Sayfa 106/777 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 841 - 848 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Parite yine çoştu..
    Bir türlü bırakmıyorlar..

Bu da doları gemliyor..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Parite yine çoştu..
    Bir türlü bırakmıyorlar..

Bu da doları gemliyor..
    Hem faizler artsın..hem dolar güçlensin..olacak iş değil..

Bizde bile yabancıların portföy yatırımları(sıcak para) 130 milyar doların üzerinde..diğer EM'leri, son 10 senede globalde açılan dolar pozisyonlarını düşün..

Gerçek anlamda panik başlasa %3-5 borsa düşüşleri hafif kalır..

Artık iyiden iyiye anlaşıldı..dolar son kale , güçlenmemesi lazım..

Yoksa, sığınağa insen çaresi yok..

FED'in ne yapacağı aşağı yukarı belli, burada önemli olan ECB..

ECB bir QE'den çıkıyorum, sonlandırıyorum desin..ortalık mafiş..

BOJ, SNB yetmez, çare olmaz bence..

3. enki QE den çıkıyorum derse ECB parite 1.40 ı vurur..
    Ama diğer yanda da sıcak para çekilecek paniği..

EM ler ne olur..

Cidden kafam iyice karıştı..

Bu sabah biraz dolar aldım ama ben aldıktan sonra düşüşe geçti meret..

peahh..

ZAR a bakıyorum dibin dibinde satışda..

Tepki bile gelemedi günlerdir..

Gund, bak panik var ama dolar güvenli liman olamıyor..garip değil mi?

Yani madem panik var, pozisyonların geri sarması lazım değil mi?(carry-trade paraları hariç)..

Azalsada ciddi miktarda para var piyasalarda..ancak öyle yada böyle zamanla EM'lere porföy girişleri zayıflayacak..

O yüzden ECB bitiriyorum dese dolar güvenli liman olur kanımca..o zaman esas panik görülür diyeceğim ama ECB'nin tamamen bitirebileceğini sanmıyorum..

En basit düşünsene İtalya, İspanya vb. bir sürü ülkenin tahvil faizlerini..ECB sayesinde en diplerde dolaşıyorlar..

Birde özel şirket tahvili almaktan vazgeçemez..Ekim'di sanırım, Draghi toplantıdan sonra arkadan dolaşarak özel şirket tahvili almaya devam edeceğini belirtmişti..yoksa bir sürü zombi şirket Avrupa'nın başına bela olur ha..

5.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Gund, bak panik var ama dolar güvenli liman olamıyor..garip değil mi?

Yani madem panik var, pozisyonların geri sarması lazım değil mi?(carry-trade paraları hariç)..

Azalsada ciddi miktarda para var piyasalarda..ancak öyle yada böyle zamanla EM'lere porföy girişleri zayıflayacak..

O yüzden ECB bitiriyorum dese dolar güvenli liman olur kanımca..o zaman esas panik görülür diyeceğim ama ECB'nin tamamen bitirebileceğini sanmıyorum..

En basit düşünsene İtalya, İspanya vb. bir sürü ülkenin tahvil faizlerin..ECB sayesinde en diplerde dolaşıyorlar..
    Şu an tam panik var diyemeyeceğim..

Kadınlı erkekli şıkır şıkır bir partide bir anda bir kaç kişinin sesleri yükseldi kafalar o yöne döndü diyebiliriz..
    Parti deki herkesin pekde huzurlu ve mutlu olmadığı ortaya çıktı..

İş yumruklaşmaya varırsa ne olur bilemiyorum...

Türkiye olarak bu partinin ne kadar neresindeyiz o da meçhul..

EM lerdeki pozisyonlar çıkılamayacak kadar büyük de olabilir..

Yani bizi yine teğet geçebilir..
    Yalnız son zamanlarda bir çok marka TR yi terk etti ve ediyor..

Yani bizden çıkış panik şeklinde isteseler de olamaz diye düşünüyorum..Zamana yayarak olmalı..
    Farkında olmayarak aslansınız kaplansınız biz yapamadık alın siz yapın!!! falan şeklinde..

Çıkış tamamlandıkdan sonra..Artık iç mi dış mı savaş çıkarırlar yoksa dolar 10 15 tl mi olur bilemiyorum..

Bu arada sn Vicente dolar yükseldi diye mi ortalıklarda gözükmüyor yada fırsatı değerlendirmek için köyüne mi döndü..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba; Köyüne dönene 300 koyun, sigorta ve asgari ücret..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şu an tam panik var diyemeyeceğim..

Kadınlı erkekli şıkır şıkır bir partide bir anda bir kaç kişinin sesleri yükseldi kafalar o yöne döndü diyebiliriz..
    Parti deki herkesin pekde huzurlu ve mutlu olmadığı ortaya çıktı..

İş yumruklaşmaya varırsa ne olur bilemiyorum...

Türkiye olarak bu partinin ne kadar neresindeyiz o da meçhul..

EM lerdeki pozisyonlar çıkılamayacak kadar büyük de olabilir..

Yani bizi yine teğet geçebilir..
    Yalnız son zamanlarda bir çok marka TR yi terk etti ve ediyor..

Yani bizden çıkış panik şeklinde isteseler de olamaz diye düşünüyorum..Zamana yayarak olmalı..
    Farkında olmayarak aslansınız kaplansınız biz yapamadık alın siz yapın!!! falan şeklinde..

Çıkış tamamlandıkdan sonra..Artık iç mi dış mı savaş çıkarırlar yoksa dolar 10 15 tl mi olur bilemiyorum..
    Benim aklıma ya 2008 geliyor..yada bu yabancılar fakir kızın güvendiği gibi sentral bankerlere güveniyorlar(bir halt edemeyeceklerine)..

Ortadaki pislik çok büyük..sentral bankerleride götürmesin..

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Benim aklıma ya 2008 geliyor..yada bu yabancılar fakir kızın güvendiği gibi sentral bankerlere güveniyorlar(bir halt edemeyeceklerine)..

Ortadaki pislik çok büyük..sentral bankerleride götürmesin..
    Central bank lar en son en dip noktadır..Onun ötesi taş devridir enki..

Yıllar önce ECB toplantısı sırasında bir gazeteci kız başkana "sizde para bitmez mi bas bas nereye kadar türünden bir soru sordu da"
    adam gülümsedi idi..

Sayfa 106/777 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •