Sayfa 107/1006 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 849 - 856 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Eski merkez bankası başkanıda kambiyo rejiminin değişikliğe uğrayabileceği buda bana acı veriyor diye tweet atmıştı 1 gün kadar önce eğer Durmuş yılmaz bunu söylüyorsa dikkate almakta fayda var.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gel senle anlasalim sen onlari TL mevduattan cikart ama bist'ten cikartma de ki kendi hisselerinizi kendiniz alin bi de aracilari beslemeyin.

Syg,
    bu ülkede neye güvenebiliyoruz ki bist'e güvenelim? zemini tl olan, spekülasyona açık, şirketlerin gizli bilgilerinin sızdırılabildiği, küçük yatırımcının hisse alım satımlarının aracı kuruluşlar tarafından izlenip onlara karşı pozisyon alınabildiği, küçük yatırımcı şansa bile kar edemesin diye hisse fiyatlarının 15 dakika gecikmeli sunulduğu bir ortam...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    dudu işini bozmuş gibi oldum ama ben çevremdekileri sırayla çıkarıyorum. hepside dolar alıyor artık.
    Dolar/euro mevduatı ülke dışına dışarma alternatifide yurtdışı borsalar.
    alternatif çok.
    radikal bir karar alcaklarını zannetmiyorum.
    yoksa 2001 krizi hafif kalır.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Küçük yatırımcı olarak sadece KOÇ Holding, İş Bankası, ve OYAK iştiraklerinden beğendiklerini ucuz F/K lı iken zamanı geldiğinde azar azar satmayı düşünmeden alabilirsin biriktirebilirsin. Hepsi kurumsal ve çok iyi yönetiliyor. İhracat var. Üretim var. Siyasete uzak. Sadece işlerini yapıyorlar. Diğer hisselere ise dediğin gibi bulaşılmaz. Dediklerine katılıyorum.

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bu ülkede neye güvenebiliyoruz ki bist'e güvenelim? zemini tl olan, spekülasyona açık, şirketlerin gizli bilgilerinin sızdırılabildiği, küçük yatırımcının hisse alım satımlarının aracı kuruluşlar tarafından izlenip onlara karşı pozisyon alınabildiği, küçük yatırımcı şansa bile kar edemesin diye hisse fiyatlarının 15 dakika gecikmeli sunulduğu bir ortam...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,756
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Durun uyandirmayin BES'cileri onlar BIST icin duzenli fon yaratiyorlar.
    %65 olan yabanci payini BES sayesinde dusurecegiz insallah.
    Syg,
    sn.dudu iyi ya hisseler düşsün... bekliyoruz sırada (bu arada brisayıda kestirdim gözüme)
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gel senle anlasalim sen onlari TL mevduattan cikart ama bist'ten cikartma de ki kendi hisselerinizi kendiniz alin bi de aracilari beslemeyin.

Syg,
    ben sadece dolar aldırıyorum.maalesef.

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    üstat merhaba, bankalar hala fonlarda toplam meblağ üzerinden yönetim ücreti almaya devam ediyorlar mı?yoksa getiri üzerinden mi almaya başladılar? ben şu anda vakıfın günlük %14 den faizine yatırdım parayı......altında ve dövizdeki fırsatları ara sıra değerlendiriyorum.fonlara da girme amacındayım ama bu fon yönetim giderlerindeki son durumu bilemiyorum.
    Sn.Human VAKIF günlük %12 veriyor... %14 özel bir oran mı?

Alıntı Originally Posted by olgunus Yazıyı Oku
    Eski merkez bankası başkanıda kambiyo rejiminin değişikliğe uğrayabileceği buda bana acı veriyor diye tweet atmıştı 1 gün kadar önce eğer Durmuş yılmaz bunu söylüyorsa dikkate almakta fayda var.
    Boyle bir sey yapacaklarini sanmiyorum, eger bunu yaparlarsa zaten bu adamlarin amaci bu ulkeyi kalkindirmak degil, bilakis cukura sokmaktir ama iste emin olamiyorsun bu adamlarin ne dusundugunden

Sayfa 107/1006 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •