Sayfa 1615/2133 İlkİlk ... 6151115151515651605161316141615161616171625166517152115 ... SonSon
Arama sonucu : 17058 madde; 12,913 - 12,920 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

https://www.cnbc.com/2023/01/24/outr...d-landing.html

"Outright negative" on stocks: JPMorgan's Marko Kolanovic braces for correction, hard landing

Kolanovic, who is ranked as the number one equity strategist by Institutional Investor for the twelfth time

Instead, the Institutional Investor hall-of-famer is bracing for a 10% or more correction in the first half of this year, telling investors he's "outright negative" on the market.

"Fundamentals are deteriorating. And, the market has been moving up. So, that has to clash at some point," the firm's chief market strategist and global research co-head told CNBC's "Fast Money" on Tuesday.

"At some point, they'll [the Fed] backstop it. So, the big question is where. Is it [the S&P at] 3,600? 3,400? 3,200? We don't have a very strong conviction. But we do think lower is the direction," he said. "There is usually some contagion or something that happens unexpected."

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0230126-23.htm

FİRMALARIN YURT DIŞI KAYNAKLI DÖVİZLERİNİN TÜRK LİRASINA DÖNÜŞÜMÜNÜN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ

(SAYI: 2023/5)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan açıklamaya göre, firmaların yurt dışı kaynaklı Dövizlerinin TCMB'ye satışı sırasında, firmalar verecekleri taahhüt karşılığında, Türk lirasına çevrilen tutarın yüzde 2'si kadar döviz dönüşüm desteği alabilecek.
    Şirketler yurda getirdikleri yurt dışı kaynaklı dövizlerinin en az yüzde 40’ını TCMB’ye sattıktan sonra getirilen dövizin kalan kısmını kur korumalı dönüşüm hesabında değerlendirebilecek ve verdikleri taahhüt karşılığında Türk lirasına çevrilen tutarın yüzde 2'si kadar döviz dönüşüm desteği alabilecek.
    TCMB'ye satışı yapılacak dövizlerin ve Türk lirası vadeli mevduat ve katılma hesaplarına dönüştürülecek dövizlerin yurt dışı kaynaklı olduğunun tespiti bankalarca yapılacak.

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0230126-23.htm

FİRMALARIN YURT DIŞI KAYNAKLI DÖVİZLERİNİN TÜRK LİRASINA DÖNÜŞÜMÜNÜN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ

(SAYI: 2023/5)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan açıklamaya göre, firmaların yurt dışı kaynaklı Dövizlerinin TCMB'ye satışı sırasında, firmalar verecekleri taahhüt karşılığında, Türk lirasına çevrilen tutarın yüzde 2'si kadar döviz dönüşüm desteği alabilecek.
    Şirketler yurda getirdikleri yurt dışı kaynaklı dövizlerinin en az yüzde 40’ını TCMB’ye sattıktan sonra getirilen dövizin kalan kısmını kur korumalı dönüşüm hesabında değerlendirebilecek ve verdikleri taahhüt karşılığında Türk lirasına çevrilen tutarın yüzde 2'si kadar döviz dönüşüm desteği alabilecek.
    TCMB'ye satışı yapılacak dövizlerin ve Türk lirası vadeli mevduat ve katılma hesaplarına dönüştürülecek dövizlerin yurt dışı kaynaklı olduğunun tespiti bankalarca yapılacak.
    Döviz kıtlığı çok yükselmiş demek ki.endişe verici maalesef.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Döviz kıtlığı çok yükselmiş demek ki.endişe verici maalesef.
    Faizlerin ve döviz kurlarının arz ve talebe,ihtiyaçlara göre piyasanın kendisinin ayarlamasına denge oluşturmasına Ekonomi Yönetimi izin vermiyor.İmkansız üçleme, Ekonominin temel teorilerindendir.Serbest piyasa ekonomisi varken,sermaye hareketleri serbestken, hem faiz hem de döviz kurlarını aynı anda kontrol edemezsin.Etme yönünde ısrar sürerse, zorunlu olarak gideceği yer "tam sermaye kontrolü"dür.Şu anda hızla gittiğimiz yer orasıdır,bu nedenle her sabah uyandığımızda yeni kararla karşılaşıyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Faizlerin ve döviz kurlarının arz ve talebe,ihtiyaçlara göre piyasanın kendisinin ayarlamasına denge oluşturmasına Ekonomi Yönetimi izin vermiyor.İmkansız üçleme, Ekonominin temel teorilerindendir.Serbest piyasa ekonomisi varken,sermaye hareketleri serbestken, hem faiz hem de döviz kurlarını aynı anda kontrol edemezsin.Etme yönünde ısrar sürerse, zorunlu olarak gideceği yer "tam sermaye kontrolü"dür.Şu anda hızla gittiğimiz yer orasıdır,bu nedenle her sabah uyandığımızda yeni kararla karşılaşıyoruz.
    bu senaryoya hepimiz maddi ve manevi olarak hazırlıklı olmalıyız seçim sonrasında. Kendi adıma yıllardır hazineye ait eurobond taşıyan biri olduğum için ekstra endişeliyim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. Döviz bulmak senden, destek benden mi demek?
    Ben bulamıyorum, sen bul mu demek?
    Ben bulurum ama yüksek maliyete katlanmak istemiyorum, sen katlan o maliyete mi demek?
    Döviz getirin yeter ki getirin mi demek?

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Döviz bulmak senden, destek benden mi demek?
    Ben bulamıyorum, sen bul mu demek?
    Ben bulurum ama yüksek maliyete katlanmak istemiyorum, sen katlan o maliyete mi demek?
    Döviz getirin yeter ki getirin mi demek?
    İhracattan kazanılan dövizlerin %40'ını merkez bankasına bozdurduktan sonra geri kalan tamamını KKM'ye yatırırsan %2 prim veririm diyor.Ama ihracatçı kazandığı döviz ile üretimde girdi olarak kullanacağı malzemelerin ithalatını yapıyor,döviz borç ödemesi yapıyor...

Sayfa 1615/2133 İlkİlk ... 6151115151515651605161316141615161616171625166517152115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •