Sayfa 104/572 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 4571 madde; 825 - 832 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Fiyat önemli değil, sadece lot sayısı önemli temettü vs. diyenleri dövüyorlar burada. Bilin istedim

Bu arada yazdıklarınıza katılıyorum.

EDİT : Pardon burası İSDEMİR sayfasıymış. Ereğli sayfasında dövüyorlar.
    Dostum biliyorum döverler ama bir de şunu biliyorum 3 senede nerden nereye geldi portföyüm lota odaklanmaya başladıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı olmayacak da benim cephemden. Buralarda yazmaktaki tek amacım diğer değerli dostlar gibi kalıcı yatırımcı olmanın temettüye dayalı yatırımcı olmanın önemini anlatabilmek. Yoksa şahsen ne trade etmeye ne borsa ile uğraşmaya ihtiyacım kalmadı. Topladığım lotlar 2 kuşak bana yetecek hale geldi. Ama buralarda yazmak bir nevi sorumluluk. İndi çıktı battık bittikçilere bırakmak doğru değil bu mecraları.

Evet ben net olarak temettü yatırımcısıyim bunu gururla söyleyebiliyorum maliyetimi unuttum Eregl de. Ama şunu söyleyim 36 da satmadım topladım 16 da da 26 da da. Derdim 3.5 milyar adetlik senet içinde maksimum sayıda hisseyi portföyüme koymak. Olay esasında bu kadar basit.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Allah izin verirse, bir keder bir mani olmazsa, minimum temettü ile bu dönem 21406 lot isdemir alabilirim. tekrar çalıştığım için alma ihtimalim çok yüksek. bileşik getiri satranç tahtası gibidir. başı ve sonu değil, ortası önemli. ilk kareye 1 buğday, diğerine 2, üçüncüye 4 ve katlarını eklerseniz, satranç tahtasının en son karesinde 1 çuval buğday oluyor. Bir gün herkes parayla senet alınmaz diyecek.
    Hocam bileşik büyümenin ne demek olduğunu anlatmak için bizim çocuklara hikaye kısmını anlattım işte kraldan altın para istememiş sadece satranç tahtasının ilk karesine 1 buğday sonrakilere her seferinde 2 katı olacak şekilde buğday istediğini anlattım. İşte kral yav para altın istemediğine eminmisin falan demiş. Sonra bizim çocuklardan tahminlerini aldım ve açtım EXCEL programını. Sonuçları gördüklerinde ağızları açık kaldı.

Bileşik büyümenin ne demek olduğunu ömür boyu unutmazlar. Bazen yeri geldiğinde hatırlatmak için konu açıyorum. Gayet iyi öğrenmişler.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sn. Mr Steel siz Vhisak Bey misiniz?
    Aynen lota odaklanınca bu ismi (Mr Steel) hak edecek noktaya ulaştığımı düşünerek değiştirdim.

4.  Alıntı Originally Posted by erhankod Yazıyı Oku
    Ereğli seni her türlü dövüyor fedoramca ayakta kalabilirsin ölümcül yumruğu sen atacaksın
    ALLAH'ın izni ile

5.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Aynen lota odaklanınca bu ismi (Mr Steel) hak edecek noktaya ulaştığımı düşünerek değiştirdim.
    Sn. Hocam, hoş geldiniz.

Geçmişte mesajlarınızdan çok istifade ettim. Sizin yatırım felsefenizi biliyorum. Aynı yolda ilerlemeye çalışıyorum.

Tekrar yazmanıza çok sevindim.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Temettü yatırımcısı olmak temettü verimi yüksek hisselere yatırım yapmak Sezgin Abinin verdiği satranç tahtası ve pirinç örneğinden daha güzel izah edilemez. Burada bileşik getiri temettü parası değildir gelen temettü ile yeniden hisse alarak hisse adedini artırmaktır. Burada da serüvene erken yaşlarda başlayanlar fark yaratacaktır. Ellerinizden öper 2 çocuk var(14 ve 21 yaşları) her gün bu bileşik getiriyle hisse adedini mal varlığını miktar anlamında büyütebilmenin önemini anlatıyorum. Bunu okulda öğretmiyorlar bizler hele ki gençler 30 yaşlarında olanlar bunu yapmak ve sonraki kuşağa da aktarmak zorundayız. Altın dolar euro faiz vs vs bunlar yatırım değildir sadece korunma sağlar. Ama üreten az ya da çok kar eden zarar etmeyen ve karı da dağıtan şirketlere ortak olmak ve payı sabırla sistemli ve planlı şekilde büyütmektir esas olan.

7.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sn. Hocam, hoş geldiniz.

Geçmişte mesajlarınızdan çok istifade ettim. Sizin yatırım felsefenizi biliyorum. Aynı yolda ilerlemeye çalışıyorum.

Tekrar yazmanıza çok sevindim.
    Eksik olma dostum sağolasın. Artık polemiklerden uzak kalıp sadece doğru bildiğimizi bıkmadan usanmadan anlatmaya devam. Bir kişiye bile etki etsek kafidir ki fedoramca bile evriliyor temettücülüğe

8.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Eksik olma dostum sağolasın. Artık polemiklerden uzak kalıp sadece doğru bildiğimizi bıkmadan usanmadan anlatmaya devam. Bir kişiye bile etki etsek kafidir ki fedoramca bile evriliyor temettücülüğe
    Allah bağışlasın, sağlıklı hep birlikte ailecek uzun ömürler versin.

Faydanız oluyor tabii ki... 100 tl bile kaybetmek benim için kötü bir hadise, size aylar aylar önce özelde sorduğumda bana tek tek izah etmiştiniz...

Ama ben yinede çok kabullenemedim pek o an. Sonra zamanla taşlar yerine oturmaya başladı, lotların artması da hoşuma gitmeye başladı tabii..

Yani eminim sayısız kişiye faydanız olmuştur, olacaktır..

Hele ki şu disiplini 20 yaşında yakalayabilseydim, babam da borsa ile ilgilendi gençliğinde şu olaya odaklanabilseydik her şey çok farklı olabilirdi...

O yüzden erken yaş çok ama çok önemli.. Belkide sizin çocukların en büyük mirası bu olacak.

Sayfa 104/572 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •