Sayfa 21/157 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 1251 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

XU100...

Bugün size belki bazılarınızın fark ettiği ama nasıl yapacağını bilemediği için netleştiremediği bir durumdan bahsetmek istiyorum...

- Döngüler ve Inversion (terse dönüş)...

- Şimdi bu döngüleri baz alırsak endeks grafiğimiz yoluna grafiğin aşağıdaki yansıması şeklinde devam etmelidir...

- Sarı çizgilerin olduğu yerlerde Inversion var. Yani tepe beklerken dip, dip beklerken tepe oluşmuş...

- Fakat döngümüz mükemmel çalışmış. Zamanlama bir hârika...

- Lafı uzatmadan yazayım;

. Eğer aynı döngüye uymaya devam edersek 2 gün daha yükselmemiz gerekir. Sonrasında bir düzeltme hareketi olmalı...

. Sonrasında ise, 8.150 civarında 21 günlük ortalama ile temas sağlamalı...

. Daha sonrasında roketleyip yeni zirvelere yelken açmalıyız...

Buraya kadar herşey güzel. Fakat döngülerdeki inversion olayının hangi zaman diliminde gerçekleşeceğini kestirmek hiç de kolay değil. Bir zamanlar bunu çözen birisiyle karşılaştım ama öğrenemeden izini kaybettim...

Eğer inversion
    olmazsa, yolumuz açık. Yok daha uzun bir zaman döneminde bir inversion yaşayacak olursak tepe beklerken diplere yönelebiliriz. İşte burada çok dikkatli olmak lâzım...

Her şekilde yüklü alım yapmamak gerekir. Sonuçta ya inversion ile ya da döngünü kendisi le 2-3 gün içerisinde düşüş kaçınılmaz...!!!

Ortalamayı test ettikten sonraki durumuna bakarak yüklü alım yapmak gerekir...

Ben biraz daha derinlere inip inversion olasılığını incelemek istiyordum ama vakit kalmadı. Nasıl olsa 3 gün zamanımız var. İnşaAllah bu 3 gün içerisinde inceleme fırsatım olur...

İnşaAllah yazdıklarımı okuyan oluyordur. Bu kadar uzun ve ayrıntılı yazmak çok yorucu oluyor. O kadar işin ve yorgunluğun arasında emeklerim boşuna gidiyorsa üzülürüm. Bir kişi bile okusa bana yeterlidir...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Herkese hayırlı geceler...

Kısmetse yarın görüşürüz...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,978
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Herkese hayırlı geceler...

Kısmetse yarın görüşürüz...
    Hayırlı geceler... Bende üstad bizi unuttu galiba diye düşünüyordum. ;)
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

4. Teşekkürler Sayın T/A

5. Günaydın,

Karşılıksız emekleriniz için elinize sağlık, teşekkürler.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    XU100...

Bugün size belki bazılarınızın fark ettiği ama nasıl yapacağını bilemediği için netleştiremediği bir durumdan bahsetmek istiyorum...

- Döngüler ve Inversion (terse dönüş)...

- Şimdi bu döngüleri baz alırsak endeks grafiğimiz yoluna grafiğin aşağıdaki yansıması şeklinde devam etmelidir...

- Sarı çizgilerin olduğu yerlerde Inversion var. Yani tepe beklerken dip, dip beklerken tepe oluşmuş...

- Fakat döngümüz mükemmel çalışmış. Zamanlama bir hârika...

- Lafı uzatmadan yazayım;

. Eğer aynı döngüye uymaya devam edersek 2 gün daha yükselmemiz gerekir. Sonrasında bir düzeltme hareketi olmalı...

. Sonrasında ise, 8.150 civarında 21 günlük ortalama ile temas sağlamalı...

. Daha sonrasında roketleyip yeni zirvelere yelken açmalıyız...

Buraya kadar herşey güzel. Fakat döngülerdeki inversion olayının hangi zaman diliminde gerçekleşeceğini kestirmek hiç de kolay değil. Bir zamanlar bunu çözen birisiyle karşılaştım ama öğrenemeden izini kaybettim...

Eğer inversion
    olmazsa, yolumuz açık. Yok daha uzun bir zaman döneminde bir inversion yaşayacak olursak tepe beklerken diplere yönelebiliriz. İşte burada çok dikkatli olmak lâzım...

Her şekilde yüklü alım yapmamak gerekir. Sonuçta ya inversion ile ya da döngünü kendisi le 2-3 gün içerisinde düşüş kaçınılmaz...!!!

Ortalamayı test ettikten sonraki durumuna bakarak yüklü alım yapmak gerekir...

Ben biraz daha derinlere inip inversion olasılığını incelemek istiyordum ama vakit kalmadı. Nasıl olsa 3 gün zamanımız var. İnşaAllah bu 3 gün içerisinde inceleme fırsatım olur...

İnşaAllah yazdıklarımı okuyan oluyordur. Bu kadar uzun ve ayrıntılı yazmak çok yorucu oluyor. O kadar işin ve yorgunluğun arasında emeklerim boşuna gidiyorsa üzülürüm. Bir kişi bile okusa bana yeterlidir...

okuyoruz üstadım .ve faydalanmaya çalışıyoruz .elinize emeğinize sağlık ,.RABBİM işinizi yoluna koysun ..başarılar

Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...

Yine günlerden Pazartesi...

Parkımızı ziyaret edip, haftalık resetimi attım. Çok iyi geliyor. Keşke hergün yapabilsem ama olmuyor...

Bugünkü manzaralarımız...:

Sayfa 21/157 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •