Sayfa 222/987 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Coinler göçünce abi
    O iş te anlık olucak
    Dolar o zmn harbi bitik bi para birimi olucak
    AB ahıllı olup yasa çıkarsa Çin gibi coin yassah olum yassah gibi O zmn görcem ben
    Abd nin var ya an itibarıyla total borcu
    27 tirilyon dolarcık
    Yakın zmn zarfında
    Rangers, Seal gibi vs üst düzey askeri birimler fed i basıp
    Ordaki yahudi idaresini sonlandırırsa bunu okuyup gülün

O borc u
    Değerli dolarla
    Ödüyemez
    Ucuzlatması ilazim

2. Lağukların aksiyon alması şart oğlu şart
    Bring the action

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Kuresel ciyanlar elbet birgun dolari da terk edecek abi ama bizim omrumuzun bunu gormeye yetecegini sanmiyorum. Adamlarin finansal muhendisligi Coin piyasasi bizimki DEM. Bak hele farka.
    Bence consensüs sağlanamıycak
    İç çekişme ve the end
    Ben Abd de fort knox kalesi dahil
    Fiziki altın stoğu olduğunu sanmıyorum
    Sebebini demem ama

Göstermelik belki azcık vardır
    Onu da gösterir elletir belki ama vermez
    Namusluyum ayağna yatar

Moruk sen hep amerika ile fed i karıştırıyorsun fed amerika borcu ödemiş ödememiş batmış çıkmış umursamaz.FED küresel rezerv paranın sahibi özel bir banka.Amerika müşterilerden biri,evet durumu kötü,bizimki de ondan aşağı kalır durumda değil.Doların amerika içinde alım gücü başka bizdeki alımgücü başka.Bak süt aynı süt biz daha pahalıya içiyoruz.Avrupadan daha mı zenginiz.

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Peynir...özel ilgi alanımız

Çiğ süt fiyatı 4.70 üretici bu fiyattan satıyor mandıraya/fabrikaya..

6 kilo sütten 1 kg peynir çıkıyor, peynirdeki süt maliyeti 28.2 TL...marketteki TUİK peynir fiyatı 32 TL..KDV nereye gitti, ambalaj nereye gitti, market karı nereye gitti, fabrika bunu hayrına mı üretti?

Bir şey yiyor millet peynir diye amma ne....margarin basılıyormuş içine..nasılsa...

BİM deki Dost Süt UHT çok ucuz, rengi bulanık su gibi, baktım Sütaş üretiyor, Sütaş UHT sütü ile aralarında uçurum var fiyat olarak...mevcut gıda yönetmeliklerine göre bu nasıl olabiliyor, hem de aynı fabrikada?
    20 sene önce her yer mandıraydı...

AB uyum yasaları ayağına bütün küçük mandıralar batırıldı, adamlara madem üretim yapıyorsunuz, laboratuvarınız olacak, laborant çalıştıracaksınız dendi, adamlar biz numuneleri zaten bir laboratuvarla anlaştık o bakıyor dediler yok dendi sizde de olacak...dediler binada köşe olmayacak kavisli olacak full fayans...adamlar yaw bizim alan çok geniş, biz zaten duvardan metrelerce uzaktayız, kazanlar makinalar duvara yakın değil ki dediler olmaz dendi...

Birer birer mandıralar kapanınca, o güne kadar sürekli yüksek fiyattan süt toplayan büyük üreticiler, cart diye süt alım fiyatını dibe bastılar...Avrupada veya Karsta hala yüzyıllık üretim teknolojisi kullanılıyor, mekan bile aynı, ama batıda sanayi tipi mandıracıların hepsi patlatıldı, çünkü süt işlemek çok basit, ayran yoğurt peynir tereyağı krema yapımı çocuk oyuncağı...Hala var ayakta kalan mandıralar, peynirleri de 10 numaradır, ama yerel olacak..henüz itliğe bulaşmamış olanlar...

6. Ekonomi kitabı bölüm1. Düşük faiz düşük enflasyon. Bölüm 2 yüksek kur rekabetçi kur çin modeli. Bölüm 3 DEM. Bölüm 4 alman modeli, Bölüm 5 Kore modeli, Bölüm 6 japon modeli

Amerika zaten o borcu ödemeyecek amerika iflas etse doların değeri düşer mi,biz dolar borcumuzu ödemezmiyiz.Ödiyeceksek doları nerden buluruz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Singapur doları 8.04 gayme, o da kabul gavur gaymesi olarak, Tayvan doları 0.40 gayme onu da verse kabul.
    Tayvan,Tayland Tehlikeli, Münafık , Günahkar yerler.. Şeyleri, Masajları bize uyar da,Parası uymaz..:-))))
    Yahu reha bey..Sen abdesti bütün adamsın.Heriflerin aklını karıştırıp sevtaptan olma.!.;-))

Sayfa 222/987 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •