Sayfa 197/992 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    Arkadaşlar hiç oran paylaşımı yok, sürekli gırgır var.

biraz yararlı bilgiler paylaşmanızı rica ediyorum.

yani gırgır yapalım tamam ama 10larca sayfa okuyorum dişe dokunur bilgi çok az..

şimdi sizin için nkolay bono için yaptığım çalışmayı aktarıcam;

paylaşıldı mı bilmiyorum..?

günlük %22 veriyor.

eğer her gün bozup tekrar alırsanız mevduat karşılığı %25.7526'ya denk geliyor

eğer haftada bir bozuk tekrar alırsanız mevduat karşılığı % 25.7065'e denk geliyor.

ytd.

syg,
    Bozup alınan fiyatlar günlü
    aynı. O yüzden birşey değişmez.

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by asman35 Yazıyı Oku

böyle devam..

3.  Alıntı Originally Posted by asman35 Yazıyı Oku

Fiyat aynı fakat faiz işleyen tutar değişmiş olamaz mı ? Bu durumda getiride artmaz mı yani.

4.  Alıntı Originally Posted by jueves Yazıyı Oku
    Aşağıdaki linkteki videoda devlet tahvili yada hazine bonosu alırken banka yada aracı kurumları kullanarak borsa üzerinden alım yapın deniyor. Bankadan doğrudan alındığında faizin yüzde birkaçı bankaya kalıyormuş !!! Burada mevduat ve tahvil hesabı kıyaslaması yapılırken hiç böyle bir durum dikkate alınmıyor.. Borsa üzerinden alım nasıl yapılır; riski var mıdır? Gerçekten banka bu kadar yüksek bir oran alır mı?
    Bu konu hakkında bilgisi olanlar biraz aydınlatırlarsa sevinirim...
    https://www.youtube.com/watch?v=sx-nF6F5tWA
    İkinci el tahvil bono alıyorsanız banka bir miktar fiyat farkı koyabilir. Ilk arzda gerçekleşmez bu durum diye tahmin ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fiyat aynı fakat faiz işleyen tutar değişmiş olamaz mı ? Bu durumda getiride artmaz mı yani.
    Hocam fonlarda da geçerli mi günlük alıp satmak yoksa beklemek mi lazım

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    İkinci el tahvil bono alıyorsanız banka bir miktar fiyat farkı koyabilir. Ilk arzda gerçekleşmez bu durum diye tahmin ediyorum.
    İlk arz dediğiniz bono-tahvil ihalesine doğrudan teklif vermekse ben o şekilde yıllarca teklif verdim ve ihaleden tahvil-bono aldım.Herhangi bir aracı kurum veya banka üzerinden ihaleye teklif verebilirsiniz eğer teklif ettiğiniz oran ihalede en yüksek kabul edilen oran veya altında bir oran ise alırsınız.Garanti alayım derseniz rot satışa teklif gönderirsiniz vs.Şu anda aldıkları komisyon miktarı nedir bilmiyorum ama ben işlem yaparken onbinde bir civarı komisyon ödüyordum alım-satım başına.Bankaların portföyünden satın almaya kalkarsanız yediğiniz kazık büyük olur hiç tavsiye etmem.Gösterge tahvilde günlük işlem hacmi 15 sene önce falan nominal bir milyar tl civarıydı rahatlıkla güniçi al-sat yapabiliyorduk.Artık o hacim oluşmadığı için al-sat yapmaya uygun ortam yok.Ancak trend dönüşlerini doğru tahmin ederek kısa süreliğine al-yat yaparak para kazanılabilir.O iş pek kolay değil ve faiz oranları da riske girmeye değecek düzeylerde değil.

7.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Hocam fonlarda da geçerli mi günlük alıp satmak yoksa beklemek mi lazım
    Fonda kazanç fiyat farkı üzerinden elde edilir. Faiz üzerinden değil. O yüzden alıp satmak erken stopaj ödetir size. Fiyat değişmesede satıp tekrar almak stopaj kesintisinden dolayı alabileceğiniz fon adedini düşürür oda çok küçük bir miktar gelir kaybı oluşturur.

8.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    İlk arz dediğiniz bono-tahvil ihalesine doğrudan teklif vermekse ben o şekilde yıllarca teklif verdim ve ihaleden tahvil-bono aldım.Herhangi bir aracı kurum veya banka üzerinden ihaleye teklif verebilirsiniz eğer teklif ettiğiniz oran ihalede en yüksek kabul edilen oran veya altında bir oran ise alırsınız.Garanti alayım derseniz rot satışa teklif gönderirsiniz vs.Şu anda aldıkları komisyon miktarı nedir bilmiyorum ama ben işlem yaparken onbinde bir civarı komisyon ödüyordum alım-satım başına.Bankaların portföyünden satın almaya kalkarsanız yediğiniz kazık büyük olur hiç tavsiye etmem.Gösterge tahvilde günlük işlem hacmi 15 sene önce falan nominal bir milyar tl civarıydı rahatlıkla güniçi al-sat yapabiliyorduk.Artık o hacim oluşmadığı için al-sat yapmaya uygun ortam yok.Ancak trend dönüşlerini doğru tahmin ederek kısa süreliğine al-yat yaparak para kazanılabilir.O iş pek kolay değil ve faiz oranları da riske girmeye değecek düzeylerde değil.
    Teşekkürler bilgilendirme için Sn.Memorex. ÖST'lerde ve ÖSB'lerde biraz daha farklı sanırım bu durum.

Sayfa 197/992 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •