Sayfa 225/1013 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Dolares 3.7412 şu anda

2.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Sayın powerpc
    daha önce de yazdım adamı tanımam etme. Trader olarak doğru hareketleri ve analiz olarak da tutarlı analizleri var. Gerçek takip ettiğim 2 kişiden biri.
    Teknikçi/temelci hiç kimse bir paritenin yönünü %100 tutturamaz. Ancak bir gerçek varsa bu sistemde teknikçi eğer trader özelliklerine sahipse kazanmaması imkansızdır. Aşağıda 21 gün önce yaptığım ve uyduğum bir analiz var
    http://i.hizliresim.com/01NOJY.jpg

bu da oynatınca oluşan görüntü
    http://i.hizliresim.com/dPZYVn.jpg"]

Bu arada neden burada analizlerimi yayınlamadığını soranlar için söyleyeyim, son tebliğde yatırım tavsiyesi sorumluluklarının artırılmış olması...

Son söz; sevgili Jako nun topiğinde gördüğüm bir resim;
    benim için değişen bir şey yok, analiz zart zurt pek inanmam bunlara. ben 2016 kasımda eski TL huylarımı terkedip full dolara dönme yoluna girdim ve geçen ay bunu tamamladım. en az 2,5 sene yatıcıyım, bundan sonra yüksek dolar faizini kovalayacağım. şu an %4 ten keyfime bakıyorum, yıl sonuna doğru 6-7 yi zorlarsa üzerine krema olur. bu oranları beğenmeyenler var alooo USA da deposit faizi %0,2. biz burada 20 katını alıyoruz. bunlar TL faizini baskıladıkça dolar faizi çıkıyor.

3. Tabii herkesin kendi seçimi ancak, uzun vadeli işlemlerde dolar bir yatırım aracı olamaz. Özel durumlar hariç...Bu özel durumlarda 20-30 yılda bir gelir. Bu durumda "mal alıştan kazanılır"(dipten almak) yada lokalize büyük bir kriz olabilir. Her ikisini de tahmin etmek imkansıza yakındır...
    Entropisi artan finansal sitemlerde trade her zaman yapılması gerekendir...

Danimarka da , Başbakanın gelişini ertelemesini istedi. O da giderse korkarım onu da bakan hanım gibi sınır dışı ederler mi acaba ?

Almanya,Hollanda,Danimarka .... Sıraya girdiler bunlar.

5.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Tabii herkesin kendi seçimi ancak, uzun vadeli işlemlerde dolar bir yatırım aracı olamaz. Özel durumlar hariç...Bu özel durumlarda 20-30 yılda bir gelir. Bu durumda "mal alıştan kazanılır"(dipten almak) yada lokalize büyük bir kriz olabilir. Her ikisini de tahmin etmek imkansıza yakındır...
    2013 te uzun vadeli giren parasını ikiye katladı, üstünede faiz aldı. artık ülkemiz için her gün yeni bir özel durum anlamına geliyor, ne zamanki TL faiz serbest bırakılır bende o zaman eskiden olduğu gibi TL ye geçerim. şu an %20 TL faiz alsam emperyalizmin parasıyla ne işim olur.

6. Almanya, avusturya, hollanda, isveç ve şimdi danimarka siyasilere cephe almış durumda.

İhracatımızın yüzde60'ı avrupa ülkelerine.

Önce vermeyi vaadettikleri 4milyar euro civarı parayı vermediler, üyelik müzakerelerini dondurdular, sonrasında siyasilere engellemeler.

Belliki bu adamların bir yarasıvar, hakkımızda bir karar almışlar, birşeyler istediler alamadılar yada istemedikleri şeyleri yapıyoruz, belki suriyede bilmediğimiz şeyler oldu.

Öyle yada böyle bu işler çözülmez ve ekonomik ambargoya giderlerse, sermaye ve para piyasalarının durumunu düşünmek istemiyorum.

Bence durum çok kritikleşti.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Tabii herkesin kendi seçimi ancak, uzun vadeli işlemlerde dolar bir yatırım aracı olamaz. Özel durumlar hariç...Bu özel durumlarda 20-30 yılda bir gelir. Bu durumda "mal alıştan kazanılır"(dipten almak) yada lokalize büyük bir kriz olabilir. Her ikisini de tahmin etmek imkansıza yakındır...
    Kanaatim uzun ve derin bir krizin bağıra bağıra geldiği yönünde.
    Büyük sermayenin pek çoğu nakite dönmeye çalışıyor bu bile bunu gösterir bence.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Kısa vade görüş açısı.

Sayfa 225/1013 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri