadaşlar olursa DM atsın. İngilizce Rusça bilen bilgisayar kompedanı, hobi tadında sertifikalı yaşam koçluğu yapan birine uygun: ) Kolaycılığı seçmeyen, kendini geliştirme yoluna başkoymuş herkese gerçekten kalpten başarılar diliyorum.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Para Piyasası Fonları / Dolar Analizleri

FSF 49.73%
    BGP 45.58%
    RPP 45.47%

USDTL 43.69%
    Sayın tantrum,
    FSF serbest fon olarak geçiyor. Bunlarda vergi olması lazım.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Sayın tantrum,
    FSF serbest fon olarak geçiyor. Bunlarda vergi olması lazım.
    Biliyorum.

%10 stopaj düşerek hesapladım.

7.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Biliyorum.

%10 stopaj düşerek hesapladım.
    Teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Para Piyasası Fonları / Dolar Analizleri

FSF 49.73%
    BGP 45.58%
    RPP 45.47%

USDTL 43.69%
    Doların, aralığın son haftasına kadar 32 günlükte 30-32% arasında getirisi vardı. Aralığın son haftasında bu önce 40% lara, ocağın ilk haftasındada 42% üstüne çıktı.

Ppf ler ile arasinda çok az bir marj kaldı.

Sayfa 261/572 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •