Onemli Gunler Banner
Sayfa 161/1004 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1. Financial Times şöyle diyor:

A full-blown run on the banks, when customers lose confidence and rush to withdraw their deposits, was last seen in Turkey in 2001. In such a scenario, the government could choose to impose capital controls, such as measures to make it harder to withdraw hard currency, although it has previously insisted it would not do so.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Başka biri şöyle diyor:

There are three policy tools available to policymakers in the face of currency turmoil: raising interest rates, selling foreign exchange reserves and imposing capital controls. Apart from the fact that the regime in Turkey is not enthusiastic about raising interest rates, it can’t sell foreign reserves because it essentially doesn’t have any.

That leaves capital controls, which would be an extreme measure in today’s world, as.......
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Reuters:

Erdogan is likely to wait until a "breaking point" before reversing course.... "Right now locals seem content to keep their dollars in the local system. If they start to move money elsewhere, it's another story. At that point we are talking capital controls. There are not enough dollar reserves, not enough dollars in the system to handle that. Then we will have a conversation about a real currency crisis"....

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Barron's şöyle diyor:

Having made basic economic policy mistakes, and with its currency now in freefall, it must be only a matter of time before Turkey is forced to impose economically damaging capital controls to staunch the foreign currency bleeding.
    Türkçesi:
    Temel ekonomik politika hataları yapan ve para birimi şu anda serbest düşüşte olan Türkiye'nin, döviz kanamasını durdurmak için ekonomik olarak zarar verici sermaye kontrolleri uygulamak zorunda kalması artık an meselesi.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Türkçesi:
    Temel ekonomik politika hataları yapan ve para birimi şu anda serbest düşüşte olan Türkiye'nin, döviz kanamasını durdurmak için ekonomik olarak zarar verici sermaye kontrolleri uygulamak zorunda kalması artık an meselesi.
    Sormasi ayip neden TL desiniz?

Neden dolar degil?

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Sormasi ayip neden TL desiniz?

Neden dolar degil?
    Turk milletini cok sevdiginden on ayak oluyor. Yol yordam bilmeyen bizleri aydinlattigi / kafamizi celdigi icin Turk yatirimcilar tesekkur etmeli. Kimin ekmegine yag surdugugunu anlamiyacak kadar bizim yatirimcilar aptal olmali.

7. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

13,74 (03.12.2021 Saat 06.45)

Gün başlıyor.
    Zor bir gün ( gerçi hangi gün kolay ki )
    -Enflasyon verisi açıklanacak
    -Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararı uyarınca iş insanı Osman Kavala’yı tahliye etmeyen Türkiye için ihlal süreci başlatılmasını istedi.
    -Cuma çıkışı açıklamalar
    -Gece Moody’s kararı
    -Diğer muhtelif süprizler ve süpriz açıklamalar.

Sayfa 161/1004 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •