Sayfa 114/999 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by metalurjist_88 Yazıyı Oku
    Spotu dusuremedikten sonra viopta short acip yem mi olalim. Spottada yasak olmamasi gerekiyor
    Sen düşüşe inanmıyorsan niye şort açacaksın ki?

2.  Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Kesinlikle haklısın.
    Dışarda arabam var ister 50 bine satarım ister 100 bine. Ama var.
    Cebim de para var ister X hissesini 10 tl alırım istersem 12 tl'den.
    Ama param yok açığa al/sat nedir ya. Paran varsa koy ortaya bölüşelim yoksa piyasayı bozma.
    Açığa al sat yasaklanmalı. Zaten vadelide bunu yapabiliyorsun. Düşeceğine inanıyorsan vadeli de açarsın şortunu.
    Ha amerikada böyleymiş avrupada böyleymiş. YANLIŞ arkadaş. Adil değil.
    Açığa satışı tam olarak bilmiyorsunuz diye düşünüyorum.

Elimde hisse var ise (mesela 1milyon lot) bunları satmak istiyorsam, yine açığa satış yolunu seçebilirim.

Yani 10 TL den açığa satışa başlarım ve fiyat 5 tl ye düşenerek kadar 1 milyon lot hisseyi açığa satarım. 5 TL'ye düştüğünde açığa satıştan sattığım hisseleri almam (yerine koymam ) ve başlangıçtaki elimdeki (takasımdaki) 1 milyon lot hisseyi veririm.Olay kapanır.

Bende 1 milyon lot hissemi satmış olurum.

YTD.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. Yaw kardeşim siz hissecimisiniz viopcumusunuz burada düşersede para kazanıyorsun düşmesi kötü bişey niye zannediyorsun. Hareket olsun ki para kazan. Yoksa yatay piyasada gün boyu durur ne geçecek eline

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Elindeki lotları yerli aracı kurumlara virman yapıp ( ve hatta bugün bizzat tahtadan satabilir) oradan açığa satış yapabilir.YTD.

Şunu demek istiyorum. Açığa satış yapmak istenirse, türlü yöntem bulunabilir. YTD.

Hatta bizim aklımıza bile gelmeyen ne yöntemler vardır, kimbilir... YTD.
    Bizim aklımıza gelmeyen ne kanunlar ne yönetmelikler de vardır SPK'nın BDDK'nın heybesinde... kafasını kızdırana atıyor sopayı, yönteme mönteme bakmıyor...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5. Teb cuma 19 bin long yapmıştı
    Yabtaksıor 0.79 düşüşte

6. portföyümü bugünkü alımla %44 dolara dönmüş oldum. Ortalama böylece yükselerek 6,1420 kur seviyesine geldi..

Bir cisim yaklaşıyor gibi hissediyorum.

Bizimkilerin efelenmelerinin bir karşılığı olacak gibi. Filler tepişip altında ezilmeyelim.

7.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Bizim aklımıza gelmeyen ne kanunlar ne yönetmelikler de vardır SPK'nın BDDK'nın heybesinde... kafasını kızdırana atıyor sopayı, yönteme mönteme bakmıyor...
    :-) Bir hisse var (adını vermeyeyim) Temmuz 2019 da 1.50 tl civarı idi. 6 ayda 25 tl'yi gördü. Buradaki manipülasyonu (bana göre!) hangi yönetmelik ile engelledi?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    :-) Bir hisse var (adını vermeyeyim) Temmuz 2019 da 1.50 tl civarı idi. 6 ayda 25 tl'yi gördü. Buradaki manipülasyonu (bana göre!) hangi yönetmelik ile engelledi?
    Engellemek istese engellerdi.. istemiyor demek ki..

Fiyatların artmasıyla bir problemleri pek olmuyor spekulatif hatta manipulatif de olsa; düşüş olursa sinirleniyorlar daha çok...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Sayfa 114/999 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •