Sayfa 207/983 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Bu satış işi gerçekti ama aydın doğan gelen tepkileri tartıyor şuanda. Başta TÜSİAD olmak üzere Atatürkçü ve laik bir kesimden muazzam tepkiler var bence. Bakalım son kararı nasıl olacak!?
    bu baskı olmasaydı zaten çoktan satacaktı ama onların baskısı yüzünden çok geç satış kararı verdi...aslında direnebilen nadir bir medya gurubu idi..demokrasinin son kalelerinden birisi daha yıkıldı...artık tüm medya bir a habere dönüşecek...tek tip ,tek ses, muhalif tek kelime söylenmeyecek...avrupa için de istenmeyen bir olaydır bu...ama her türlü baskıya ve adı konulmamış anbargoya rağmen yaklaşık 2006 yılından beridir direniyordu...ama görünürde demokrasi adına ufukta bir ışık görünmeyince komple sahayı terk ettiler...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Fox yeter zaten halktan güncel gercek sorunlardan haber yapan tek muhalif haber kanali bize yeter digerlerine baksan ulke isveç !

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. benim aklıma satış gelince hep banvit geliyor...banvit yıllıkta 100 milyon gibi bir zarar yaparken ve fiyatı da 2 tl iken 12 tl den satıldı...satıldıktan sonra banvit bir yıl içinde 250 milyon kar yapmaya başladı ...dolayısı ile borsadaki fiyatı da 28 leri gördü...

şimdi ne dersek diyelim doğan şirketlerine adı konulmamış bir anbargo vardı...bu ambargo kalktıktan sonra bu şirketlerin kar potansiyelleri ne kadar olabilir ?? bence asıl değer o vakit ortaya çıkacaktır....

kısacası elinde bulunduran dostların bu hisseden çok iyi kazanacaklarını tahmin ediyorum...bu tür fırsatlar insanın ömründe ancak bir kere çıkar...yakalayabilen bana göre şanslıdır...borsada gerçekten de fırsatlar bitmiyor...hiç bir zaman umutu kesmemek lazım...umudu kesenler ancak kafirlerdir diyor yüce ALLAH kuranda...artık bu piyango kime vurdu bilemem...

ha hisse zaman zaman çıktıktan sonra düzeltmeler yapabilir ama orta ve uzunda çok güzel yerlere çıkacağını tahmin ediyorum...

borsayı her zaman kısmet ,cesaret,temel analiz,teknik analiz , takas analiz ve tecrübe faktörlerinin bileşiminden ibaret görmüşümdür...ama kısmetiniz yok ise diğerleri tümü boşa çıkar...en iyi örnek benim...bu kadar yorum yapmama rağmen bana kısmet olmadı...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Aydın doğan bu Adamı donunu ters giydirir.Kap'a haber düşmüş görüşmelere başlandı diye yarın anlaşamadık da diyebilirler.!Dün kendisi hisse toplamış oyunda olabilir.!

5. daha önce söylediğim gibi iyi polis kötü polis olayı başladı...ya da sayın keko'nun dediği gibi figüranlar jönler bir anda çoğaldı...bu durum haliyle bilgi kirliliklerine kafa karışıklıklarına sebep olacaktır...bu durumda akıldan çıkmaması gereken tek bir kural var nereden alıp nereden satacağına kendi süzgecinizden geçirerek karar verin uçsa da kaçsa da bunun dışına çıkmayın hülyalar kurmayın....

diğer konulara gelince; atv-sabah gibi satışlar ile kıyaslanıp ucuz olduğu söyleniyor dolar o dönem ne kadardı şimdi ne kadar, o dönemki ekonomik koşullar neydi şimdi nedir...hurgz amiraldir marka değeri vardır dip not CNNTURK 45 milyon TL'ye kurulmuş bir kanaldır...

borçlar çıkıldığında 890 milyon $ hisse bedeli denmiştir (890*3.90) bu durumda dolaşımdaki hisseler PD/DD değerleri hesaplanarak oluşabilecek rakamlar ne olabilir...banvit vb. örnekler buna emsal teşkil edebilir mi?
    Asla Yatırım Tavsiyesi olarak alınmasın.

6. aslında topiklerde karşıt görüşler paylaşılıyor bazen olumlu düşünenler olumsuz düşünenleri ikna edebiliyor bazen de olumsuz düşünenler olumlu düşünenleri ikna edebiliyor...bence bazı dingilleri dahi ikna etmişimdir ama bazı dingiller de bizim gibileri ikna etmişitir....

7.  Alıntı Originally Posted by mysinan Yazıyı Oku
    Aydın doğan bu Adamı donunu ters giydirir.Kap'a haber düşmüş görüşmelere başlandı diye yarın anlaşamadık da diyebilirler.!Dün kendisi hisse toplamış oyunda olabilir.!
    bu ihtimal dışıdır dostum...zaten bir kaç yıldır bekleniyordu...adamın hapse girmediği kalmıştı...yani bu işin altyapısı çoktandır hazırdır...son yaptığım yorumlarda zarar eden iştiraklerini satıyor olması ve yaklaşan seçimler dolayısı ile bu işin ihtimalinin çok yükseldiğini söylemiştim..yani artık dönüş mümkün değildir..

8. İyi ki benim gibi doları TL ye çevirerek karşılaştırma yapan bir arkadaş daha yazmış.

Yani şu mantıkla dolar 10 TL olsaydı şuan, tv8 300milyon dolara satıldı diye doğan yayın grubunun 1 milyar dolara satılması gerekir mi diyecektik.

Yani TL ye çevirince ;10 milyar TL Lik bir değeri olur muydu sizce gerçekten

Zaten tv8 in satıldığı zamanki dolar kuru olan 2.05 tl li seviyelerde olsaydık şuan, bu sefer 1.8-2 milyar dolar gibi bir rakam üzerinden anlaşılırdı, emin olabilirsiniz.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 207/983 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •