Sayfa 1271/1312 İlkİlk ... 271771117112211261126912701271127212731281 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 10,161 - 10,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Konutu kredi ile yuksek kaldiracli olarak alirsaniz guzel kazandiriyor, fakat pesin alinirsa sadece belirli donemler kazandirir tepeden aldiysaniz uzun sure zarar bile ettirir.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Konutu kredi ile yuksek kaldiracli olarak alirsaniz guzel kazandiriyor, fakat pesin alinirsa sadece belirli donemler kazandirir tepeden aldiysaniz uzun sure zarar bile ettirir.
    Allahaskina ciddi olamazsiniz

Zaten piyasada kredi veren yer yok. Olsa bile %1.2 faizden ki yok ama var diyelim (soylentiye gore gelecek) 180 aylik yok ama var diyelim 4 milyona kredi bulsaniz aylik odemesi 60 bin lira ediyor

Bunun neresi kaldirac? Olsa olsa kazik bu

Boyle bir konut kredisini kullanan insan ya cahildir matematik bilmiyordur yada akli dengesinde sorun vardir

Ha derseniz %0.69 faiz falan oyle bir sey tarihte bir kere oldu unutun onu.

Hadi diyelimki oldu ve hukumet alin size 0.69% faizle kredi dedi. Ust limitte yok 5-6 milyona ev alabilirsiniz dendi

E o zamanda 4 milyonlik ev 6 milyon oluyor ev sahipleri salak degil

Turkiyede artik konut kredisi mantigi bitmistir

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    "Yanlışlıkla Ortadoğu'ya mı geldim?" zannedebilirsiniz

An itibariyle Paris sokakları...

https://twitter.com/ClownWorld_/stat...47122079154194

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Dunyanin en salak insanlari Fransizlardir

Sirf daha onceden kolonilestirdik diye o ulkenin vatandaslarina ulkeye giris izni verdiler ne kulturleri ne adetleri ne yeme icme sosyal hayatlari uzaktan yakindan olmayan insanlari soktular ulkeye. Parisi resmi degil gercek anlamda bok goturuyor. Sokaktaki kopek boklarindan yada farelerden bahsetmiyorum bile

Eger isgucu lazimsa avrupada bir suru fakir beyaz kulture sahip ulke var git oradan topla. Balkan ulkeleri var ukrayna var varoglu var

Sen git Afrikadan bunlari getir ki bunlarin bazilari Arap. Dunyanin en salak insanlari bu Fransizlar

4.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Şu ana kadar ev sahibi olamayanlar ; yeterli kazanca sahip olmayanlar veya parasını çok daha iyi değerlendirme zekasına sahip olanlardır.

Benim oturacak bir evim var ama işim gereği başka şehirde kiracıyım. Kendi evim kentsel dönüşüme girecek. Bu nedenle kısa süreli de olsa kiraya vermek vicdanıma ters. 2 daire daha direkt alabilirim ama almıyorum. Param belki 1 yıl sonra 1 daire zor alacak . Yine de bu ülke de inşaatda dönen hileleri iyi bildiğimden riske girmiyorum. Amacım, bahçe içinde müstakil bir yere sahip olmak. Temelden çatıya kendi kontrolümde yapılması şartıyla.

Bu ucuz krediyle orayı burayı fonlamak insanların kazancını başkasına transfer etmektir. Hani diyorlar ya '' şu kadar hazine zararı oluştu ''. Saf vatandaş '' çok iyi ya benden gitmedi ya hazineden gitmiş '' diye seviniyor.

Adam, aile hekiminden gerekli gereksiz ilaç yazdırıyor, kullanmıyor. Ne olur ne olmaz evde bulunsun diyor. Sonra da eczane de fark çıkınca ya da SGK nın ödemediği ilaca yüklü fiyatı görünce isyan ediyor. Sen kuyudan kaçak su çekenleri sessizce seyredersen, kuyudaki su kuruduğunda şikayete hakkın olur mu ?
    Bişi olmaz.

EYT'lileri nasıl fonladıysak, 1.2% ile kredi çekenleri de fonlarız. 0.69% ile kredi çekenleri fonladığımız gibi.

Sinir stres yapmak saçma. Bırakın ev sahibi olamayanlar ev sahibi olsun.

Sonra bu zamana kadar ev sahibi olamayıp dediğiniz şartların hiçbirine uymayan insanlar da olabilir. Zaman sabit durmuyor ki... Belki o zamanlarda daha işe güce yeni başlamıştı bu seferki kampanyaya başvuracak kişiler kenarda birikimleri yoktu... 1 sene kampanya yapınca bütün talep kesilmiyor ki... Onun bunun söylediklerini dinleyip ev almaktan vazgeçen de çok var. Onlar için de bir fırsat olur kiracılıktan kurtulurlar.

Yatırım için almak isteyen zaten alamıyor o yüzden destekliyorum ben bu kampanyayı. Bundan sonra da çıkarsa bu şekilde çıkmalı düşük faizli krediler. Öyle 100 tane evi olan adamı ucuz kredi ile iyice semirtmek için çıkmamalı.

5. Bu başlıkta oturduğu evi satınalmanın da mantıksız olduğunu söyleyen birçok kişi oldu.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Burada oturmak için alınacak eve karşı çıkanı ben görmedim. Genelde yatırımlık olana karşı bir görüş var.

İhtiyaç ile yatırım farklı kavramlardır.

10 tane ev alıp kiracıları ile uğraşacağıma o parayı eurobond ve temettü hissesi sepeti yapmak için kullanmak bence de daha mantıklı. Hayatınıza renk gelsin istiyorsanız 1-2 tane de yatırımlık ev düşünülebilir tabi. Baktınız çekilir iş değil satarsınız gider

ytd

6. Endeksa benzeri ama belki daha geniş anlamda bişeylerin ederinin ne olduğunu tespit etmeye yarayan bir site kurmak için ederio.com alan adını kayıt ettirdim.

Belki yeri değil ama fikir paylaşacak kimse var mıdır?

X: Arsam 300 eder mi?
    Y: ederi o.
    www.ederio.com

7.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Bu başlıkta oturduğu evi satınalmanın da mantıksız olduğunu söyleyen birçok kişi oldu.
    Tek tük çıkmıştır. Ben yıllardır takip ediyorum başlığı, genel kanı oturulacak evin satın alınması yönünde oldu hep.

8. Son 10-15 yılda, en fazla 2 yılda bir, güzel konut kredisi fırsatları oldu. Hatırladıklarım 0.64, 0.69, 0.79, 0.87, 0.88, 0.99, 1.29
    Çok vardı yani.
    Konut almaya niyetli olan biri bunlardan birini mutlaka değerlendirirdi
    Dediğim gibi niyet/tercih

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Allahaskina ciddi olamazsiniz

Zaten piyasada kredi veren yer yok. Olsa bile %1.2 faizden ki yok ama var diyelim (soylentiye gore gelecek) 180 aylik yok ama var diyelim 4 milyona kredi bulsaniz aylik odemesi 60 bin lira ediyor

Bunun neresi kaldirac? Olsa olsa kazik bu

Boyle bir konut kredisini kullanan insan ya cahildir matematik bilmiyordur yada akli dengesinde sorun vardir

Ha derseniz %0.69 faiz falan oyle bir sey tarihte bir kere oldu unutun onu.

Hadi diyelimki oldu ve hukumet alin size 0.69% faizle kredi dedi. Ust limitte yok 5-6 milyona ev alabilirsiniz dendi

E o zamanda 4 milyonlik ev 6 milyon oluyor ev sahipleri salak degil

Turkiyede artik konut kredisi mantigi bitmistir

Sayfa 1271/1312 İlkİlk ... 271771117112211261126912701271127212731281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •