Sayfa 129/1000 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229629 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ama astaldinin payı söz konusu yani para italyaya uçacak
    Ben öyle görmedim. Astaldi'nin payı zaten finansmanın içinde ama o finansmanın belirli kısımlarını yurt içi bankalar üstlendiyse ve bu yeniden yapılandırma ile paralel finans sağlayıcısı da değişecekse ki bence operasyon ile bu amaçlanıyor o zaman işlemin sonucu yurt içi likiditeyi arttırabilir. Kar ödemeleri uzun zamana yayılmış ama eğer finansör değişirse yükümlülük bacağında yurt içi bankalar lehine gelişmeler olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Perşembe günü pazara gittim, semt pazarına.
    Fiyatları söyleyelim, gayet iyiydi.
    Patates 4 kilosu 10 lira ( gayet iyiydi )
    Soğan yerli kilosu 4 lira ( gayet iyiydi, daha küçüğünün kilosu 3 liraydı )
    Kabak 3 lira
    Kiraz 7 lira
    Muz 10 lira 12 lira ( çürük çarık da değildi, taş gibiydi )
    Çilek 8 lira 10 lira 12 lira ( 12 lira olanı aldım çünkü çok lezzetli ve doğal gözüküyordu )
    Taze soğan 2 lira demeti ( demetinde 7/8 tane vardı sanırım )
    Kıvırcık 2,5 lira ( sanıyorum 400-600 gr gibidir tartsam )
    Siyah zeytin 12 liradan 38 liraya kadar var. Ben etli zeytini kilosu 25 liradan yarım kg aldım.
    Dolmalık biber 8 lira
    Salatalık 2,5 lira, çengelköy kıvamında, seçmece, çok iyiydi.
    Dallı domates 2,5 lira, çeri domates 3 lira, organik diye satılan o kocaman domatesler 7 lira.
    Taze fasülye 8 lira

Aklımda kalanlar bunlar, bence pazar bu hafta son derece iyiydi.
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

3. Eşya-giyim ıvır zıvırlarda bol harcamayı geçen yıl zorlanarak da olsa bırakmıştım, şu an baya baya tutumlu gidiyorum.

Şimdi gıdayı keseceğim buna sebep 120kg sınırını zorlamam. Tıbben 45 kg fazlalık gözüküyor.

Gıda işini keserken de beni motive edecek otofaji denen bir durum var, insan bünyesi bir kaç gün aç kaldığında vücutta bozulmuş hücreleri (ileride kanser hücrelerine dönüşecekler dahil) sindiriyor. Yenilerini yapıyor.

3 günlük su oruçları bu iş için iyi deniyor, 5-7-10 gün tutanlar mevcut. Henüz araştırıyorum. Sonrasında intermittent beslenme şekliyle devam düşüncem var.

OTOFAJİ nin işleyişini açıklayan japon bilim adamı 2016 yılında nobel ödülü almıştır. Yani bilimsel olarak da ispatlanmış bir durum.

Bunu uzman hekimin ağzından dinlemek isteyenler buyurun:

https://www.youtube.com/watch?v=7nF5vTmGK_E
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Ulen karnınızı biz doyuruyoruz, biz besliyoruz, herşeyinizi veriyoruz...Yine de beğenmiyorsunuz...RTE...
    Haksız mı, ithalat vergileri sıfırlanmasaydi soğanı gramla, bulguru taneyle yerdi millet .
    El insaf ya , biraz kadir kıymet bilin arkadaş.

6. Bir banka uzerinden 1 dolar alarak bir deneme yapmak istedim . Bankanin dolari satis fiyati 6.1018 tl idi. Dolari almak istedigimde bu degeri yukari yuvarlayarak 6.11 yapti. Islemi gerceklestirip dekonta baktigimda kambiyo vergisi icin 0.01 tl kestigini gordum. 6.11 tl nin 0.1% ni aldigim zaman 0.00611 tl olmasi gerekiyor. Bunu da 0.01'e yuvarlamis oldu. Butun bankalarda veya dolar al-sat yapan yerlerde yuzde bire kadar mi yuvarlama yapiliyor? Ya da bunun bir proseduru var midir?

7.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    QUANT fonlar o trendleri belirsizleştiriyore....
    trend + volatilite = gelsin paralar / quant trading = eksi getiri .... niye ?
    şöyle izah edeyim ... bir trendde volatilite neye yarar ? pull backlerde , trende ekleme yapmaya veya pozisyona girmeye yarar.... heeh işte bir trend var tespit ettim diye girersin ( basit bir trend çizgisi ile ( alttan birleştirilen 2 den fazla nokta yükselen tepelerden bahsetmiyorum onu 3 yaşındaki kuzenim saldıray mertcan da çizer ) sen pozisyona girdikten sonra quant işlemler o trendi bozar.... hehehe , aslında eğlenceli bi iştir... amerikada bir çok klasik spekülasyon kafasına sahip hedge fund yöneticileri bireysel traderlar bu quant işlemler yüzünden , emekli oldular çekildiler piyasadan.... bir de bunun AI yapay zeka kısmı var ki tadından yenmez... bizim Steve Cohen milyonlarca dolar yatırdı AI tradinge...

heeeeeeyyyyy , heeeeeeyyyy , heyyyyyyy
    ne güzel kebap yemesi sevap
    şiş kebabı , şiş kebabı
    afrika'da adam kebabı , yamyam kebabı
    kes bir yağlı olsun
    malatyada çoban kebabı şiş kebabı
    tarzan çekkk
    Millet homoskedastisiteyi öğrendi ama bir türlü heteroskedastisiteyi öğrenemedi.

(Forumdaşlar küfür ettiğimi sanmayın vallahi bilimsel gerçeklerden bahsediyorum burada.)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 129/1000 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •