Sayfa 189/1019 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289689 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: Viop XLV

1. Ben yabancinin asgari ucret 150 200 dolar olmadan gelecegini zannetmiyorum . Turkiyenin icine dustugu tuzak 2016 dan beri dolar yukselisi kdr asgari ucrete zam yapma hevesidir .

Bizim gibi ulkelerde asgari ucret 150 200 dolar olmak zorunda . Is gucu multecilerle.olusan yaklasik 50 milyon is gucu .

Asgari ucret 150.dolara gelip azar azar zamlarla ilerlemeli ozaman dolardan kimsenin endise olmayacaktir .

2001 de yasadik 100 dolar asgari ucrete geldi akp guven verdi reform yapti asgari ucret %20 25 zamlaninca.kimse agzini acmadi .

Dolarda kipirdamadi . Ne zaman 400 e vurdu hersey darmadagn oldu .

Yabancininda uzun vadeli gelmesi icin ucuz is gucu gormesi lazim ve %60 70 gibi sacma sapan zam oranlari degl guven reform icerisinde azar azar artirma gormesi lazim . Ozaman buyuk yatirim gelecektir .

Iceridede dolarize bitecektir

2. Bağırttıra bağırttıra yılanoğlunu zopalıyacaklar yabcak bişii yok

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

3. Benim kendi komplo teorilerime göre üst akıl Dünya'da ve Türkiye'de yeni bir şey deniyor ama ne olduğunu henüz bilmiyorum.

Merak ettiğim birilerine sen şöyle yap böyle yap deniyor mu, yoksa insan farkında olmadan alet mi oluyor.

Demokrasi vs üst aklın işini zorlaştırdığı için tek adam rejimleri gündeme geliyor olabilir.

İngiliz Kadın 45 günde istifa etti belki ondan istediği verimi alamadı. Çin'li lider ise 3 dönem kuralını aşarak devam edecek gibi, keza Putin de hülle yaptı devam ediyor. İtalya başkanlık rejimini düşünmeye başlamış vs.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. ekim vade -97422
    aralık vade 56975

bugünün APS verileri.
    vadeli tarafta iştah azaldı. yeni vadeye taşımamışlar.
    bist 100 işlem hacmi de azaldı.

5. Brezilya reali 2 3 senedir 5 -5.50 arasi geziyor neden cunku asgari ucret 220.dolar . Nufusu bizim.2 katimiz . Bu tip ulkelerde asgari ucret dusmek.zorunda

Tabi memed abiye kalsa 1000 dolar olacak asgari ucret .

Altin dolarla fiyat buluyor . Btc dolarla fiyat buluyor . Dolarsiz bir dunya olmaz olamaz . Yerine btc de koysan dolarla donuyor yine

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,044
     Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Dün akşam TRT2 de Av mevsimi adlı film vardı.(Şener Şen ve Cem Yılmaz )
    Filmin sloganında ''Bakış açını değiştir'' deniyordu.!

https://www.youtube.com/watch?v=jdKyYweQFSo

TRT2 de her akşam 21:30 da güzel filmler var film severlere tavsiye ederim.
    Bence daha çok yazışalım yok mu .sn aristonda iyi bir sinemasever.

NOT:Ben en çok Hint filmlerine düşkünün son 1 yıldır.
    Tarihi hint filmleri benim gözümde 2 kategoriye ayrılıyor.
    a-Hintlilerinbazen tek bazen müslümanlarla birlikde ingilizleri tepeledikleri filmler
    b-Hintlilerin bazen tek bazen ingilizlilerle Babür şah ve Afganlıları tepeledikleri filmler.
    ben 1.kategoriyi seviyorum. Hindistan eşkiyaları aamir Khan da çok iyi o filmde.

hatta özelden yazışırsanız sevinirim.
    not:sinemanın sanat yönü çok hitap etmiyor. duygu yönü ve aksiyon.
    Misal ben açıkcası çinlilerin yerine hintlilerin ucuz işgücü olarak geçebileceğini düşündüğüm için X şirket a.ş ve amerikan borsasında ne bulursam almıştım teknolojik şirket. almıştım.hızlı büyüyen ülkenin hızlı büyüyen şirketi diye.
    Adamların Türklere bakış açılarını merak ettim.
    Birde abinin biri hindistana buzdolabı satıyosun adamlar alıyorlar ama kullanmıyorlar demiş idi
    neyse abi ben aslında aşırı derecede film değil borsa bağımlısıyım.izlediğim filmler bile aldığım şirket ile alakalı.

Modi başa gelince çevrilen filmlerin İslam düşmanlığına kayacağını düşündüm öyle olmadı.
    ihale oldu 2 tane ikisinide alamadı yalnız şirket nedeni pakistan hindistan gerilimi midir bilinmez.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

7. KAP: MIPAZ [ ] MİLPA TİCARİ VE SINAİ ÜRÜNLER PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Finansal Durum Tablosu (Bilanço)

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1074882

Net Dönem Karı veya Zararı 1.027.364.055

YTD

Yeni görüşüm.
    Lideri olan hiç bir gruba katılmam.
    En değerli insanlar liderini kolay değiştirilebilen organizasyonlardır.....
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Benim kendi komplo teorilerime göre üst akıl Dünya'da ve Türkiye'de yeni bir şey deniyor ama ne olduğunu henüz bilmiyorum.

Merak ettiğim birilerine sen şöyle yap böyle yap deniyor mu, yoksa insan farkında olmadan alet mi oluyor.

Demokrasi vs üst aklın işini zorlaştırdığı için tek adam rejimleri gündeme geliyor olabilir.

İngiliz Kadın 45 günde istifa etti belki ondan istediği verimi alamadı. Çin'li lider ise 3 dönem kuralını aşarak devam edecek gibi, keza Putin de hülle yaptı devam ediyor.
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 189/1019 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •