Sayfa 176/1009 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dakkada kardeş oldular.

Kokularından tanırlar birbirlerini...

Aynen benim tanıdığım gibi..

Adam forumda 8. yazısını yazıyor.

Gelmiş buraya yol yordam öğretiyor.

Çirkeflik diyerek çapınca hakaret ediyor.

Rasyonel bir ortam olsa idi, iyi haberlerin mum ile arandığı buna karşın kötü haberlerin gırla gittiği bir ülkede dolar kuru çoktan 4 ü geçerdi. Ama yeterli talep bir türlü olmuyor , en azından 6 aya yakındır böyle. Merkez Bankasının yetersiz cephanesine rağmen. 3 puanlık faiz artışı doları frenlemiş gözüküyor.

Naçizane beni dolarda bekleten 2 faktör var.
    1. Faiz ile emlak balonu yani rant sevdası arasındaki mutlak olması gereken ters orantı
    2. 1.Maddenin gerçekleşme vadesinin uzunluğunun , dolara alınan 4 ve üstü faiz oranı sayesinde amiyane tabir ile canımı acıtmaması

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    demek ki yazılanları takip etmemişsin..yada neden-sonuç ilişkisini iyi kuramadın..yada.....
    hayir ben hepsini iyi takip ettim .

neden sonuc iliskisi ortada, siz doviz yukselecek , dolar patlayacak,, varinizi yogunuzu dolara gomun diye kendinizi paralarken , isi siyasete , bagladikca , idarecilerin , halkin inanislarina dini duygularina bagladikca , siyaset yaptikca bu sizin gibi dusunmeyenlerin size tepki gostermesine yol aciyor, sizde vatandasi trollukle , yandaslikla, hakaretle susturmaya calisyorsunuz .
    olay budur aciktir.

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    demek ki yazılanları takip etmemişsin..yada neden-sonuç ilişkisini iyi kuramadın..yada.....
    neden sonuzc iliskisi ortada , siyaset yapana , burasi yeri degil denir.
    diyen dogru demistir

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

Alıntı Originally Posted by Yatirimciali Yazıyı Oku
    hayir ben hepsini iyi takip ettim .

neden sonuc iliskisi ortada, siz doviz yukselecek , dolar patlayacak,, varinizi yogunuzu dolara gomun diye kendinizi paralarken , isi siyasete , bagladikca , idarecilerin , halkin inanislarina dini duygularina bagladikca , siyaset yaptikca bu sizin gibi dusunmeyenlerin size tepki gostermesine yol aciyor, sizde vatandasi trollukle , yandaslikla, hakaretle susturmaya calisyorsunuz .
    olay budur aciktir.
    Durum netleşti, genellemelerin için bir şey demeyeyim..sizin kendi düşüncelerinizdir....fakat koyuyla gösterdiğim kısımda bu şekilde veya buna yakın bir sözüm olmamıştır buralarda..okuyanlar bilir..o yüzden üstünkörü bilgilerle insanları suçlamayı bırakın bence..daha donanımlı olmaya bakın ki ekonomi konusunda karşı tezleri burada çürütebilin..saygılar..

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Durum netleşti, genellemelerin için bir şey demeyeyim..sizin kendi düşüncelerinizdir....fakat koyuyla gösterdiğim kısımda bu şekilde veya buna yakın bir sözüm olmamıştır buralarda..okuyanlar bilir..o yüzden üstünkörü bilgilerle insanları suçlamayı bırakın bence..daha donanımlı olmaya bakın ki ekonomi konusunda karşı tezleri burada çürütebilin..saygılar..
    iyide bende burdaki ahali geneli icin dedim dediklerimi siz benim yazilarimi alintilayip konustunuz,

cok donanimli madem bu ahali doviz niye yukselecek, bir ortaya koysun madem.
    doviz yuzde 30 yukseli diye dunya yaygara koptu
    , yukselisin yuzde 15 ide gitti zaten elde ne kaldi.
    ayni surede faizde olanda nerdeyse ayni parayi kazandi.
    borsada olanlar deveyi hamuduyla goturdu bu arada.
    kim donanimli kim degil nasil karar verecegiz simdi
    yoksa civelek bey ta 90 lardan evvelde turkiyenin borclari dondurulemez cevrilemez , ha batti ha batacak diye yazdiklarindan hayatini kazaniyor. onun hayati sona yaklasti, ancak turkiyede onun masallarina, inananlarin bir suru seyi iskalamasina yolacti.

Alıntı Originally Posted by Yatirimciali Yazıyı Oku
    iyide bende burdaki ahali geneli icin dedim dediklerimi siz benim yazilarimi alintilayip konustunuz,

cok donanimli madem bu ahali doviz niye yukselecek, bir ortaya koysun madem.
    doviz yuzde 30 yukseli diye dunya yaygara koptu
    , yukselisin yuzde 15 ide gitti zaten elde ne kaldi.
    ayni surede faizde olanda nerdeyse ayni parayi kazandi.
    borsada olanlar deveyi hamuduyla goturdu bu arada.
    kim donanimli kim degil nasil karar verecegiz simdi
    yoksa civelek bey ta 90 lardan evvelde turkiyenin borclari dondurulemez cevrilemez , ha batti ha batacak diye yazdiklarindan hayatini kazaniyor. onun hayati sona yaklasti, ancak turkiyede onun masallarina, inananlarin bir suru seyi iskalamasina yolacti.
    Sn. Yatımcıali gördüğüm kadarıyla bu başlıkta bayağı bir zamandır izleyicisiniz..ancak az önceki olaya kadar pek bu başlığa yazı yazmamışsınız anlaşılan...az önce forum gönderilerinizi biraz inceledim..burada bıraksak iyi olacak kanaatindeyim..saygılar..

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Burada yazılanları beğenmiyorsanız, burayı başlığa uygun formatta yazılar ve kıymetli fikirlerle donatabilirsiniz.
    Yani.....................

Sayfa 176/1009 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •