Sayfa 199/573 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 4578 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Benim şu anda portföyümde hisse senedi yok. Sadece Eregl var ki benim açımdan hisse senedi değil pasif gelir kaynağı yani kiraya verilmiş ev dükkan gibi ana malvarlığım.

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    3. çeyrek tahmini bir kâr beklentiniz var mı?
    3.ç için 4.5 ve son çeyrek için de 3 gibi olmak üzere toplamda 7.5 ve yıllık toplamda da 20 milyar TL net kar beklentim var. Ama malum Ereğl kar tahmini yapmak çok zor kur farkı vergi vs bir sürü değişken var. Ancak ben kabaca 6 TL minimum brüt temettü bekliyorum. Bunu verebilmesi için de 21 milyar gibi bir kara ulaşması lazım full dağıtım varsayımıyla. 12.3 zaten ilk yarıda yaptı geriye 8.7 kaldı. Bence 20 bandında olacaktır 2022 toplam kar

3. KKM den dolar %100 artarsa içimiz rahat tutkusu gibi bir şey bu kkm ciler dernek kurmuşlar abi kkm, kaldırılmasın karıma dokunulmasın talepleri varmış bu fıkraya inanmak üzereydim bu sabah ..şakaymış...

bir esnaf arkadaş espri yaptım dedi, baktım böyle bir dernek var kore kültür merkez ve komuta kontrol merkezi diye ...beni de kandırdılar.

aslında sosyal medyada kkm fena reklamı yapılan seveni çok bir ORGANİZMA EREGLİ ye baskın çıkarlar kkm sevdalıları 2023 başında hedefleri yüksekmiş %100 -%200 KAZANACAKLARMIŞ ..
    idealist ülkesini seven insanlar tabi doğaldır kazansınlar da.. (((

bakış şu KKM 2023 OCAK BİTİNCE DOLAR 20 tl da DEN 1 hafta içinde 23 TL ZIPLAYACAK belki bir tür turbulans krizi yine ocak 2023 yaşanabilir tezleri var öyle TEORİLER VAR ocak ayı boyunca kkm uzatılmaz ise 31 ARALIK 2022 AKŞAMI TÜM PORTFÖYÜ EREGLİYE ÇEVİRİCEM bu bir kaygıdır hocam

Denize Düşen EREGLİYE Sarılır. BU aralar yılan gibi kanalda geziniyor mübarek şirket ama en sağlam şirket de bu krizlerde..ytd

Borsada uzun vade gidecek yerimiz yurdumuz yok bir tek SAĞLAM ülke sanayisi ve EREGLİ var

4.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Benim şu anda portföyümde hisse senedi yok. Sadece Eregl var ki benim açımdan hisse senedi değil pasif gelir kaynağı yani kiraya verilmiş ev dükkan gibi ana malvarlığım.
    Gecen gün biri aynen şöyle yazmıştı. (14-15 yıldır al sat yapıyorum, tüm senetleri ereğliye dönüştürdüm, al sat işini bıraktım, ereğli ile temettü emeklisi oldum) rakam hatırlamıyorum ama 200 bin lot gibi bir şey olabilir.

5. Işık saçan, gözlerinden ışık çıkaran yetkilimiz dün KGF için 50 milyar lira tahsis edeceğiz demişti, bu rakam reel sektörü harekete geçirebilir, en az 6 ay etkisi olur. Gerçi malum demir firması bu rakamın en az 15-20 milyarını kendisi alacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Gecen gün biri aynen şöyle yazmıştı. (14-15 yıldır al sat yapıyorum, tüm senetleri ereğliye dönüştürdüm, al sat işini bıraktım, ereğli ile temettü emeklisi oldum) rakam hatırlamıyorum ama 200 bin lot gibi bir şey olabilir.
    Ben de çok şükür 7 haneli lota ulaştım abi. Şimdi indi çıktı battık bittik diyenlerle benim düşüncem arasında bir tezat var ben battığımı filan düşünmüyorum.

Trading zaman zaman yapıyorum ama asla Eregl lotlarınla yapmıyorum. Piyasa bu düzelir bozulur az verir temettü yeri gelir çok verir. Ancak şunu net söylüyorum biriktirmek bir ömür alır gözden çıkarmak 1 dk. Bu sebepten ötürü benim Eregl fiyat seviyesiyle hiçbir işim yok. Üstten satayım alttan alayım filan bunları çok şükür geride bıraktım. Geçenlerde memoli abi demişti tekrar edeyim isterse 4 lira versin isterse 6 lira çok mühim değil. Benim yaşam maliyetimi fazlasıyla finanse eder. Temettü yatırımcısı olmak sabır ve emek işidir çelik gibi sinirleri olması lazım insanın ama belki de en büyük avantajı geleceğe hatta çoluk çocuğun geleceğine dahi güvenle bakmanı sağlar.

Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Ben de çok şükür 7 haneli lota ulaştım abi. Şimdi indi çıktı battık bittik diyenlerle benim düşüncem arasında bir tezat var ben battığımı filan düşünmüyorum.

Trading zaman zaman yapıyorum ama asla Eregl lotlarınla yapmıyorum. Piyasa bu düzelir bozulur az verir temettü yeri gelir çok verir. Ancak şunu net söylüyorum biriktirmek bir ömür alır gözden çıkarmak 1 dk. Bu sebepten ötürü benim Eregl fiyat seviyesiyle hiçbir işim yok. Üstten satayım alttan alayım filan bunları çok şükür geride bıraktım. Geçenlerde memoli abi demişti tekrar edeyim isterse 4 lira versin isterse 6 lira çok mühim değil. Benim yaşam maliyetimi fazlasıyla finanse eder. Temettü yatırımcısı olmak sabır ve emek işidir çelik gibi sinirleri olması lazım insanın ama belki de en büyük avantajı geleceğe hatta çoluk çocuğun geleceğine dahi güvenle bakmanı sağlar.
    1 milyon üstü lot???

8.  Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    1 milyon üstü lot???
    Soru işareti yerine maşaAllah tercih ederim doğrudur. Trading yapmıyorum temettü benim için pasif gelirdir. Nasıl ki insanlar evinden kira alır dükkan kiraya verir ve pasif gelir elde eder. Benim pasif gelir kaynağım da budur. Şüphesiz ki kısa sürede bir araya gelmedi bu lotlar. Sabır sabır sabır

Sayfa 199/573 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •