Sayfa 146/1000 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    26 Şubat Salı 14:34 ÇAVUŞOĞLU: S-400 BİTMİŞ BİR ANLAŞMADIR, DİĞER AÇIKLAMALAR BİZİ İLGİLENDİRMEZ
    Bu adamin yaptigi aciklamanin bir onemi yok

Son sozu reis soyler

Cikip S400 u aliyorum, kimse bana ne yapacagimi soyleyemez deyince film o zaman kopar

Ama Cavusoglu, Soylu vs istedigi kadar konussun o kadar onemli degil.

Investing.com - Geçtiğimiz hafta %1 değer kazanan USD/TRY kuru yeni haftaya 5,3250 seviyesinde başladı, ancak kur dün bu seviyeden düşüşe geçerek günü 5,30'dan kapattı. Bugün de 5,30 üzerindeki atakları sınırlı kalan kur, son saatte 5,29'a geriledi.

ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmeleri devam ederken Trump, Çin'e uygulanacak yaptırımları 1 Mart sonrasına ertelediklerini ve görüşmelerin olumlu gittiğini, anlaşmaya varılabileceğini açıkladı. Trump'ın bu ifadeleri sonrası dolar haftaya düşüşle başlarken gelişen ülke paraları da değer kazandı. Dün en iyi performansı Güney Afrika randı gösterirken TL tarafında %0,20 değerlenme yaşandı.

Haftanın 2. işlem gününde gelişen ülke paralarındaki pozitif seyir devam ediyor, ancak etki düne göre daha düşük. Polonya zlotisi, Meksika pesosu ve Endonezya rupisi dolar karşısında yükseliş yaşarken Güney Afrika randı, ruble ve Güney Kore wonu hafif düşüş yaşıyor. TL ise 5,29'a yükselmesinin ardından tekrar 5,30 yakınında nötr bölgede fiyatlanıyor.

Bugün küresel piyasalarda ABD Dolar Endeksi 96,30 yakınında nötr bölgede fiyatlanırken sterlin pozitif ayrışıyor. Dolar ve euro karşısında %1'e yakın değer kazanan sterlin TL karşısında da son bir ayın zirvesine yükseldi. Gün içinde en yüksek 7,0145 seviyesini gören GBP/TRY son saatte 6,99-7,00 aralığında fiyatlanıyor.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Yav şu dolar tl grafiğinde bir tane kapanmayan çanak var mı? 4 e inecek 36 ay orada kalacak vs vs vs. Grafiğin en başında uzun süreçler malum IMF li ve AB hedefli günler.

4. DTH da en garantisi Ziraat Bankası. Ayrıca paran büyükse çok iyi oranlar veriyorlar. Ziraat Bankasını şiddetle tavsiye ederim.

Gece rahat uyursun. :-)

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Tecrübeli forumdaşların görüşünü almak isterim ; 12 martta vadesi dolacak olan dövizleri fizikiye döndürsem mi ? geçen seçimde '' seçimden sonra DTH lara el koyulacak '' dediler. 2 ay bankadan uzaklaştım. Sonra baktım ki yüklü faiz zararım oluyor, döndüm bankaya. Şimdi de yine her yerde aynı söylenti . Sokakta aktif yaşayan vatandaş olarak ekonomik sıkıntıyı da görünce '' ya bir de söylenti gerçek olur da dövizlere el konursa veya sabit kurdan TL ye çevirirlerse '' diye korkuyorum.

Gecelik döviz faizinde kalsam veya 32 gün bağlasam..... ya da Mayıs ortasına kadar dövizlerimle yatıp kalksam ... bilemedim. yatırım tavsiyesi değildir, tavsiye istenir.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Tecrübeli forumdaşların görüşünü almak isterim ; 12 martta vadesi dolacak olan dövizleri fizikiye döndürsem mi ? geçen seçimde '' seçimden sonra DTH lara el koyulacak '' dediler. 2 ay bankadan uzaklaştım. Sonra baktım ki yüklü faiz zararım oluyor, döndüm bankaya. Şimdi de yine her yerde aynı söylenti . Sokakta aktif yaşayan vatandaş olarak ekonomik sıkıntıyı da görünce '' ya bir de söylenti gerçek olur da dövizlere el konursa veya sabit kurdan TL ye çevirirlerse '' diye korkuyorum.

Gecelik döviz faizinde kalsam veya 32 gün bağlasam..... ya da Mayıs ortasına kadar dövizlerimle yatıp kalksam ... bilemedim. yatırım tavsiyesi değildir, tavsiye istenir.
    Dth lara el konulması gibi birşey sözkonusu olamaz..

İmf olmadan sabit kur işi de yaş..

Geriye kalan; belirli bir kurdan dth ların tl ye çevrilmesi seçeneği..yani kambiyo rejiminde bir revizyon.. olabilir mi? Teorik olarak mümkün.. ancak ortaya çıkacak muazzam bilanço sarsıntısı nasıl atlatılır soru işareti.. böyle bir seçeneğin trade-off u ne olur bilemiyorum..
    ytd..

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    DTH da en garantisi Ziraat Bankası. Ayrıca paran büyükse çok iyi oranlar veriyorlar. Ziraat Bankasını şiddetle tavsiye ederim.

Gece rahat uyursun. :-)
    Dolara yatırım yapıp kazanmayı düşünüyorsan kesinlikle dolarlarını fizikide tutacaksın. Elindeki doları git bunlara teslim et onlarda o dolarlarla dolarda satış yapa yapa düşürsünler. Dolar 6 TL üzerinde iken bunlara inanıp yatıran ve o yatırılan dolarlarla satış yapılarak düşürülen doları hesaplarsan zarar ettiğini anlarsın. Dolarını fizikide tutup bunların eline o kozu vermezsen doların reelde dahada değerlenir. Olay bu kadar basit. Bunların elini ne kadar güçlendirirsen doları 5 TL altına hatta 4 TL ye doğru basarlar. Sende dolardan alacağın yıllık %4 karı düşünürken dolar %30 değer kaybeder.

7. Aslında USD/TL yi yatırım ve prim amaçlı değil de araba KASKO su gibi kazaya/hırsızlığa/afetlere karşı korunma olarak düşünmek lazım...

Zaten USD/TL gereksiz ve marjinal arttığında, elindeki dolarların değeri artsa da ülkedeki gerçek yaşamdaki olumsuz ortamdan etkilenmen çok daha fazla olacağı için bu istenmez/istenmemeli de...(MİLYON DOLARLARIN YOKSA tabii )

8. 26 Şubat Salı 16:03 EPGİS: 27 ŞUBAT TARİHİNDE GEÇERLİ OLMAK ÜZERE BENZİNDE 11 KURUŞ İNDİRİM GERÇEKLEŞTİ

dünkü zammı SEHVEN yapmışlar

Sayfa 146/1000 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •