Sayfa 149/1006 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Arkadaşlar gerek vergi gerekse de parayı hemen çekme bakımından fon almak mevduattan daha mantıklı değil mi ? Siz ne dersiniz ? Özellikle 0 risk ile özel sektör borçlanma fonları oldukça iyi kazandırıyor gibi görünyor tefas ta. ayrıca kısa vadeli mevduat yüzde 15 stopaj alırken fonlar sabit yüzde 10 alıyor. bana sanki daha mantıklı gibi geldi. sizler ne dersiniz ?

2. Burger, eski para, %4.1, 35 gün, 75k USD devam dedim. Pişman olmam umarım.

3.  Alıntı Originally Posted by dotrak Yazıyı Oku
    Arkadaşlar gerek vergi gerekse de parayı hemen çekme bakımından fon almak mevduattan daha mantıklı değil mi ? Siz ne dersiniz ? Özellikle 0 risk ile özel sektör borçlanma fonları oldukça iyi kazandırıyor gibi görünyor tefas ta. ayrıca kısa vadeli mevduat yüzde 15 stopaj alırken fonlar sabit yüzde 10 alıyor. bana sanki daha mantıklı gibi geldi. sizler ne dersiniz ?
    * e-turuncu ve benzeri pek çok hesap gecelik faiz işletiyor, onları da hemen çekebiliyorsunuz? Bono fonlarında her gün hiç anapara kaybı yaşamadan çekme garantisi yok. Bono fiyatları bir şekilde düşerse, bono fonları da düşebilir.

* Özel sektör fonlarının sıfır risk olduğunu neye dayandırıyorsunuz? Fonun aldığı bonolardan biri batarsa, fon fiyatına bire bir yansır. Daha önce bu durum yaşandı.

* Bonodaki stopaj elbette daha düşük ancak risk/getiri dengesi yeterli mi, şansi tercih meselesi.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

4. mevduattaki 100 bin tl devlet garantisi bonoda ve fonda yok..

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    * e-turuncu ve benzeri pek çok hesap gecelik faiz işletiyor, onları da hemen çekebiliyorsunuz? Bono fonlarında her gün hiç anapara kaybı yaşamadan çekme garantisi yok. Bono fiyatları bir şekilde düşerse, bono fonları da düşebilir.

* Özel sektör fonlarının sıfır risk olduğunu neye dayandırıyorsunuz? Fonun aldığı bonolardan biri batarsa, fon fiyatına bire bir yansır. Daha önce bu durum yaşandı.

* Bonodaki stopaj elbette daha düşük ancak risk/getiri dengesi yeterli mi, şansi tercih meselesi.

5.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    mevduattaki 100 bin tl devlet garantisi bonoda ve fonda yok..
    sokakta yürürken araba çarpmamasının garantisi hiç bir yerde yok..

küçük yatırımcıların yani bizlerin kullandığı finansal enstürmanlar arttıkça piyasa derinleşecek..

ama hala 32 gün mevduat yapıyorlar, yahu diyorum ki 33 yap, niye diyor ?

birilerinden duymuş, ama oda unutmuş nerden duyduğunu, niye 32 yaptığını..

--------------------------------------------------------------------------------------------------

tezat durum şu, aynı mudi (hani şu ölümüne 32 gün bağlayan) , aynı küçük yatırımcı arka taraftan merkez bankasında zorunlu karşılık olarak TL yerine ALTIN tutarsam 3. dilime ne kadar karşılık ayırırım, efendim geç likiditeden piyasa yapıcı bankaların kullandığı para miktarı ile para tabanındaki uyuşmazlıkları analizi nasıl yapılır... bunları kurcalıyor..

---------------------------------------------------------------------------------------------------

neden ortası yok ?

herkes işini yapsın, tekrar söylüyorum herkes işini yapsın, indikatölerle, katalizörler ile, eksantrik kam mili ile uğraşmasın..

kyg,
    syg,

YT.

6. arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım kusura bakmayı

bankalarda açılan altın hesabına hangi banka ne kadar faiz veriyor bilgisi olan varmı

7.  Alıntı Originally Posted by kakkala Yazıyı Oku
    arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım kusura bakmayı

bankalarda açılan altın hesabına hangi banka ne kadar faiz veriyor bilgisi olan varmı
    yıllık max %1-2 bandına..

8.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    sokakta yürürken araba çarpmamasının garantisi hiç bir yerde yok..

küçük yatırımcıların yani bizlerin kullandığı finansal enstürmanlar arttıkça piyasa derinleşecek..

ama hala 32 gün mevduat yapıyorlar, yahu diyorum ki 33 yap, niye diyor ?

birilerinden duymuş, ama oda unutmuş nerden duyduğunu, niye 32 yaptığını..

--------------------------------------------------------------------------------------------------

tezat durum şu, aynı mudi (hani şu ölümüne 32 gün bağlayan) , aynı küçük yatırımcı arka taraftan merkez bankasında zorunlu karşılık olarak TL yerine ALTIN tutarsam 3. dilime ne kadar karşılık ayırırım, efendim geç likiditeden piyasa yapıcı bankaların kullandığı para miktarı ile para tabanındaki uyuşmazlıkları analizi nasıl yapılır... bunları kurcalıyor..

---------------------------------------------------------------------------------------------------

neden ortası yok ?

herkes işini yapsın, tekrar söylüyorum herkes işini yapsın, indikatölerle, katalizörler ile, eksantrik kam mili ile uğraşmasın..

kyg,
    syg,

YT.
    Sn. Pythagoras

Her zaman 32 günle giden bendenize laf çakmışsınız, açıklayayım efem.

1- 32 gün vade, makul faiz alabileceğiniz en kısa vadedir, bu nedenle tercih edilir. Daha kısa vadelerde çok düşük faizler uygulanıyor. 31 gün seçeneği olsa tercihimiz o olurdu, nihayetinde yaptığımız da o zaten.

2- Genelde 32-45 gün arası aynı faiz oranı uygulanıyor, dolayısıyla 32 günle gidenler 33 günle gidenlere oranla daha yüksek bir bileşik faize ulaşır. Ufak bir fark ama olsun, "domuzdan bir kıl koparsan kardır" prensibine uygundur.

Saygılar...
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 149/1006 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •