Sayfa 105/1011 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 833 - 840 arası.

Konu: ViOP XLIX

Svb olayı yeni degil ki. Cuma seans açıldığında svb batmıştı zaten. Pala efendi daşdaş geçer gibi ereğliden gelecek düşüşü tolere etmek icin banka aldı. Üstüne akşam ihtiyaç kredileri ile ilgili düzenleme geldi. Vadeli iplemedi bile. Yanisi herifin canı nasil isterse öyle olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    Bunlar olmadan zaten sp de 3600 bekliyordum.

Sonra 2 aylık tepki..sonra güm ve 3000
    Düşüncem buydu..yani yazın dip yapmasını beklemek..

...eget öyle olsaydı secimden sonra ,en tepelerden kallavi short açardım.Hem yerel hemde global aynı yön...

Hâlâ düşüncem aynı.. seçime kadar trader devam...

Umarım olmaz ama bu diğer bankalara yansırsa bizde kimse seçimi dinlemez..4480 e kadar basarlar..

2008 de sadece 2 ayda %50 değer kaybettik.Kendi ekonomik parametrelerimiz gayet olumluyken bile 1.3 dolara kadar indik.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ne zaman olmalıydı
    Nerede yürümeliydi geri.adım attı.
    Ecevit'in orduyu durulmaması gereken yerde durdurması hata, yürünmemesi gereken yerde tekrar yürütmesi hata,
    Yunan cuntası devrilince çekmemesi ayrı bir hataydı (Ecevit'in nesi hata değildi ki?)

İddia ettiği gibi faşistleri temizleyip çekilse, hem Kıbrıs'a hem de yedi yıldır cunta elinde inleyen Yunanistan'a demokrasiyi hediye eden adam sıfatıyla belki 1974 yılı Nobel Barış Ödülü'nü bile alabilecekti!...
    Orhan Pamuk'tan otuz iki sene önce...

Kıbrıs'a demokrasi götürüyoruz mavalını dünyada kimse yutmadı.
    Kurdurduğumuz küçük devleti, aslında Türkiye'ye katılmak isteyen Kıbrıslı milliyetçiler tarafından bize empoze edilen,
    bir emrivakiyle desteklemek zorunda bırakıldığımız devleti kimse tanımadı.
    Barış sağlanınca çekileceğiz masalını kimse dinlemedi.

Ve de Kıbrıs her anlamda başımıza çok büyük dertler açtı.

Kıbrıs meselesi yokuşa sürülmeseydi hem ambargo yemeyecektik,
    hem de Yunanistan NATO'dan çekilmeyecek ve
    Amerika onu geri alabilmek için Türkiye'de iç savaş çıkarıp beş bin kişinin ölümüne yol açamayacak ve 1980 darbesini de kolay yaptıramayacaktı...

Bunu gördükten sonra gene de Kıbrıs'ı aldık diye sevinir misiniz, bilemem.(E.A)

4.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Bunlar olmadan zaten sp de 3600 bekliyordum.

Sonra 2 aylık tepki..sonra güm ve 3000
    Düşüncem buydu..yani yazın dip yapmasını beklemek..

...eget öyle olsaydı secimden sonra ,en tepelerden kallavi short açardım.Hem yerel hemde global aynı yön...

Hâlâ düşüncem aynı.. seçime kadar trader devam...

Umarım olmaz ama bu diğer bankalara yansırsa bizde kimse seçimi dinlemez..4480 e kadar basarlar..

2008 de sadece 2 ayda %50 değer kaybettik.Kendi ekonomik parametrelerimiz gayet olumluyken bile 1.3 dolara kadar indik.
    İyi yerden yakalandığında shortlar bir süreliğine gerçekten sağlam iş yapacak bence de.
    Ne olursa olsun ister yabancı sermaye girsin ister mevcut düzen devam etsin bir yerde short para yapacak.
    Ama şu anda şeninde kanaat getirdiğin gibi zarlar hileli.
    Mesela pazartesi Salı eğer düşüş olursa bankacılık için bence net alım fırsatı olur.
    Oyun oynandığı süre içerisinde devam etmek gerekebilir, özellikle belirli kağıtlarda (bu da değişimi fiyatlayan hisseler için özellikle) abartılmış garip alımlar olabilir.
    Çünkü herkes ayağına gelen şansı sonuna kadar kullanmak ister.
    Dediğin gibi uzun vadeli tutmak yerine strateji kurmak bu dönemde daha önemli gibi.

5. Amerikadaki banka krizinin aynisini bizde secimden sonra yasayabiliriz. Secim sonrasi faizlerin hizla artmasi ile bankalarin merkez bankasindan aldigi %9 faizli tahviller cop olacak ve bankalar buradan zarar yazacaklardir. Faizler 30 lara ciktiginda kim bakar bu tahvillere. Mevcut politika ulkeyi iflasa goturuyor her alanda. İhracat dususte, turizmde pahali kaliyoruz. Bu ulkeye doviz girmemesi icin cok kotu bir politika izleniyor.rezervler eksi 40 milyar dolarda. Bu ulkeye degil yatirim, yatirdigini alip cikmak bile en iyi ihtimal. Ertelenen buyuk bir kriz var. Balon her an patlayabilir buyuk ihtimalle de yeni hukumetin kucaginda patlayacak.

6.  Alıntı Originally Posted by mehdaoui Yazıyı Oku
    Amerikadaki banka krizinin aynisini bizde secimden sonra yasayabiliriz. Secim sonrasi faizlerin hizla artmasi ile bankalarin merkez bankasindan aldigi %9 faizli tahviller cop olacak ve bankalar buradan zarar yazacaklardir. Faizler 30 lara ciktiginda kim bakar bu tahvillere. Mevcut politika ulkeyi iflasa goturuyor her alanda. İhracat dususte, turizmde pahali kaliyoruz. Bu ulkeye doviz girmemesi icin cok kotu bir politika izleniyor.rezervler eksi 40 milyar dolarda. Bu ulkeye degil yatirim, yatirdigini alip cikmak bile en iyi ihtimal. Ertelenen buyuk bir kriz var. Balon her an patlayabilir buyuk ihtimalle de yeni hukumetin kucaginda patlayacak.
    Bir tarafta kentsel dönüşüm ile depreme hazırlanıp bir taraftan faizi nasıl yükselteceğiz bende merak ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cuma kapanışa doğru LONG poz. aldım...
    Pazartesi zarar edermiyim? Bilemiyorum..
    TUPRS 592 L
    GUBRF 230.50 L
    TOASO 190-191 L

KARSN..perşembe devreden L pozisyon zarar..

Endeks 4 ve 6.ay vadeler LONG 4.ay 602 ortalama ile..

Ayrıca pazartesi sabah ABD vadelilerin + ya da hafif eksi olacağını düşünüyorum.
    Kapanış abd vadeli,kriptolar ve perşembe/cuma.abd banka endekslerinin sert fiyatladığı sebebi ile..

(ABD bankacılık krizi,bölgesel 2 bankayı etkilemiş olmakla birlikte, büyük bankalarda
    böyle bir sorun olacağı ile ilgili herhangi bir yazı,uyarı da görmedim..)

Sayfa 105/1011 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •