Sayfa 201/1002 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - VI

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    dondurma şehrindeki olaya atfen ... yani
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Mustafa Kemal Atatürk

Ey ebedi başkomutan ! Biz seni göremedik ama ölene dek yolun yolumuz , fikirlerin fikirlerimizdir !

Vefatının yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk ‘ü sevgi ve saygı ile anıyoruz .. Yaşasın Cumhuriyet Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk !

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü saygı ve özlemle anıyoruz.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7. 10 Kasım 1938 sabahı saat 09.05'de Dolmabahçe Sarayı'nda hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşı, vefatından altı gün sonra Dolmabahçe Sarayı'nın muayede salonunda hazırlanan katafalka konulmuş; 7'den 70'e binlerce kişi, üç gün üç gece boyunca onu son bir kez selamlamak için saraya akın etmişti. 19 Kasım sabahı Prof. Şerafeddin Yaltkaya tarafından kıldırılan cenaze namazından sonra top arabasına konulan Gazi, Ankara'ya doğru yola çıktı.

O gün İstanbul sokakları tarihinin en kalabalık günlerinden birini yaşamıştı. Saraydan çıkarılan Türk bayrağına sarılı tabut, Karaköy-Galata Köprüsü üzerinden Sarayburnu’na getirilmişti. Sadece yollar, binalar, camiler değil, denizin üzeri de insanlarla dolup taşıyordu. Zafer torpidosuna konan tabut buradan Moda açıklarında duran Yavuz zırhlısına nakledildi. (Yapı Kredi Selahattin Giz Koleksiyonu)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

8. Akiko Mikasa ..Japonya Prensesi..Ata'mızın huzurunda...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 201/1002 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •