Sayfa 220/1006 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. merkez tl çekti ama usd/try ye çekilme yok.

ytd. syg.

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Teminatların piyasa değeri her faiz yüselişiylede azalıyor.

Malum; örneğin , %8 den mb dan fonlanarak alınmış yığınla tahvil var !
    Değil %8 2013 hatta 2015 yılında piyasa yapıcı bankaların %6,28-%6.85 aralığında faiz ile aldığı 10 yıllık kağıtlar var. 10 yıllık şu anda %13.85 ise yarısından fazla erime olmuş. Bence bu teminat olayının gevşetilmeye başlandığı nokta tcmb'nin hazineyi fonlamaya başlayacağı sürecin bir sinyali de olabilir. Deneyimli ekonomist forumdaşlara göre bu noktaya daha çok uzağız ama böyle bir adım bu noktaya yakınlaşmaya başladığımıza dair bir sinyal verebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Merkez dolara müdahale etti ben buradayım dedi. 2 kuruş düşürdü takdir ettim!

4. 1. GLP ile mevduat birbirinin rakibi veya muadili değil. "Mevduat çıksın önemli değil sınırsızca GLP'den alırız" diye bir olayları yok. Tamamen farklı havuzlar. Yani, GLP var diye mevduat faizi düşmez. GLP azalınca da mevduat faizi artmaz.

2. ROM üzerinden piyasaya biraz döviz bırakmak, döviz kurunu etkilemez. Bankalar zorunlu karşılık tutmak için dolar satın almıyorlar ki, döviz ZK'sı azaldığında geri satsınlar? Bu temelinde swap faizlerini bir tutam arttırır. Bu da mevduat faizlerinin düşmemesine bir tık destek olur. Arttırır mı? Bu miktarla zor.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5. Sabah DolarTL swap faizinin %16 üzerine attığını söylediler Bloomberght'de.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Şu an kartal da bir semt pazarindayim dolar epey çıktı ama fiyatlar düşmüş gibi ..sebzeler 1.5-3.5 meyveler 3.5-6 lira arasında..dudu abi domates aldım kasayla nasil hemde salkım domates kilosu 2 TL den

7. mb 75 baz puan artırdıktan neredeyse 15 gün geçti gözümden kaçmamışsa hiç bir hoşgeldin oranında yukarı yönlü bir düzeltme yapılmadı son 3 yıldır genel trend faiz arttırımı yapıldıktan sonra hoşgeldin oranları güncellenir ve reklamları dönmeye başlardı ! 14 gün sonra vade dönüşümde durumu daha net görürüm sanırım !

8. neden hoş geldin oranları artmıyor ?

Sayfa 220/1006 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •