Sayfa 21/208 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Aracı kurum ile konuştum.

Bana "bilerek satmanız iyi olur dediklerini" söylediler. Aksi takdir de vade başında t+2 ye kadar hisseyi tutmam gerekiyormuş (ya da şort kontrat karşılığı parayı t+2 de bulundurmam gerekiyormuş). Bu durumda hem vade başındaki yüksek oranları kaçırabileceğimi hem de 2 günlük arbitraj getirisini kaçıracağımı söylediler.

Artık kim nasıl uygularsa ya da hangisi kolayına gelirse...

Bende yeni bir şey öğrenmiş oldum. Tşk.
    Benim aracı kurumda da vade sonunda işlemler otomatik oluyor, ben bişey yapmıyorum.
    t+2 diye de birşey yok, direk hisse alınabiliyor olması lazım
    Bi işlemde deneyin bence bunu siz de, aracı kurum çalışanlarına pek bel bağlanmaz (15 senedir kurumda çalışan biri bana hisseleri teminat olarak gösteremiyoruz demişti, sonra gösterilebildiği ortaya çıktı)

Bir de ek bilgi vereyim:
    Normalde pozisyonu biz kapatırsak hisse satış komisyonu + viop alış komisyonu alınıyor
    Ama vade sonu beklenip kendiliğinden kapanırsa sadece viop alış komisyonu alınıyor..
    cuzi bişey ama bilgi bilgidir

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Benim aracı kurumda da vade sonunda işlemler otomatik oluyor, ben bişey yapmıyorum.
    t+2 diye de birşey yok, direk hisse alınabiliyor olması lazım
    Bi işlemde deneyin bence bunu siz de, aracı kurum çalışanlarına pek bel bağlanmaz (15 senedir kurumda çalışan biri bana hisseleri teminat olarak gösteremiyoruz demişti, sonra gösterilebildiği ortaya çıktı)

Bir de ek bilgi vereyim:
    Normalde pozisyonu biz kapatırsak hisse satış komisyonu + viop alış komisyonu alınıyor
    Ama vade sonu beklenip kendiliğinden kapanırsa sadece viop alış komisyonu alınıyor..
    Maalesef, aracı kurumlarda farklı uygulamalar olabiliyor. Bazen bugün söylediklerini yarın başka türlü söylüyorlar:-) Benim çalıştığım 2 aracı kurum böyle söyledi. Doğru mu yanlış mı denemek lazım tabi.

Yine de robot ile çoğunlukla vade sonuna 1-2 gün kala poz kapatmak mümkün. Parayı boşa çıkarıp vade sonu yüksek oranları yakalamak şimdilik tercih ettiğim yöntem.

Tecrübe kazandıkça yeniden değerlendirme yapılabilir.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. ISGYO spot ve nisan vade fark 39-40 kuruş civarında, kapanmak bir yana artıyor giderek, bakalım ne kadar sürdürecekler bu işi.

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bir de ek bilgi vereyim:
    Teşekkürler bunu bilmiyordum, işime yarar.

5. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. Bilek güreşi devam ediyor. Bakalım ne zaman pes edecekler...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    makas 2,90 falan gördü akşamüstü bir ara
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8. Arkadaşlar Yani bu arbitraj da öyle bir şey söyleyin ki teminat tamamlama lazım olunca yapılsın her duruma karşı hazırlıklı ol tüm önlemleri al vsbs.....ama vade sonunda yok kardesim zarardasin denecek bir durum var mı

Sayfa 21/208 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •