Sayfa 1200/1230 İlkİlk ... 200700110011501190119811991200120112021210 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,593 - 9,600 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    abi bu sene hepimiz kumda oynadık bence.
    yani ikiye katlayanlari belki ayırmak gerekir.
    benim biraderin 40bin nüfuslu ilçede dükkanı var.
    karşıdaki komşumuz sene basında 10bin çuval un aldı. 100 liradan. kafayı yedi dediler.
    abi adam ilce nüfusuna yakın un aldı.
    gecende gittim 170 180 liradan okutuyormus simdi.
    kemiksiz yüzde 70.
    benim bu sene getiri yüzde 50 tl bazında.
    abi un bazında eksideyim.
    sene başında 95bin olan arabaya su an 180 falan yaziyorlar.
    konut desen ayni.
    arsa tarla desen ayni.
    2020 bir iluzyondu abi.
    hokus pokustu.
    su an eşitsizlikler var fazla sivrilenler var..ilk rüzgarda hepimiz tamamen eşitlenir ve 2019 seviyemizde bulusuruz
    normale döneriz abi.
    un un dayanma süresi ve bekledikçe kalitesinde bozulma,kurtlanma, bayatlama riski ne kadar bilmiyorum..depolama,çalınma vs riskleri de var.. ancak sonuçta bu adam bir risk almış. bir şekilde bu unları satamazsa mesela ciddi zarar yazabilirdi..

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    abi bu sene hepimiz kumda oynadık bence.
    yani ikiye katlayanlari belki ayırmak gerekir.
    benim biraderin 40bin nüfuslu ilçede dükkanı var.
    karşıdaki komşumuz sene basında 10bin çuval un aldı. 100 liradan. kafayı yedi dediler.
    abi adam ilce nüfusuna yakın un aldı.
    gecende gittim 170 180 liradan okutuyormus simdi.
    kemiksiz yüzde 70.
    benim bu sene getiri yüzde 50 tl bazında.
    abi un bazında eksideyim.
    sene başında 95bin olan arabaya su an 180 falan yaziyorlar.
    konut desen ayni.
    arsa tarla desen ayni.
    2020 bir iluzyondu abi.
    hokus pokustu.
    su an eşitsizlikler var fazla sivrilenler var..ilk rüzgarda hepimiz tamamen eşitlenir ve 2019 seviyemizde bulusuruz
    normale döneriz abi.
    Dudu hocamızın dediği gibi hepsi uzun vadede birbirine yakınsar. Çok da kasmaya gerek yok yine Dudu hocamızın dediği gibi TL bir illüzyondur, onda kalmayın yeter.

Bizim ekol, Dudu Hoca ekolü, parti kursun oy verelim, futbol kulübü kursun taraftar olalım
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,320
     Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    gram altın ve araba için dolar ortak değişken... yıllar içerisinde doların enflasyona uğraması ons u arttırırken, arabaları arttıran ötv ve kdv oldu.... özellikle yüksek hacimli motoru olan arabaları ötv katladı da katladı...
    şaka ile karışık en iyisi yine temettü ve eurobond yatırımcılığı kafa rahat :D ytd :D
    En iyi yatirim kafayi rahat ettiren yatirimdir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Cok haklısınız sayin Dudu psikolojiyi yönetebilmek icin en rahat hissedilen yoldan yürümek onemli.. aksi halde bir anlik huzursuzluk büyük zararlara yol acabiliyor...
    Saglikli mutlu haftalar dilerim saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    En iyi yatirim kafayi rahat ettiren yatirimdir.

Syg,
    O zaman yurtdışına göçün diyorsunuz. Oradakilerin kafası bize göre rahat

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Ismen pozumu bugün kapattım, bu yazıyı 28 Ocak ta yazmışım vay be nereden nereye...
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bende kalmadı pozlarım kapandı beklentiye dayalı pozlarım kaldı bu risk tir. Ismen kötü de gelebilir. Arsan kötü de gelebilir. Konfrt Klimasan ipeke bilanço bekledigim kağıtlar. Hepsi kötü gelebilir hepsinde de kötü bilançoda acimadan satarım maliyetim çok aşağılarda ismen hariç.

Tekfen de var elimde onda kısa orta hiç bir beklentim yok sadece tekoda zararına poz kapatamam o teko da adam olacak üst üste düzgün bilançolar elbet bir gün getirecek şu rallide bana zatar ettirdi ya bunun bedelini ödeyecek karla realize olacak o poz kaçarı yok

Cauti üstadı bir de teko için tebrik edelim, grafik Pahalı demişti hakikaten da gitmedi kağıt. Ismen de de öyle diyor ama dinlemiyorum niye? Kendi sistemime uyduğum için.

güzel bilançosu olan, pahalı kriterinden geçen hisse kaldı mı ki?
    [/QUOTE]

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Metali Yazıyı Oku
    Altın seven ve halen taşıyan biri olarak biraz geçmiş analizi paylaşim. 2013 yılında ford marka b segment sıfır km bir araba almıştım 35000 tl fiyata , gram altın fiyatıda 80 tl imiş o tarihde yani sıfır araba 437 gram saf altın ediyormuş . Bugun ise 437 gram saf altın 465 tl fiyatı ile 203 bin tl yapıyor ve ne hikmetse 7 yıl geçmesine rağmen 437 gram altın yine b segment sıfır km bir ford alabiliyor.

Açıkcası biraz sukutu hüsrana uğradım. Galiba Dudu abinin dediği gibi her fiyat bir yerde birbirine yakınsıyor. Çok da şey yapmamak lazım belki.
    ÖTV'nin fendi Altını yendi.

8. Turşucu bey uzun vadeli hisseler diye video cekmis BİST 100un yarısı burada. Bi de bu kadarla kalmayacak 2. Video gelecek demiş. Güler misin ağlar misin

https://youtu.be/MSSK8k1ey80

Sayfa 1200/1230 İlkİlk ... 200700110011501190119811991200120112021210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •